Gminne Święto Sportu w Krynicach

Około 100 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie konkurencji drużynowych i indywidualnych, rozgrywanych podczas Gminnego Święta Sportu w Krynicach. Największym powodzeniem podczas tegorocznych zawodów, które odbyły się w niedzielę 21 maja, cieszyły się rozgrywki piłkarskie.

Turniej juniorów wygrały „Grubaski” z Majdanu Krynickiego, drugie miejsce zajęła drużyna FC Kozaki, a trzecie – „Dominatorzy”. Królem strzelców w tej kategorii został Sylwester Matuszak z zespołu „Grubaski” Majdan Krynicki.

W zawodach dziewcząt drużyna „XXL Krynice” okazała się lepsza od zespołu „Julka i Spółka”.

Natomiast w rywalizacji seniorów zwyciężyła Huta Dzierążyńska, przed „Sambą” Zwiartów, „Dzidą” Majdanek-Majdan Krynicki i Polanówką. Najskuteczniejszym strzelcem został reprezentujący „Dzidę” Radosław Matuszak.

Wśród najmłodszych sportowców z klas I – III w konkurencjach indywidualnych zwyciężali: Nikola Molenda i Jakub Hawryluk w biegach w workach, Zuzanna Kołodziej i Dawid Kurzyński w rzutach lotka do tarczy oraz Zuzanna Kołodziej i Kamil Sagan w skoku w dal z miejsca.

W kategorii uczniów starszych klas podstawówek triumfowali: Katarzyna Mużacz w biegach w workach, Julia Rarot i Marcin Rarot w rzutach lotką do tarczy, Emilia Buczak i Bartłomiej Sachajko w skoku w dal z miejsca oraz Katarzyna Mużacz a także Michał Krupa i Kacper Cybulski w biegach przełajowych.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji odebrali m.in. z rąk wójta gminy Krynice Janusza Bałabucha puchary, zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali medale, a drużyny występujące w dyscyplinach zespołowych także sprzęt sportowy.

Zaplanowany w ramach tegorocznego święta turniej siatkówki nie odbył się ze względu na bardzo silny wiatr i deszcz.

Zmaganiom sportowym towarzyszył piknik rodzinny, a głównym organizatorem „aktywnej niedzieli” był Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach.

źr. Gmina Krynice