Czujnik smogu na TDK - potrzebne głosy! NIewiele brakuje...

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: OldLTM » 4 gru 2018, o 21:04

Potrzebne głosy w końcówce głosowania na bezpłatny monitoring jakości powietrza w Tomaszowie Lubelskim.
Na dzień dzisiejszy Tomaszów jest na 112 miejscu w rankingu, a Aviva sponsoruje tylko 100 czujników. Niewiele brakuje więc każdy głos się liczy!
Głosowanie jest możliwe tylko do jutra na stronie: https://wiemczymoddycham.pl/
Na górę

Postautor: OldLTM » 4 gru 2018, o 21:41

Uwaga: nie trzeba podawać numeru telefonu i nie trzeba wyrażać zgody na marketing. Trzeba podać maila i zgodzić się na: Zapoznałem/łam się z Polityką Prywatności i Administratora oraz Regulaminem Konkursu ,Wiem, czym oddycham".
Na górę

Postautor: Gość » 4 gru 2018, o 22:20

Czy ja wiem :roll: co to zmieni.Nic.
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 08:51

Czy ja wiem :roll: co to zmieni.Nic.
Racja nic nie zmieni,ja o bez czujnika widzę i wiem ile tego smogu zażywam co dziennie.Widać to np: na aucie w chłodne,mgliste dni.Nie raz myłem auto popołudniu na myjni by było czyste na drugi dzień i stawiałem pod blokiem,rano gdy przychodziłem było zroszone z opadającej mgły więc brałem skrobaczkę do szyb z tą guma i przecierałem szyby no i ścierając wilgoć z szyb woda był dosłownie brudna ciemno szara.To samo tyczy się okien.Moja żona raz umyła na jesień a po niecałym miesiącu śladu nie było że były myte a deszczu nie było(sytuacja z tamtego roku) Wiadome że w tak zatłoczonym miasteczku jest smog tym bardziej że położone jest w dolinie otoczonej lasami gdzie wilgotność jesienią i zimą jest duża,smog się wtedy zbiera i opada z mgłą czy deszczem.Po za tym jak ma nie być smogu skoro przez miasto dziennie lwowską przejeżdża parę tysięcy aut a bocznych uliczkach połowa tego.Samo mierzenie smogu nic nie da bo ani nie poprawi to powietrza ani nie zmniejszy ruchu aut przez miasto.Pieniądze wsadzone by tylko spisywać wyniki i porównywać je z wynikami z całego kraju,ale i bez czujnika można by było coś myśleć o oczyszczeniu powietrza
Na górę

Postautor: OldLTM » 5 gru 2018, o 08:55

Podtrzymuję wąterk! Na tą chwilę brakuje kilkunastu głosów! Czy warto? Na pewno warto wiedzieć czy można wysłać dziecko na lodowisko przy TDKu :)
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 10:10

Ja zagłosowałem kilka razy - kwestia różnych adresów email. Jak ktoś ma mail na tlenie to może zagłosować 4 razy - tlen, o2, go2, prokonto.
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 11:31

:roll:
Załoźyć czujnik.Powołać urzad do spraw działalności czujnika.Zatrudnić ludzi odpowiedzialnych za sprawy czujnika z odpowiednią struktura a szczególnie z sekcją kontrolną.Wydawać gazetkę o stanie powietrza przy czujniku, może portal...Ustalić ścisłe i nieprzekraczalne normy.Ścigać i karać.

Ludzie są biedni i w większości nie stać ich na ogrzewanie ekologiczne jedynie elektryczne spełnia warunki.Gazowe jest dla wielu nieosiągalne.
Tona dobrego węgla to ok 800 zł.Piece,te niby dobre teź wydatek.
A teraz przełoźmy to na sytuację średniego mieszkańca i jego mozliwości.

Grzać czymś trzeba bo zima i zimno teź jest szalenie szkodliwe.
Jedyne rozwiązanie to obniźka cen produktów do palenia,pieców i edukacja odnośnie plastików i odpadów np.porodukcji mebli nasaczonych wszelkim świństwem.

O solidarności nie wspomnę bo to najtrudniejsza sprawa.

No chyba,źe będzie pomysł instalacji czujnikia na kaźdym kominie :panzielony: no i podatek kominowy będzie slusznym pomysłem.
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 11:59

Że tak zapytam,w sumie fundamentalne pytanie:

W czym czujnik pomoże miastu?


