Prezent z Tomaszowa/Roztocza/Lubelszczyzny

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 19 lis 2019, o 22:28

Chcę kupić coś charakterystycznego dla naszego regionu/miasta na prezent dla zagranicznych gości, zaznaczam, goszczących u nas służbowo. Coś trwałego, nie np. cebularze, chociaż mam znajomego, który wozi je na drugi koniec Polski jako rarytas. Z góry dzięki za pomysły.
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2019, o 22:32

Chcę kupić coś charakterystycznego dla naszego regionu/miasta na prezent dla zagranicznych gości, zaznaczam, goszczących u nas służbowo. Coś trwałego, nie np. cebularze, chociaż mam znajomego, który wozi je na drugi koniec Polski jako rarytas. Z góry dzięki za pomysły.
Zdjęcie forumowego patrolującego ulice miasta. To dopiero tomaszowki specjał. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2019, o 22:36

miody naturalne albo pitne ?
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 07:20

Są piękne duże kalendarze z roztoczem.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 07:59

popieram opcję z miodami

są jeszcze oleje z Wieprzowa
można popytać o bimber..

jako takich pamiątek to np wiem że coś w Suścu można kupić "Szumki" czy inne takie ręcznie robione ( nie chinole)

wiem że też w okolicy Majdanu Sopockiego robią soki

dobry temat...
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 08:03

Płaskorzeźba. Grzegorz Wajs, Konrad Kopczacki, Jerzy Pełczyński. Polecam
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 10:43

Nie ma nic takiego super atrakcyjnego.Niestety kiedyś był nawet konkurs ogłoszony przez miasto ale nikt nic nie wymyślił.
Wszystko wypada blado i bez zwiazku z regionem.Ot tak jak wszędzie.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 11:52

Nalewki z Narola
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 12:51

może jakieś nasze haftowane obrusy, bieżniki, inne dzieła, ale gdzie to kupić?
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 14:55

Cepeliada to na rynku w Zamościu.
Na górę

Postautor: Rukola » 20 lis 2019, o 19:08

Oleje z olejarnia świątecznej z Ruszowa koło Łabun. Będą świetnym prezentem i są super. Olej z ostropestu jest pierwsza klasa 😊
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 19:13

:roll: no nie wiem.Taki prezent na taką okoliczność.To jak bajgle z Krakowa.To nie prezent na miarę międzynarodową.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 19:36

Porządny album fotograficzny ze zdjęciami z regionu. Bardzo ładny i oryginalny jest "W Krainie Jodły i Tarpana"o przyrodzie Roztocza. Brakuje w nim niestety dwujęzycznych opisów, ale zdjęcia Pawła Marczakowskiego z RPN są znakomite i mówią za siebie.
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 20:16

:lol: :lol: sorry ale przypomniał mi sie skecz KMN "Jerzyk dzisiaj nie pije"
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2019, o 21:54

Nasze oleje, soki, miody jak najbardziej. Na pewno Koła Gospodyń Wiejskich coś miałyby w ofercie, ale czy jest jedno miejsce, gdzie można coś wybrać ?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”