Hrebenne. Podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa ujawnione podczas kontroli granicznej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, ujawnili i zabezpieczyli podczas kontroli granicznej, podzespoły z samochodów marki Mercedes, skradzionych na terytorium Wielkiej Brytanii.

4 sierpnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, podczas kontroli granicznej, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG ujawnił części pochodzące ze skradzionych pojazdów. Podzespoły samochodowe znajdowały się w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego, którym podróżowało dwóch ob. Ukrainy (w wieku 28 i 22 l.). Po dokonaniu sprawdzeń okazało się, iż części pochodzą ze skradzionych na terytorium Wielkiej Brytanii pojazdów marki Mercedes. Mężczyźni zostali zatrzymani a części zabezpieczono, ich wartość wstępnie oszacowano na blisko 20 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze dotyczące paserstwa, czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.