Jest nas 321 w Tomaszowie

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 23 sie 2020, o 08:54

Wypisałem się z tej watahy
Na górę

Postautor: Gość » 29 sie 2020, o 09:54

" Krzysztof Bosak został nominowany do nagrody Człowieka Roku przyznawanej podczas Forum Ekonomicznego!8 września w Karpaczu rozpocznie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, podczas którego rozdawane są nagrody. W przeszłości Człowiekiem Roku ogłaszano Viktora Orbana czy Jarosława Kaczyńskiego, teraz nominowani są m.in. nasz poseł i były kandydat na prezydenta, Krzysztof Bosak, wicepremier Jadwiga Emilewicz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, kanclerz Niemiec Angela Merkel i pisarka Olga Tokarczuk.

Ciężka praca w Sejmie, wyjątkowe w polskiej polityce przygotowanie merytoryczne i wiedza, świetna kampania wyborcza, mnóstwo doskonałych wystąpień - oto ostatnie miesiące w wykonaniu Krzysztof Bosak. Trzymamy kciuki za naszego polityka"
Na górę

Postautor: Jeremiah » 29 sie 2020, o 09:54

" Krzysztof Bosak został nominowany do nagrody Człowieka Roku przyznawanej podczas Forum Ekonomicznego!8 września w Karpaczu rozpocznie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, podczas którego rozdawane są nagrody. W przeszłości Człowiekiem Roku ogłaszano Viktora Orbana czy Jarosława Kaczyńskiego, teraz nominowani są m.in. nasz poseł i były kandydat na prezydenta, Krzysztof Bosak, wicepremier Jadwiga Emilewicz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, kanclerz Niemiec Angela Merkel i pisarka Olga Tokarczuk.

Ciężka praca w Sejmie, wyjątkowe w polskiej polityce przygotowanie merytoryczne i wiedza, świetna kampania wyborcza, mnóstwo doskonałych wystąpień - oto ostatnie miesiące w wykonaniu Krzysztof Bosak. Trzymamy kciuki za naszego polityka"
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 07:43

"Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. W Sejmie znalałyby się jeszcze tylko trzy ugrupowania.
Według badania, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 32, 5 proc. poparcia. To spadek w stosunku do poprzedniego sondażu o 1,1 pkt. proc. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska, która tracąc 4 pkt. procentowe uzyskała 21 proc.

Podium zamyka ruch Polska 2050 na którego chęć oddania głosu zadeklarowało ponad 16 proc respondentów, co oznacza wzrost o 4 pkt proc.

Swoją reprezentację w Sejmie miałaby jeszcze Lewica, która może liczyć na 10 proc. poparcia.

Progu wyborczego nie przzekroczyłyby Konfederacja z poparciem 4,6 proc. oraz PSL-Koalicja Polska z wynikiem 3,6 proc."

Cos ta konfederacja wyborców nie przyciąga, chyba zbyt wielką miłością pałają do Putina, są w poglądach zbyt skrajni, nienawidzą Unii, z nich wywodzi się największa rzesza anty szczepionkowców i słupki lecą.
Zresztą ci wodzowie w niej jacyś tacy dziwni są.
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:02

I to twój problem? I tak na nich nie głosujesz więc o co chodzi. Mogą mieć w sondażach i 2% i tak na nich zagłosuję oby tylko nie głosować na bandę czworga: PO,PSL , PIS i SLD.

A sondaże są różne. Tu mają 6,6%. 3 lata do wyborów. Nie ma co się nakręcać sondażami.

https://www.wprost.pl/kraj/10412278/sondaz-poparcia-dla-partii-zle-wiesci-dla-gowina-i-ziobry.html
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:10

Na Bosaka w 2020 głosowało 777 mieszkańców Tomaszowa.

https://prezydent20200628.pkw.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/61801

Ponad 2 razy więcej niż na Konfederację w 2019. Czyli jest zapotrzebowanie na alternatywę wobec tych którzy już rządzili lub rządzą.
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:15

głosować na bandę czworga: PO,PSL , PIS i SLD
jasne, ale masz jeszcze ruch 2050 i Hołownię. Na co ci głosować na tych oszołomów, za wyjsciem z unii i zerwaniem strategicznych stosunków z USA. Znowu pchać się w niedźwiedzia uścisk. Bez sensu. Oni sami już do sejmu nie wejdą, na przystawkę tak.
jesli partie nazwałeś bandą, to jak nazwać konfederację, bo przecież to jest już super banda
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:25

Ale co to jest ta Hołownia? Czym to się różni od PO? Tam już działacze uciekają a gdzie do wyborów.

