Ceny paliwa

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 15:37

16 października w radiowym wywiadzie w RMF Jarosław Kaczyński – który bardzo rzadko sam zabiera głos w mediach innych niż podporządkowane linii PiS – został przez Krzysztofa Ziemca zapytany o ceny benzyny. Te są rekordowo wysokie i bardzo słusznie zaczęto prezesowi PiS przypominać jego słowa z 2011 r., kiedy ceny były i tak niższe niż obecnie o 30-40 gr, że można by je zbić poprzez obniżenie akcyzy, „ale do tego potrzeba odwagi i odpowiedzialności” – jak mówił Jarosław Kaczyński w emitowanej wówczas reklamie wyborczej.

Za Platformy akcyza była za wysoka i należało ją obniżyć, ale to wymagało „odwagi i odpowiedzialności”. Dzisiaj akcyza jest słuszna, a wpływów do budżetu nie można uszczuplać, bo dobra władzuchna realizuje ludową sprawiedliwość i do tego zadania potrzebuje dużo pieniędzy. To także bardzo typowe dla Gnoma 2.0, a oczywiste dla jego pierwowzoru: wszystko w państwie, nic poza państwem. Nie może być tak, że to ludziom zostanie po prostu więcej pieniędzy w kieszeniach i sami będą decydować, co chcą z nimi zrobić. Dobre państwo musi najpierw zabrać, żeby potem porozdawać wedle swojego uznania, przekonując swoich wyborców, że to „Kaczyński dał”, względnie „Morawiecki dał”.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lukasz-warzecha-skandaliczna-wypowiedz-kaczynskiego-komentarz/nrz75vr,79cfc278
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 16:24

czyli kaczy fiut nie ma odwagi i odpowiedzialności, ale on nigdy tych cech nie miał. Najlepsze dla pisu by było by każdy z 2 sortu zapier..lał za darmo a potem kAczyński łaskawie przydzielał dobra, temu miskę ryżu bo PO a temu schabowego bo wyborca pis, temu komórkę za mieszkanie bo z lewicy a temu( rydzykowi) pałac, łowisko, hektary ziemi i co sobie zażyczy bo to naganiacz wyborczy. Taki ustrój się marzy konusowi i jego niedojdom-wyborcom też
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 17:30

Akcyza to jest bardzo istotny dochód do budżetu państwa, który służy wielu programom społecznym, m.in. 500 plus, podniesieniu płacy minimalnej - mówił Sellin.

https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/taniej-na-stacjach-nie-bedzie-nie-obnizymy-akcyzy-na-paliwo/k51wg5n
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 17:35

Gość pisze:
> czyli kaczy fiut nie ma odwagi i odpowiedzialności, ale on nigdy tych cech
> nie miał. Najlepsze dla pisu by było by każdy z 2 sortu zapier..lał za
> darmo a potem kAczyński łaskawie przydzielał dobra, temu miskę ryżu bo PO a
> temu schabowego bo wyborca pis, temu komórkę za mieszkanie bo z lewicy a
> temu( rydzykowi) pałac, łowisko, hektary ziemi i co sobie zażyczy bo to
> naganiacz wyborczy. Taki ustrój się marzy konusowi i jego
> niedojdom-wyborcom też

Ale ty jesteś prosty i pusty jak pustak o północy.
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 17:43

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > czyli kaczy fiut nie ma odwagi i odpowiedzialności, ale on nigdy tych cech
> > nie miał. Najlepsze dla pisu by było by każdy z 2 sortu zapier..lał za
> > darmo a potem kAczyński łaskawie przydzielał dobra, temu miskę ryżu bo PO a
> > temu schabowego bo wyborca pis, temu komórkę za mieszkanie bo z lewicy a
> > temu( rydzykowi) pałac, łowisko, hektary ziemi i co sobie zażyczy bo to
> > naganiacz wyborczy. Taki ustrój się marzy konusowi i jego
> > niedojdom-wyborcom też
>
> Ale ty jesteś prosty i pusty jak pustak o północy.

