garaż blaszak

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Irenka » 10 sty 2020, o 22:30

Chciałam zapytać jak w Tomaszowie Lub. wgląda podatek za garaż blaszak, a właściwie to czy jest naliczany bo słyszałam różne wresje ?.
Za informacje z góry dziękuję.
Na górę

Postautor: mecenas » 11 sty 2020, o 19:28

Blaszak nie jest trwale związany z gruntem jak inne budynki np. dom czy budynek gospodarczy itp., więc nie podlega opodatkowaniu, Nie można też prowadzić w nim działalności gospodarczej,
Na górę

Postautor: Gość » 12 sty 2020, o 20:49

Blaszak nie jest trwale związany z gruntem jak inne budynki np. dom czy budynek gospodarczy itp., więc nie podlega opodatkowaniu, Nie można też prowadzić w nim działalności gospodarczej,
chyba tak to jest
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2020, o 07:40

Czy ktoś to potwierdzi ?.
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2020, o 08:19

Czy ktoś to potwierdzi ?.
Przyjacielu a czy tak ciężko przejść do urzędu miasta lub starostwa i zapytać u źródła. Nie to żebym Ciebie pouczał ale tak zasięgniesz najbardziej rzetelnej informacji.
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2020, o 10:55

Na pewno blaszak nie podlega opodatkowaniu,miałem ten sam problem i pytałem w Urzędzie.
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2020, o 20:16

Przyjacielu a czy tak ciężko przejść do urzędu miasta lub starostwa i zapytać u źródła. Nie to żebym Ciebie pouczał ale tak zasięgniesz najbardziej rzetelnej informacji.
google też nie boli

Sprawą garaży blaszanych wielokrotnie zajmowały się sądy, a wszystko za sprawą... różnego traktowania takich konstrukcji przez gminy. Są urzędnicy, którzy uznają je na równi z budynkami! Interpretacja sądów jest jednak jednoznaczna i wskazuje, że garaże blaszane nie stanowią budynku w rozumieniu przepisów podatkowych i opłat lokalnych, a zatem nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości.

Wynika to faktu, że tego typu konstrukcje nie są trwale związane z gruntem i mogą w każdym momencie zostać przeniesione w inne miejsce, co nie jest operacją ani trudną ani skomplikowaną.

https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/g ... ruchomosci
Na górę

Postautor: makskarp » 20 sty 2020, o 16:40

Dzięki za informację, a przy okazji poruszę inny temat, podatek od nieruchomości za dom w Tomaszowie Lub, jeżeli ktoś jest rolnikiem pole posiada na terenie gminy , natomiast dom w mieście czy powinien płacić podatek? rolnicy nie płacą podatku od nieruchomości, jak to wygląda prawnie?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”