Opłaty za świadectwo oraz tzw.komitet rodzicielski

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Ojciec » 11 cze 2019, o 21:03

Nie dajcie się nabrać na opłaty wymyślane przez szkoły ; a dokładnie panów dyrektorów Świadectwo szkolne jest całkowicie bezpłatne.Podobnie jak komitet rodzicielski jest sposobem wyłudzany od rodziców.
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2019, o 21:23

Nie dajcie się nabrać na opłaty wymyślane przez szkoły ; a dokładnie panów dyrektorów Świadectwo szkolne jest całkowicie bezpłatne.Podobnie jak komitet rodzicielski jest sposobem wyłudzany od rodziców.
Nie siej fermentu. O ile rzeczywiście świadectwo jest wydawane bezpłatnie, to na tzw. Komitet Rodzicielski wpłaty są dobrowolne, ale tymi pieniędzmi zarządzają przedstawiciele rodziców i to oni powinni zbierać składkę na ten cel, a nie wysługiwać się przy ich "ściąganiu" wychowawcami dzieci i młodzieży. Taki "pobór" nie jest żadnym obowiązkiem nauczyciela, ale każdy dyrektor chętnie widzi taki dodatkowy grosz w swojej szkole (chociaż nim nie zarządza bezpośrednio) i zdarza się, że próbuje delikatnie "naciskać" na swoje podwładnego (wychowawcę klasy), aby bardziej zdyscyplinował młodzież (=rodziców) do wpłat.

Nauczyciele nie mają żadnego "odsypnego" z tej zbiórki, ale zazwyczaj nie chcą "stawać okoniem" do swojego przełożonego, więc "psioczą" pod nosem, ale przypominają swoim podopiecznym o tej wpłacie.

Podsumowując: zbiórkę tych funduszy powinny przeprowadzać osobiście członkowie Prezydium Komitetu Rodzicielskiego, które ma prawo do tworzenia tego funduszu. Dajcie w końcu spokój tym wychowawcom, którzy robią to z niechęcią pod wpływem perswazji albo nawet nakazu ze strony swojego przełożonego.
Na górę

Postautor: Ojciec » 11 cze 2019, o 21:58

Witam.Czuć pracownikiem oświaty ok.Do czego jest wykorzystana Kasa z komitetu? I co ztych pieniędzy kożysta twój lub mój dzieciak.Wypada policzyć ile przez cały okres nauki w szkole jest pozostałych składek Np.firanki do klasy, remont klasy,
składka na ksero ,wyjście do tdk na jakiś bzdet za miń 20pl.za 5 zł nie warty i wieeele innych . Nie jestem furiatem tylko otwórzcie oczy ..Szkoły wykorzystójoł naiwność i wysysają forsę od rodziców
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2019, o 22:10

Witam.Czuć pracownikiem oświaty ok.Do czego jest wykorzystana Kasa z komitetu? I co ztych pieniędzy kożysta twój lub mój dzieciak.Wypada policzyć ile przez cały okres nauki w szkole jest pozostałych składek Np.firanki do klasy, remont klasy,
składka na ksero ,wyjście do tdk na jakiś bzdet za miń 20pl.za 5 zł nie warty i wieeele innych . Nie jestem furiatem tylko otwórzcie oczy ..Szkoły wykorzystójoł naiwność i wysysają forsę od rodziców
KOŻYSTA :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2019, o 22:16

Witam.Czuć pracownikiem oświaty ok.Do czego jest wykorzystana Kasa z komitetu? I co ztych pieniędzy kożysta twój lub mój dzieciak.Wypada policzyć ile przez cały okres nauki w szkole jest pozostałych składek Np.firanki do klasy, remont klasy,
składka na ksero ,wyjście do tdk na jakiś bzdet za miń 20pl.za 5 zł nie warty i wieeele innych . Nie jestem furiatem tylko otwórzcie oczy ..Szkoły wykorzystójoł naiwność i wysysają forsę od rodziców
To Ty otwórz oczy i jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem mój komentarz. Fundusz Rady Rodziców tworzą składki rodziców, przy poborze też dokonanym przez rodziców (Prezydium Rady Rodziców). Tym funduszem zarządza Prezydium Rady Rodziców (nie dyrektor, czy ktokolwiek z administracji, czy tym bardziej nauczyciele). Miej pretensje do Rady Rodziców, czyli innych rodziców i nie "obsobaczaj" szkoły jako całości. Pracownicy szkoły nie maja żadnych bonusów z tytuły poboru tej składki.
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2019, o 22:24

Witam.Czuć pracownikiem oświaty ok.Do czego jest wykorzystana Kasa z komitetu? I co ztych pieniędzy kożysta twój lub mój dzieciak.Wypada policzyć ile przez cały okres nauki w szkole jest pozostałych składek Np.firanki do klasy, remont klasy,
składka na ksero ,wyjście do tdk na jakiś bzdet za miń 20pl.za 5 zł nie warty i wieeele innych . Nie jestem furiatem tylko otwórzcie oczy ..Szkoły wykorzystójoł naiwność i wysysają forsę od rodziców
KOŻYSTA :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
Nie wyśmiewaj tylko dlatego, że ktoś napisał z błędem. Jeśli jesteś miłośnikiem ortografii, szukaj forum na którym udziela się
prof. Bralczyk. Tu dyskutujemy o zwykłym życiu, więc język literacki i rygorystyczne przestrzeganie ortografia nie są wymagane.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 07:41

Już dziadów nie rżnijcie. 500+ dostajecie
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 07:58

Już dziadów nie rżnijcie. 500+ dostajecie
Nie ma co robić krzyku o parę złotych na rzecz szkoły, ale tobie kto broni dostawać 500+?
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 08:41

Już dziadów nie rżnijcie. 500+ dostajecie
Nie ma co robić krzyku o parę złotych na rzecz szkoły, ale tobie kto broni dostawać 500+?
Nikt nikomu nic nie broni. Ale skoro 5 stów co miesiąc na dziecko dostają to te parę złotych na komitet rodzicielski wielki wydatek?
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 08:50

Witam.Czuć pracownikiem oświaty ok.Do czego jest wykorzystana Kasa z komitetu? I co ztych pieniędzy kożysta twój lub mój dzieciak.Wypada policzyć ile przez cały okres nauki w szkole jest pozostałych składek Np.firanki do klasy, remont klasy,
składka na ksero ,wyjście do tdk na jakiś bzdet za miń 20pl.za 5 zł nie warty i wieeele innych . Nie jestem furiatem tylko otwórzcie oczy ..Szkoły wykorzystójoł naiwność i wysysają forsę od rodziców
wykorzystójoł BŁAGAM!
Ty dyskutujesz o składkach szkolnych?
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 08:55

Witam.Czuć pracownikiem oświaty ok.Do czego jest wykorzystana Kasa z komitetu? I co ztych pieniędzy kożysta twój lub mój dzieciak.Wypada policzyć ile przez cały okres nauki w szkole jest pozostałych składek Np.firanki do klasy, remont klasy,
składka na ksero ,wyjście do tdk na jakiś bzdet za miń 20pl.za 5 zł nie warty i wieeele innych . Nie jestem furiatem tylko otwórzcie oczy ..Szkoły wykorzystójoł naiwność i wysysają forsę od rodziców
wykorzystójoł BŁAGAM!
Ty dyskutujesz o składkach szkolnych?
kożystają , wykorzystójoł :P on w sumie ma rację. składki można było wykorzystać na opłacanie dodatkowych zajęć z języka polskiego. nie ośmieszałby się teraz na forum
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”