Hrebenne. Części z kradzionego BMW nie przejechały przez granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, ujawnili i zabezpieczyli podczas kontroli granicznej, podzespoły z samochodu marki BMW, skradzionego na terytorium Wielkiej Brytanii. Od początku roku odzyskaliśmy części pochodzące ze skradzionych pojazdów o wartości ponad 5 mln zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, podczas kontroli granicznej, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG ujawnili części pochodzące ze skradzionego pojazdu. Podzespoły samochodowe znajdowały się w przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego, którym podróżował 27-letni ob. Ukrainy. Po dokonaniu sprawdzeń okazało się, iż części pochodzą ze skradzionego na terytorium Wielkiej Brytanii pojazdu marki BMW 540 (rok prod. 2017). Mężczyzna został zatrzymany a części zabezpieczono, ich wartość wstępnie oszacowano na kwotę ponad 17 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze dotyczące paserstwa, czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 5 mln zł.

 

źr. Straż Graniczna