https://tvn24.pl/polska/rozlam-w-ruchu-polska-2050-szymona-holowni-odchodza-dzialacze-z-wojewodztwa-slaskiego-jest-oswiadczenie-zarzadu-stowarzyszenia-4998454

Oczywiście niech sobie będzie i Hołownia jeśli ludzie zagłosują. Obecny skład parlamentu dla mnie jest ok. Wszyscy mają swoich przedstawicieli. Wybory prezydenckie powinny się rozstrzygać w pierwszej turze. Po co ten ciągły wybór mniejszego zła.
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:30

W wyborach w 2019 roku na Konfederację zagłosowało 1 256 953 Polaków. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich Duda mówił, że blisko mu do Bosaka a Trzaskowski, że poszedłby na Marsz Niepodległości. Nagle przestało im wszystko przeszkadzać w Konfederacji.

Zobaczymy w 2023 roku. Sondaże są różne. Wszystko może się zdarzyć. Jak będą mieli klub zamiast koła to już będzie sukces a ponad milion Polaków będzie miało swoich przedstawicieli.
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:45

Faszysci nie powinni "konsumować" ustroju demokratycznego, bo im nie po drodze jest z tymi wartościami. To tak jakby zezwolić NSDAP na jej reaktywowanie i wejście do Bundestagu. Jakieś Godki, Korwiny, Brauny, Berkowicze,Wilki co to jest? Takie towarzystwo powinno się rozgonić, bo ludziom robią sodówkę.
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 09:51

Wprost”: Wielkie pensje liderów partii KORWiN. „Mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się”
Po 90 tys. zł pensji z góry mieli wypłacić sobie niektórzy liderzy wchodzącej w skład Konfederacji partii KORWiN, kiedy zaistniała możliwość, że jej majątek może przejąć państwo – uważa portal tygodnika „Wprost”. Jak twierdzi, mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się, a śledczy powinni sprawdzić, czy nie popełniono przestępstwa menadżerskiego.
Bosak: Silny premier. Korwin-Mikke: Silny prezydent. Czego w końcu chce Konfederacja?

„Należy stworzyć jeden, silny i stabilny ośrodek władzy wykonawczej na czele z premierem, który skupi w swoich rękach pełnię władzy wykonawczej....
zobacz więcej

Pieniądze miały pochodzić z subwencji parii KORWiN. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskała ona 4,76 proc. głosów, w związku z czym przyznano jej ok. 4,2 mln zł rocznie.

Wypłacone pensje miały trafić do członków prezydium partii Janusza Korwin-Mikkego i Konrada Berkowicza, Sławomira Mentzena oraz ówczesnego skarbnika Marcina Sypniewskiego (ten ostatni miał otrzymać 41 tys. zł). Jak jednak podaje portal, kiedy pieniądze były wypłacane, ciało statutowe miało zarejestrowany w sądzie inny skład od tego, do którego członków trafiły pieniądze.
https://www.tvp.info/50594378/wprost-wielkie-pensje-liderow-partii-korwin-slawomira-mentzena-i-konrada-berkowicza-moglo-dojsc-do-bezpodstawnego-wzbogacenia-sie

Pecunia non olet
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 10:04

No i co z tego? Prześledź afery PO, PSL, PIS i SLD. Nie ukradli. Oficjalnie wypłacili żeby komornik nie zabrał. Ja o tym wiem i raczej ci co glosują tez o tym wiedzą.

I tak na nich nie głosujesz. Twój problem? Będziesz grzał temat bo ktoś się rozmyśli po twoich newsach? Wybory za 3 lata. Nie gorączkuj się.

I tak zagłosuję na Konfederację. Oby tylko nie n bandę czworga: PO,PSL,PIS i SLD
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 10:11

Jestem w szoku bardzo kulturalna odpowiedź-można! Głosuj, ale wiedz, że jak dla ciebie partie są bandą, to również super bandą może być dla mnie Konfederacja i jej "specyficzny"familijny skład.
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2021, o 10:17

Jestem w szoku bardzo kulturalna odpowiedź-można! Głosuj, ale wiedz, że jak dla ciebie partie są bandą, to również super bandą może być dla mnie Konfederacja i jej "specyficzny"familijny skład.
Oczywiście. Nie protestowałem gdy tak nazwałeś. Skoro ja mogę to możesz i ty. Banda Czworga bardziej mi się kojarzy historycznie. Najważniejsze, żeby wszyscy mieli swoich przedstawicieli w parlamencie. A już po ilu zadecydują w wyborach Polacy.
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 10:03

Przedstawiciele w sejmie, którzy podważają zasady ustroju demokratycznego? To tak jak trzymać żmije w kieszeni i cieszyć się, że się ma przyjaciela. Zdelegalizować.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”