Wiadome bez czujnika że jest smog więc można już teraz z tym walczyć.Więc po co na co to?Żeby tylko był?
Skoro w Polsce jest ogólnie nagonka na piece i odnawialne źródła energii to nie lepiej nad tym się bardziej pochylić?Przecież nie mając czujnika też można ograniczyć emisje smogu :lol: Jeżeli miasto miało by plan na walkę ze smogiem i bez czujnika by sobie poradziło wspomagając bardziej ludność w wymianie pieców ale tak czy siak zostanie problem samochodów.Ktoś pisał że po to czujnik by wiedzieć czy puścić dziecko na lodowisko czy do TDK-u to może lepiej w ogóle nie puszczać dziecka nigdzie bo smog będzie wdychać po drodze,albo puszczać w masce gazowej :lol:
Na górę

Postautor: OldLTM » 5 gru 2018, o 12:50

> Że tak zapytam,w sumie fundamentalne pytanie: W czym czujnik pomoże miastu?
Że tak odpowiem idąc logiką pytania: po co (chodzić do lekarza i) robić badania? Badania w niczym nie pomogą pacjentowi. A pacjenci chodzą i nawet za to płacą...
Jak masz świadomość/wiedzę to możesz podejmować decyzje lepsze od tych "chybił/trafił" albo otrzymanych sms-em od Wróżbity Macieja.
Dałem się wciągnąć w jałową dyskusję ale dzięki temu forum żyje ;)
Obecnie brakuje 16 głosów do setnego miejsca, ale trzeba być świadomym, że inni ciągle podbijają stawkę :(
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 13:08

:roll: no niby masz rację i w zasadzie to logiczne i ta w ogóle...

az cisnie się na usta cytat z Misia :roll: ale spoko bez urazy dla pomyslodawcow bo chcieli niby dobrze.

Może to przez ten szczyt klimatyczny i innowacyjne monitorowanie powietrza poprzez czujniki calego kraju,kontynentu,świata albo co.

pomysł jak pomysl,producenci czujników sie ucieszą.
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 13:37

Dałem się wciągnąć w jałową dyskusję ale dzięki temu forum żyje ;)

gratulujemy :panzielony:
Ty masz kasę, my za darmochę :lol: i gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna?
Na górę

Postautor: OldLTM » 5 gru 2018, o 13:56

Przeczytałem kilka razy dwa powyższe posty i nie wyciągnąłem z treści żadnej wartości dodanej. Wątek żyje :)
Dla tych, którzy segregują śmieci na te, które można palić w dzień i te które można palić w nocy (sorry, dowcip usłyszany w TL) proponuję artykuł czym może być smog: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_sm ... y%C5%84ski
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 14:03

tandetna reklama avivy 8)
Na górę

Postautor: OldLTM » 5 gru 2018, o 14:20

Aaaaaa... no tak. Brutalne uderzenie reklamą A***y w mieszkańców Tomaszowa :)
Gdybym wiedział jak i gdzie zaproponowałbym zmasowany atak mailowy na Ministerstwo Cyfryzacji i ich stronę https://esa.nask.pl/
Instytut utrzymywany z Twoich podatków, byłoby bardziej neutralnie.
Miejsce skąd pisze jest naszpikowane czujnikami smogu, także A***y i planując pobyt na "świeżym powietrzu" ludzie czerpią wiedzę z internetu.
Oczywiście można olewać takie informacje i chodzić do Szeptuchy jak coś zakłuje w płucach. Przyjmuje bez żadnych badań ;)
Całe szczęście mamy RODO i A***a bez zaznaczenia zgód raczej nie wykorzysta emaili, bo akurat te można sobie kupować w pęczkach w darknecie :)
My tu gadu-gadu a Tomaszów awansował już na 109 pozycję :)
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2018, o 14:27

Wartość dodana to jest taka,że nasza kreatywność,zdolność oceny i wyjatkowość :idea: jest paliwem Twego forum.

a wszystko po to, aby zachwycać swoich odbiorców, angażować ich w publikowane treści i zwracac uwagę na rzeczy istotne.

a korzyści finansowe? no cóż :panzielony:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”