Gimnazjaliści z wizytą u Komendanta (Zdjęcia)

Gimnazjaliści z Ulhówka odwiedzili nasza jednostkę. Młodzież nie kryła zadowolenia zwiedzając budynek. Szczególnie spodobało im się na policyjnej strzelnicy. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli porozmawiać z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymonem Mroczkiem.

Policjantów z Tomaszowa Lubelskiego odwiedziły dzisiaj klasy gimnazjalne z Ulhówka. To była dla nich pierwsza taka wizyta i możliwość przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy. Młodzież zwiedziła budynek komendy. Pierwsze pomieszczenie jakie zobaczyli to strzelnica. Tam z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały naczelnika prewencji podinsp. Tomasza Pawelca, który oprowadził ich po pomieszczeniach przyległych do strzelnicy i opowiedział, w jaki sposób i przy użyciu jakiej broni policjanci doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Mogli też zobaczyć pomieszczenie w którym znajduje się trenażer do treningów strzeleckich bez użycia amunicji. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się siłownia. Chłopcom bardzo spodobał się radiowóz przeznaczony do obsługi wypadków drogowych.

Na zakończenie spotkania w sali odpraw uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji, której przyświecało hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Poznały zasady zachowania się na akwenach wodnych i jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś się topi. Gimnazjalistom zostały przybliżone zasady przyjęć do służby w policji, tutaj też mieli pytania na temat m.in. na jakie kursy są kierowani policjanci i jak one długo trwają.

Ostatnim punktem odwiedzin, było spotkanie z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymonem Mroczkiem w jego gabinecie, gdzie mogli z nim porozmawiać.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski