Hrebenne: Tytoniowa wpadka

76157_bTytoń do fajki wodnej i papierosy o wartości przekraczającej 30 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Hrebennem. Przemytnikami okazali się dwaj obywatele Ukrainy 35 i 19-latek

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (03.10.) na przejściu granicznym  w Hrebennem. Z mercedesa, którym do Polski wjechał 35-latek, celnicy wspólnie z pogranicznikami wydobyli blisko 1,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Tytoniowa kontrabanda ukryta była w kokpicie, siedzeniach i w przerobionym zbiorniku na paliwo. Razem z wartymi ponad 23 tys. zł papierosami mundurowi zarekwirowali też przystosowane do przemytu auto.  -Na poczet przyszłej kary podróżny wpłacił 805 dolarów i 120 euro. 19-latek postawił na bardziej egzotyczny towar. W tylnych drzwiach volkswagena ukrył ponad 14 kilogramów tytoniu do fajki wodnej. Podjęte wysiłki spełzły jednak na niczym, bo celnicy znaleźli wart blisko 8 tys. zł towar. W związku z podjętą próbą przemytu funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe – wyjaśnia kom. Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej.
Celnicy zabezpieczyli też 490 zł na poczet grożącej przemytnikowi grzywny. Postępowanie w obydwu sprawach prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

źr. tygodnikzamojski.pl