Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskują coraz więcej części pochodzących z kradzionych pojazdów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli prowadzonych na terenie drogowych przejść granicznych oraz w terenie, odzyskują nie tylko skradzione pojazdy, ale także części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Od początku tego roku odzyskano już blisko 1,5 tys. podzespołów samochodowych o wartości prawie 6 mln zł. Wartość odzyskanych w ten sposób części pojazdów wzrosła aż o 68 procent, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Przekładem takich skutecznych czynności kontrolnych, była m.in. miniona sobota (14 grudnia br.), kiedy to funkcjonariusze SG z Hrebennego, ujawnili silnik pochodzący z pojazdu marki Mitsubishi. Silnik spalinowy,  próbował wywieźć z kraju na Ukrainę, w przestrzeni bagażowej swojego samochodu marki Mercedes, 43-letni ob. Ukrainy.  Podczas prowadzonej odprawy granicznej funkcjonariusze SG dostrzegli, iż na elementach identyfikacyjnych podzespołu, zostały usunięte wszelkie oznaczenia numeryczne. Mężczyzna został zatrzymany, zaś silnik o szacunkowej wartości 10 tys. zł zabezpieczono.

Warto zaznaczyć, iż funkcjonariusze SG, nielegalne części samochodowe, odzyskują już nie tylko na terenie przejść granicznych, ale również podczas czynności kontrolnych prowadzonych wewnątrz kraju. Od początku tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali blisko 1,5 tys. podzespołów samochodowych o wartości  prawie 6 mln zł. Wartość odzyskanych części wzrosła aż o  68 procent, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

źr. Straż Graniczna