ŁASZCZÓW NEWS

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: OzajaszG » 11 lip 2020, o 03:27

Ale ja mam szybki internet z plusa i śmiga. Można? można.
Pojęcie "szybki" jest dość względne.
W porównaniu do człowieka, pies biega szybko, jednak inną szybkością jest prędkość bolida F1.
Internet internetowi nierówny. W grę wchodzą szybkość łącza, stabilność, limit danych...
Dla niektórych szybki internet może oznaczać granie bez wysokiego pingu lub stream'owanie filmów HD na Netflixie bez przycinania.
Inną rzeczą jest gdy czasem w pracy muszę kilka razy na dzień pobierać paczki danych po ~90GB a jak okaże się że w którejś jest coś spieprzone to zabawa zaczyna się od nowa.
Dojazd do rodzinnego Łaszczowa zajmuje mi kilka godzin i zdarza mi się odwiedzić rodzinne strony raz na miesiąc, czasem rzadziej.
Gdybym miał dostęp do światłowodowego internetu, mógłbym sobie zorganizować dłuższy pobyt w rodzinnych stronach, pracując z domu (ba, nawet może na stałe się przenieść) lecz z internetem który obecnie jest dostępny nie jest to dla mnie możliwe.
I jestem pewien że wielu moich rówieśników jest podobnego zdania gdyż mam wielu znajomych informatyków.
W obecnym stanie rzeczy, musiałbym przygotowywać stację roboczą jakieś 10h przed faktycznym rozpoczęciem pracy a i to by mi utrudniało sprawy gdybym musiał coś większego pobrać w środku dnia.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2020, o 07:00

a kto zapłaci i w jaki sposób za śmieci z lipca, które leżą u ludzi od początku czerwca,
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2020, o 11:13

Znowu tam ktoś nie potrafi pojąć że to jest internet limitowany, a niektórym którzy pracują w sposób inny niż ciupanie fasoli potrzebny jest szybki - nie, nie w waszym rozumieniu - internet nielimitowany po stałym łączu ?
Ale ty mondry jesteś. Nie myślałeś by startować na burmistrza? Z twych wpisów aż emanuje mondrością i wszechstronną wiedzą. Mogłabyś udzielać wykładów w remizach strażackich i uświetnić to ciemnotę wiejską w sprawie swiatlodowego łoncza.
Na górę

Postautor: Karol1 » 11 lip 2020, o 22:14

Ale ty mondry jesteś. Nie myślałeś by startować na burmistrza? Z twych wpisów aż emanuje mondrością i wszechstronną wiedzą. Mogłabyś udzielać wykładów w remizach strażackich i uświetnić to ciemnotę wiejską w sprawie swiatlodowego łoncza.
Albo mocny sarkazm albo mocny analfabetyzm. Mnie wszystko jedno ale masz rację jestem wykształcony i interesuje się różnymi rzeczami na poziomie trochę większym niż grill przy piwku.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2020, o 20:53

Do wykształciucha słuchaj głupku nie tylko ty pracujesz zdalnie jest mnóstwo osób które pracują zdalnie ni musisz się chwalić swoim wykształceniem i swoją elokwencję pozdrawiam
Na górę

Postautor: Karol1 » 13 lip 2020, o 10:44

Do wykształciucha słuchaj głupku nie tylko ty pracujesz zdalnie jest mnóstwo osób które pracują zdalnie ni musisz się chwalić swoim wykształceniem i swoją elokwencję pozdrawiam
Widzę tumany z łaszczowa dalej niczego się nie nauczyły i potrafią jedynie rzucać epitetami, niczego innego się po was nie spodziewałem. Tak było zanim wyjechałem na studia tak jest i teraz. Niczym się nie chwalę, to była tylko moja odpowiedź na komentarz wyżej. Ja niczego od was nie chcę oprócz tego światłowodu bo na prawdę przesyłam sporo danych przez internet i po prostu potrzebuję stałego nielimitowanego łącza. Nie wiem w czym rzecz i po co zaraz masa komentarzy na nie przecież to nikomu nie przeszkadza ani nie szkodzi. Najpierw sami zaczepiacie, a potem żebym się nie chwalił. Ja na prawdę nie mam nic wspólnego z polityką i średnio mnie ona interesuje, przyszedłem tutaj tylko kulturalnie zapytać. Swoją drogą nie wiem czy wiecie, ale przez 5 lat pis wprowadził 31 nowych podatków za te wszystkie plusy. Ciekaw jestem ile teraz wprowadzi żebyście dostali tą 14 emeryturkę. Ja nie mam dzieci ani emerytury, nie korzystam z socjalu i chciałbym tylko tego głupiego internetu za którego i tak bym płacił.
Na górę

