Co władze miasta i powiatu robią w sprawie pandemii?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 18:06

To ja z innymi przedsiębiorcami utrzymuję to miasto i kiedy jestem w potrzebie oczekuję że ono zrobi coś dla mnie. Nie ja zadłużyłem miasto wybierając drogich wykonawców i nikt mnie o zdanie wtedy nie pytał. Stać miasto płacić jakiejś warszawskiej firmie kilka milionów za dużo za basen to i mnie niech pomoże.
Ciekawe dlaczego przeszkadza ci oczekiwany przez lata basen. Mieszkańcy się cieszą a ty jeden be... A jeśli uważasz że złamano prawo zamówień to skieruj anonim do prokuratury. Anonim, bo to że jesteś tchórzem to widać i czuć!!!
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 19:24

Ciekawe dlaczego przeszkadza ci oczekiwany przez lata basen. Mieszkańcy się cieszą a ty jeden be... A jeśli uważasz że złamano prawo zamówień to skieruj anonim do prokuratury. Anonim, bo to że jesteś tchórzem to widać i czuć!!!
Jesteś chory z urojenia człowieku.Z czego ma się cieszyć normalnie myślący człowiek z przewalenia kilku milionów a ty teraz płaczesz że miasto zadłużone,to już wiesz dlaczego.Jak ci to pasuje twoja sprawa mnie nie pasuje bo ja teraz czekam na chociażby zwolnienie od podatku od nieruchomości a ty walisz knota że miasto biedne i nie ma kasy.To k..wa trzeba było szanować kasę a nie szastać milionami bo trzeba było wybory wygrać.Nie rozumiesz dupku problemu i tyle.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 19:46

I ci przedsiębiorcy, którym władza zupełnie niepotrzebna płacili na fundusze partyjne, na imprezy "pod patronatem", klaskali, uśmiechali się, uczestniczyli w różnych spędach.
Tak za bezdurno? Dobrze było.
Czy coś wiesz i piszesz o korupcji władzy?Ujawnij swoje rewelacje.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 20:08

Ciekawe dlaczego przeszkadza ci oczekiwany przez lata basen. Mieszkańcy się cieszą a ty jeden be... A jeśli uważasz że złamano prawo zamówień to skieruj anonim do prokuratury. Anonim, bo to że jesteś tchórzem to widać i czuć!!!
Oj przestań.

Wtedy urząd ogłosił drugi przetarg. – Złagodziliśmy nawet trochę wymogi przetargowe licząc, że wszystkie firmy ponownie do niego staną oferując podobne kwoty. Zgłosiła się jednak tylko jedna – tłumaczy burmistrz.

I ten przetarg można było unieważnić. Urzędnicy i radni bali się jednak, że jeśli to zrobią upłynie termin pozwolenia na budowę, a oni nie wydadzą pozyskanych w tym roku środków zewnętrznych, to mogą je stracić.

– Obserwowałem też, co się dzieje na rynku i okazało się, że w wielu miastach wykonawcy dyktują teraz znacznie wyższe stawki niż kilka miesięcy wcześniej. Tłumaczą się wzrostem cen – przyznaje Żukowski. – Zdecydowaliśmy zatem o wybraniu jedynej oferty, która wpłynęła. To jednak bardzo niekomfortowa decyzja, gdy drugi przetarg wychodzi gorzej niż pierwszy – przyznaje. – Musieliśmy jednak połknąć tę gorzką pigułkę.

https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszo ... 28469.html
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 20:12

heh..., z tymi inwestycjami to chyba zostaniemy sami.
nie wiadomo co bedzie ale jak firmy padna to będzie kicha.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 20:16

Czyli absolutny brak kompetencji burmistrza. Zamiast przeprowadzić poważną analizę uwarunkowań poszedł na żywioł i w efekcie zafundował miastu pigułkę za parę milionów. Ale macie rację, nie ma co się czepiać, skoro odpowiada to mieszkańcom. Obawa pojawia się jedynie co teraz będzie w nowej rzeczywistości gospodarczej, a konkretnie totalnej zapaści. Życzę dobrego samopoczucia wszystkim urażonym.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 07:13

Szkoda gadać. To forum jak i cała Platforma do szamba.
Ciekawe jak nazwać to propozycję cięcia etatów do 3/4 a przełknięcie gorzkiej pigułki za 5 mln zł przy basenie

https://www.money.pl/gospodarka/podnies ... 5153a.html
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 15:04

kiedy u nas sesja RM czy tylko kasa na konto i z głowy
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 17:14

kiedy u nas sesja RM czy tylko kasa na konto i z głowy
Jeżeli lista nie podpisana : kasy niema !
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 17:53

Rada Miasta mogłaby się zebrać nawet internetowo i uchwalić coś dla przedsiębiorców, panie przewodniczący może jednak. Bądźcie radą także na trudny czas. Wasi koledzy z Sejmu pokazali co trzeba robić.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 18:48

Rada Miasta mogłaby się zebrać nawet internetowo i uchwalić coś dla przedsiębiorców, panie przewodniczący może jednak. Bądźcie radą także na trudny czas. Wasi koledzy z Sejmu pokazali co trzeba robić.
A co byś proponował?
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 21:16

Dobre,powiedz,powiedz.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 22:37

czyżby radnym i burmistrzowi zabrakło pomysłów
Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2020, o 00:01

Czyli nic nie podpowiesz?
Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2020, o 07:51

Na stronie UM jest informacja o konkretnej pomocy dla najemców. Dziękujemy Panie Burmistrzu!
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”