Lekarka z Łaszczowa - w tej grupie nie ma antyszczepionkowców

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 4 maja 2021, o 19:18

System oparł się na powiadamianiu SMS-owym, czyli nowoczesnych technologiach. Wyłącznie. Grupa 70+ to są osoby, które w największej liczbie deklarowały chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19. W tej grupie nie ma antyszczepionkowców, którzy byliby z założenia przeciwko szczepieniom. Więc to są osoby, które bardzo chcą się zaszczepić. Ale jak obserwuję na przykładzie mojej populacji w przychodni - ja pracuję w małej przychodni na wschodniej rubieży Polski - jest bardzo dużo osób, które z tych nowoczesnych technologii skorzystać nie są w stanie. I to jest właśnie ta grupa wykluczonych w wieku 70+. Te osoby chcą się zaszczepić, ale nie są w stanie poradzić sobie z rejestracją na szczepienia, z infolinią czy z odbiorem SMS-a. To, co my obserwujemy wśród pacjentów w tym właśnie wieku, często też dotyczy osób samotnych, gdzie nie ma kogoś młodego w rodzinie, kto by pomógł. Jeżeli są dzieci w rodzinie, to jakoś rozwiązują problem. A jeżeli osoba jest zdana tylko na własne siły i ma wyłącznie telefon stacjonarny, to nie - mówi Stokowska-Wojda.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,szczepienia-na-covid-19-w-polsce--tylko-polowa-seniorow-zaszczepiona,artykul,70587521.html
Na górę

Postautor: Gość » 4 maja 2021, o 22:50

W pełni zaszczepionych 80-latków mamy w Polsce 46,8 proc. Europejska mediana to 53,7 proc. W Irlandii i Islandii w pełni zaszczepionych jest ponad 90 proc. obywateli mających co najmniej 80 lat.

Wstyd. Zamiast robic medialny cyrk trzeba było wysłać mobilne punkty szczepień do seniorów
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2021, o 13:38

Faktycznie wstyd.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 6 maja 2021, o 20:19

Osoby niepełnosprawne apelują o ujęcie ich w priorytetowych grupach do zaszczepienia p/COVID-19. Jak argumentują, ryzyko zakażenia ogranicza ich wyjścia z domu, a w przypadku zachorowania i pobytu w szpitalu, w wielu przypadkach nie zostanie im zapewniona całodobowa opieka jakiej wymagają z powodu niepełnosprawności. Według pełnomocnika rządu ds. szczepień, Narodowy Program Szczepień tak przyspieszył, że niedługo wszyscy chętni będą już zapisani, więc nie trzeba dopisywać nowych osób do grup priorytetowych.

https://www.politykazdrowotna.com/72654,szczepienia-pcovid-19-niepelnosprawni-wciaz-bez-priorytetu

jeszcze ich nie zaszczepili???
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”