Wybory Samorządowe 2019, Gmina Jarczów.

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 9 sty 2020, o 21:18

Szkoły... :shock: takich szkół już nigdzie nie ma jak w gminie Jarczów. Już dawno powinna być reforma.
Chodzą do klasy po 2-3osoby,to niby indywidualne nauczanie, ale jak pójdą do liceum to widać, że te świadectwa z,, czerwonym paskiem'' są grubo naciągane i nie mogą sobie dać rady bez korepetycji. Nauczyciele myślą o sobie, gdzie oni pracę znajdą, jak teraz muszą dojeżdżać i podpuszczają rodziców. Większa szkoła =większe możliwości dla waszych dzieci, jeśli wy tego nie widzicie, to może chociaż wójt zobaczy. Dzieci dadzą sobie radę w gimbusie, moje odjeżdżają od 5 roku życia.
Na górę

Postautor: Gosscc » 9 sty 2020, o 21:57

Gmina to nie tylko dwie miejscowości gdzie są szkoły. Niech Pan Wójt nie ulega presji bo miejscowości jest więcej gdzie są różne potrzeby. Na pytanie zadane grupie osób zbierających podpisy zapytałam o argumenty to usłyszałam tylko ze My chcemy szkole i nic więcej. Już Pan nie uległ z odpadami i mamy może nie tanie ale najtańsze pewnie w powiecie.
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2020, o 22:29

Szkoły są wszędzie, program w każdej szkole jest taki sam. Więc o co im chodzi. Tylko poziom nauczania jest różny.
Na górę

Postautor: Goosc » 10 sty 2020, o 06:14

Szkoły są wszędzie, program w każdej szkole jest taki sam. Więc o co im chodzi. Tylko poziom nauczania jest różny.
Tylko w tym „wszędzie” już nie ma takich szkół gdzie jest kilkunastu uczniów
Na górę

Postautor: Gość » 10 sty 2020, o 06:44

Tam są klasy po kilku uczniów,😁a nawet w Gródku miała być klasa z 1 uczniem. Tylko po tą osobę przyjeżdża gimbus i zabiera ją do Jarczowa.
Na górę

Postautor: trttyytu » 11 sty 2020, o 23:49

JEŚLI ZLIKWIDUJE SZKOŁY NIE MA SZANS NA 2 KADENCJE !!!!!!ja nie zapomnę szkoły były zawsze
Na górę

Postautor: XxxyZ » 12 sty 2020, o 07:23

JEŚLI ZLIKWIDUJE SZKOŁY NIE MA SZANS NA 2 KADENCJE !!!!!!ja nie zapomnę szkoły były zawsze
Tak szkoły były wszędzie tylko nie takie jak teraz. W mojej klasie było dwa razy więcej uczniów niż teraz w tej szkole. I teraz my wszyscy musimy płacić za utrzymanie tych szkół. Chcesz taką szkołę to finansuj ją sam.
Na górę

Postautor: Goscik » 12 sty 2020, o 09:37

U naszych sąsiadów prowadzeniem takich szkół zajęli się rodzice albo stowarzyszenia. I tam im wystarcza kasy z subwencji i gmina niewiele dokłada. Ale tam nauczyciele są na innych warunkach zatrudnieni i to jest największy ból.
Na górę

Postautor: fotrintr » 13 sty 2020, o 09:53

Niech zamykają te szkoły w gródku i chodywncach , jak je się zamknie to gmina będzie miała milon zlotych na wydanie w szkole w jarczowie , A Pan Wójt dobrze rządzi bo za innych wójtów nie było nic darmowego w tej szkole żadnych wycieczek czy czegoś innego , na feriach nie było żadnego zimowiska A teraz jest w szkole i sok -u , jak jest jakiś problem to można porozmawiać z wójtem lub zastępcą i da się rozwiązanie znaleźć . A nowy dyrektor szkoły w jarczowie jest super i w końcu robi porządek z tymi nauczycielami i oto chodzi . Nie mamy ci teraz narzekać
Na górę

Postautor: Gość » 13 sty 2020, o 16:24

Chodzą podpisy zbierają, żeby szkoła została. Ale jak może być w szkole 20 dzieci
Na górę

Postautor: fotrintr » 13 sty 2020, o 17:29

To nie jest rentowne utrzymywać 2placówki po 20 dzieci trzeba opłacić media ogrzewanie oraz nauczycieli taniej wychodzi dowodzić do jarczowa, po wymieniać kadre nauczycielska że starych na młodych np. Pani Od muzyki i plastyki .
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2020, o 03:14

Oczywiście, że nie opłaca się utrzymywać tych placówek, ale nauczyciele '' podpuścili rodziców'' i chodzą zbierają podpisy. Gdzie oni pracę znajdą, im tylko o to chodzi.
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2020, o 08:22

Oczywiście, że nie opłaca się utrzymywać tych placówek, ale nauczyciele '' podpuścili rodziców'' i chodzą zbierają podpisy. Gdzie oni pracę znajdą, im tylko o to chodzi.
Tak to już jest, że nauczyciele to najbardziej nieporadna grupa społeczna, wydaje Wam się, że dozgonnie można szkolić i umoralniać młodzież jak żyć i radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, a sami jesteście upośledzeni społecznie jak trzeba zmienić zawód. To wstyd i paradoks takich wiosek. Parszywie jątrzyć, manipulować i grać pod siebie. Pokażcie młodzieży, że nauczyciel potrafi poradzić sobie zawsze!!
Na górę

Postautor: Kret » 14 sty 2020, o 20:54

Tak to już jest, że nauczyciele to najbardziej nieporadna grupa społeczna, wydaje Wam się, że dozgonnie można szkolić i umoralniać młodzież jak żyć i radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, a sami jesteście upośledzeni społecznie jak trzeba zmienić zawód. To wstyd i paradoks takich wiosek. Parszywie jątrzyć, manipulować i grać pod siebie. Pokażcie młodzieży, że nauczyciel potrafi poradzić sobie zawsze!!
Szkoły nie są dla nauczycieli ale dla dzieci. Decyzję podjęli radni i nikt jej nie zmieni. Jako radny wiem że będzie likwidacja I nie należy nikogo się czepiać bezpodstawnie.
Na górę

Postautor: gosc 1 » 14 sty 2020, o 21:22

Panie radny jeżeli można wiedzieć ,kiedy to radni podjęli taką decyzję bo chyba na sesji nie było takiej dyskusji ani uchwały
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”