Postautor: OzajaszG » 13 lip 2020, o 11:21

Do wykształciucha słuchaj głupku nie tylko ty pracujesz zdalnie jest mnóstwo osób które pracują zdalnie ni musisz się chwalić swoim wykształceniem i swoją elokwencję pozdrawiam
Pozwolę sobie założyć że ta wypowiedź była kierowana do mnie (na przyszłość polecam użyć opcji "odpowiedź z cytatem").
Jako że na tym wątku forum granica między trollingiem a opiniami pisanymi na serio lecz bez żadnej wiedzy jest bardzo rozmyta, odpowiem tak jakby był to post "na serio".
Nie widzę w moim poście nic co by bezpośrednio atakowało kogoś na podstawie wykształcenia czy zawodu więc chciałbym się dowiedzieć skąd takie oburzenie.
W młodości nie szło mi rewelacyjnie w szkole a w rodzinie się nigdy nie przelewało. Musiałem się trochę namęczyć żeby zdobyć wykształcenie a następnie dodatkowo samemu się dokształcać jednocześnie pracując aby zdobyć umiejętności dzięki którym trafiłem do wymarzonego zawodu.
I teraz mam się tego wstydzić i nie wspominać o tym ponieważ ktoś może się poczuć urażony lub pod presją moich wypowiedzi?!
Swoją pracę zdalną wspomniałem jedynie aby nawiązać dlaczego potrzebny jest ludziom szybki, nielimitowany internet.
Cieszę się więc że wspominasz że jest mnóstwo osób które pracują zdalnie co tym bardziej potwierdza moje zdanie że wypadałoby przyśpieszyć prace nad światłowodami.
Na przyszłość polecam używanie znaków interpunkcyjnych.
Na górę

Postautor: 111111 » 13 lip 2020, o 12:13

Rozgoryczony jesteś wygraną Prezydenta Dudy,przecież tobie nie chodzi o światłowód ale o mieszanie w społeczeństwie ,cieszy mnie że Gmina Łaszczów zagłosowała w miażdżącej przewadze na Dudę,na Polskę ,na to co jest dobrem dla wszystkich a nie dla wybrańców .Jeśli nie oglądałeś wczorejszych pierwszych ogłoszeń wyników wyborów to jest jeszcze okazja, bo powtarzają na wszystkich stacjach telewizyjnych i tam też można zobaczyć kto idzie w duchu polskości nie wstydzi się że FLAGA biało czerwona oznacza POLSKĘ i NARÓD i SUWERENNOŚĆ.W sztabie pana Trzaskowskiego nie dało się zauważyć takiego atrybutu ,czyżby nie wiedział na jaki urząd kandyduje i kogo ma reprezentować? A może jego flaga ma inne kolory ????
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2020, o 14:04

Łaszczowska platforma pochowała plakaty i dalej do podziemia, za trzy lata kolejna PO-BUDKA !! Jakim trzeba być człowiekiem żeby wierzyć w złodzieji i powrót na świecznik?? Komuchy z dziada pradziada! Uszanujcie zdanie większości i przestańcie wyzywać ludzi od ciemnoty i zacofanych, bo to świadczy o tym kim jesteście! W 1993 Tusk krzyczał liczmy głosy, tak samo jak Trzaskowski wczoraj!! Dno!
Na górę

Postautor: Lif » 13 lip 2020, o 14:52

W dalszym ciągu tylko 2 nazwiska. Duda i Trzaskowski, to tak jakby wybierać między dzuma a cholera. Jeden pseudo patriota który działa pod dyktando pejsatych kolegów a drugi zboczeniec reprezentujacy teczowa zaraze z zachodu. Nie jestem antysemita ale tak się złożyło jednak że przed tymi ludźmi Polska robi z siebie pośmiewisko.

Wszystkim wyznawcom PiSu radze się jednak zastanowić dlaczego Pan Prezydent Duda wygrał tak mała przewaga. W tym przypadku trzeba patrzeć na to że Pan Duda ma tyle samo zwolenników co przeciwników, większość głosowała nie na Trzaskowskiego tylko przeciwko Panu Dudzie.

To jest właśnie pokłosie wszystkich beznadziejnych decyzji PiSu, podatków nie da się zwiększać w nieskończoność. W końcu ludzie przejrza na oczy.

Ps. nie jestem zwolennikiem PO, PiSu czy PSLu.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2020, o 15:19

Łaszczowska platforma pochowała plakaty i dalej do podziemia, za trzy lata kolejna PO-BUDKA !! Jakim trzeba być człowiekiem żeby wierzyć w złodzieji i powrót na świecznik?? Komuchy z dziada pradziada! Uszanujcie zdanie większości i przestańcie wyzywać ludzi od ciemnoty i zacofanych, bo to świadczy o tym kim jesteście! W 1993 Tusk krzyczał liczmy głosy, tak samo jak Trzaskowski wczoraj!! Dno!
Typowe dla Ciebie,ton, słowa, obelgi. Jak już chcesz politykiem być, to bądź od początku do końca!
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2020, o 15:31

No i dalej jazgot. Kto nie PiS to wróg. Ochłoń idioto już po wyborach. Debil zawsze będzie debilem. Gdzieś ty się uchował kretynie.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2020, o 15:36

Adaś do elewstorów piasecki? To juź w szkole nie ma roboty? Jakieś środowiska tu się pomieszały chyba? Jak girgiel spadnie po latach na elewator przetrzymania do szkoły?? Czy na wojewodę wskoczy?
Od 1 lipca w Tuczapach. Wsadzili na dyrektora. I dalej bujanie. Gratulacje. Tak trzeba umieć robić.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2020, o 15:51

Niech żyje PiS on dał i da nam wiele dobrego. Tylko PiS. Będziemy mieli drugą Amerykę.
Na górę

Postautor: roto » 13 lip 2020, o 18:02

Nie zauważasz że Amerykę w naszej gminie robi PO z osobami pseudo niezależnymi.A pan AP jeśli poszedł na stanowisko dyrektora do elewatorów,to może tylko świadczyć o pantoflowej informacji że następne szkoły do zamknięcia to Nabróż i Zimno,a jak na ogół wszystkim wiadomo współpraca pana AP z dyrektor i burmistrz nie układa się za rewelacyjnie.Więc po co ma kusić los ,jeśli może być dyrektorem.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”