Czekaj, to znaczy, że pustak o 12 w dzień, jest pełny?
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 20:31

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Gość pisze:
> > > czyli kaczy fiut nie ma odwagi i odpowiedzialności, ale on nigdy tych cech
> > > nie miał. Najlepsze dla pisu by było by każdy z 2 sortu zapier..lał za
> > > darmo a potem kAczyński łaskawie przydzielał dobra, temu miskę ryżu bo PO a
> > > temu schabowego bo wyborca pis, temu komórkę za mieszkanie bo z lewicy a
> > > temu( rydzykowi) pałac, łowisko, hektary ziemi i co sobie zażyczy bo to
> > > naganiacz wyborczy. Taki ustrój się marzy konusowi i jego
> > > niedojdom-wyborcom też
> >
> > Ale ty jesteś prosty i pusty jak pustak o północy.
>
> Czekaj, to znaczy, że pustak o 12 w dzień, jest pełny?

Za bardzo lotny nie jesteś. Ja zauważyłam grę słów.
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 21:10

> Za bardzo lotny nie jesteś. Ja zauważyłam grę słów.
A ja zauważyłem, że ktoś chcąc zabłysnąć, napisał coś bez logiki.
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 22:08

A może tak powrót do tematu

"Za Platformy akcyza była za wysoka i należało ją obniżyć, ale to wymagało „odwagi i odpowiedzialności”. Dzisiaj akcyza jest słuszna..."

Mądrość etapu różni się od zwyczajnej mądrości tym, że o ile zwyczajna mądrość jest stała, to mądrość etapu jest zmienna. W ramach zwyczajnej mądrości, jeśli coś jest dobre, to pozostaje takie raz na zawsze, podczas gdy w ramach mądrości etapu raz jest dobre i jedynie słuszne, a znowu innym razem niedobre i głęboko niesłuszne. S. Michalkiewicz
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2021, o 23:55

Michałkiewicz ?? kto to taki ??
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2021, o 05:12

Bardziej chodzi o mądrość etapu zgodnie z którym raz akcyza jest słuszna a raz nie. Nie na tym się skupiasz forumowy.Jak tam koza?
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2021, o 08:24

Widocznie narodowi nie przeszkadza tak wysoka cena paliwa skoro siedzi cicho jak mysz pod miotlo. Za 100 zł. nic prawie nie zatankujesz i nic prawie nie kupisz, ale co tam ludziska tym się nie przejmują z tego co widać, tyle co popiszą na forum , że jest drogo i tyle. Rząd ma w dupie głupich Polaczków którzy go utrzymują i nie protestują. Biadolenie na forum nie nie dało i nie da.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2021, o 08:35

Gość pisze:
> Widocznie narodowi nie przeszkadza tak wysoka cena paliwa skoro siedzi
> cicho jak mysz pod miotlo. Za 100 zł. nic prawie nie zatankujesz i nic
> prawie nie kupisz, ale co tam ludziska tym się nie przejmują z tego co
> widać, tyle co popiszą na forum , że jest drogo i tyle. Rząd ma w dupie
> głupich Polaczków którzy go utrzymują i nie protestują. Biadolenie na forum
> nie nie dało i nie da.

To po co piszesz bzdety???? zajmij sie może pracą i będą jakieś pozytywne efekty.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2021, o 08:40

..pracą dla idei
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2021, o 08:54

> To po co piszesz bzdety???? zajmij sie może pracą i będą jakieś pozytywne efekty.

Co panie pisior, prawda w oczy kole, że ten rząd jest gorszy od Jaruzelskiego i Kiszczaka razem wziętych. Ten rząd nie liczy się z ludźmi i jest tylko nastawiony na rozkładanie Polski. Już nie długo wybory i urny wyborcze będą trumną dla pisiorów I żadne naciągane sondaże wyborcze tu nie pomogą.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2021, o 09:02

A ja głosuję na PIS , jestem bardzo zadowolony, bo mi emeryture podnoszą uczciwie w setkach, a nie grosze jak za Peło. Benzyny nie tankuje, jeżdzę na rowerze, wcześniej za Tuska jeździłem na pchanej hulajnodze. To jedyny rząd, który dba o obywatela i teraz każdy kraj musi się z nami liczyć, zresztą wszyscy na swiecie rozumni wiedzą, że wstajemy z kolan, na które pisdziaknął nas TUSK.
Franc emeryt z kózką Zosią.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”