Funkcjonariusz SG nie dał się przekupić

opisz-banknot-50-zl-na-10-linikjek-w-zeszycie-prosze-bardzo-to-mi-qwGrYmQNie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza SG wykonującego zadania służbowe. Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 50 – letniego ob. Ukrainy, który wcześniej próbował mu wręczyć 50 zł.

Podróżny, który chciał wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Hrebennem, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci banknotu o nominale 50 zł, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Podróżnemu zależało na tym, aby  funkcjonariusz odstąpił od prowadzenia czynności administracyjnych związanych z przekroczeniem przez podróżnego czasu pobytu w Polsce. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.
Podróżny,  który dopuścił się próby korupcji, dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej, przyjmując karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Obywatel  Ukrainy dodatkowo otrzymał  zakaz wjazdu na terytorium RP na okres 6 miesięcy.

 źr. Straż Graniczna