Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic w Tomaszowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Tomaszowie Lubelskim na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Leśnej. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce. W wyniku wypadku 6 osób zostało przewiezionych do szpitala.

Jak ustalili wstępnie policjanci, jadący volkswagenem crafterem, 32-letni mieszkaniec pow. zamojskiego wyjechał z ulicy podporządkowanej wprost przed jadącego prawidłowo peugeota. Uderzenie było na tyle silne, że pojazdy przewróciły stojącą  na poboczu reklamę i wjechały do lasu. Wypadek wyglądał na tyle groźnie, że wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala: obaj kierujący samochodów i czworo pasażerów z peugeota w wieku 12, 16, 21 i 48 lat.

Na szczęście obrażenia nie były poważne. Kierującemu busem, mundurowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz stworzenie realnego zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników. Zostały również zatrzymane dowody rejestracyjne obu pojazdów ze względu na uszkodzenia. Na miejscu policjanci przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny miejsca wypadku.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski