problem z autem na gazie- szarpie

Z notatnika strażaka, policjanta.

Postautor: Gość » 4 sie 2016, o 14:00

Witam mam pytanie, może dziwne pomyślicie, rozpiszę się mam nadzieje że bedzie to zrozumiałe ale czy zle zamontowany gaz może być problemem szarpania auta na gazie, psucia się na benzynie ok jest o co chodzi, zamontowali mi gaz w samochodzie wszystko było dobrze do czasu dodam że dziwnie mi kontrolka zaczęła wskazywać po pewnym czasie jak zatankowałem do pełna to pokazywała ze jest nie zatankowany czyli odwrotnie jak miała, no ale to taki szczegół wiec pomyślałem ze to nic takiego może kable ktoś przy podłączaniu pomylił i odwrotnie założył. Po paru miesiacach zaczął szarpać na gazie myślałem ze trzeba wyregulować no to pojechałem do gazownika, posprawdzał błedy pokasował ok, ale po przejechaniu paru km. znowu to samo nie daje się jechać szarpie, no to znowu do gazownika bo gdzie, ale komputer nie pokazuje bł. ,kazał do elektryka no to ja do elektryka okazało się ze niby sterownik komputer siadł, zamówiony wymieniony błedy pokasowane, i znowu zaczął szarpać to znowu do gazownika (głowa paruje już z tego wszystkiego) i nic to ja po ratunek do innego lepszego naprawdę dobrego elektryka, auto pokazało dużo błedów że sam nie wie jaka jest przyczyna szuka i szuka sprawdzał i ładował auto dwa tygodnie długo bo powiedział ze nie odda mi zepsutego, no i nie dał rady kasowane błedy znowu się pojawiają w końcu mówi ze to nie możliwe może być wina gazu możliwe ze zle zamontowany czyli wymontować i jeszcze raz zamontować. Czy to jest możliwe że przy zakładaniu coś zle zrobione, miał ktoś taki ciężki przypadek z samochodem poradzcie coś bo już nie wiem czyja wina, co mam zrobić ? Może ktoś coś podpowie co jest nie tak, bo jakas przyczyna musi być ale jaka ... a czytanie po forum o gazie i ogólnie nie pomogło mi znaleźć przyczyny. Dziękuję z góry.
Na górę

Postautor: Gość » 4 sie 2016, o 16:35

Gdzie montowana była instalacja lpg ?Jakie to auto marka, wykasuj błędy i pojeździj tylko na benz.co się dzieje ?
Na górę

Postautor: amg » 5 sie 2016, o 08:20

Oczywiście, że przy montażu mogło być coś skopane (przecięta wiącha) albo zwarcie do masy jakiegoś kabla, albo mechanior wpiął się przy instalacji gazu w nie te kable co trzeba, miernik pokazał 12v no to chlast. To tłumaczyło by wywalanie tylu błędów. Szarpanie to efekt pracy zaworów otwierających gaz (butla/parownik). Po prostu zwarcie lub przerwa w obwodzie.
Na górę

Postautor: Gość » 29 paź 2016, o 20:26

W Tomaszowie od gazu to tylko PGE Zamość tylko i wyłącznie, jeżeli chodzi o mechaników to tylko Staniewski w Zatylu i Sławek w Łosińcu. Cała reszta to Partacze, złodzieje i banda idiotów. Zaczynając od tego speca od elektroniki co wszystko wymieni kończąc na Filtronach itd... którzy nawet wymiane oleju potrafią spier^^^^^ić i do tego załać Lotos zamiast Motul dla zarobku
Na górę

Postautor: Gość » 31 paź 2016, o 15:22

Pochwal się twoją profesją mądraliński! zobaczymy w czym ty jesteś taki dobry, czy nie powiesz nam i wyjdziesz na idiotę, co jak będzie?
Na górę

Postautor: Gość » 22 lis 2016, o 13:00

A jak nie odpala za pierwszym na zimnym silniku np. rano kiedy stoi cała noc tylko za trzecim a nawet za czwartym razem dopiero to co to moze być, ciepły odpali od razu. Auto jest na gaz i benzynę oczywiśćie.
Na górę

Postautor: basia154 » 22 lis 2016, o 16:52

:panzielony:
Na górę

Postautor: jurrek55 » 23 lis 2016, o 10:00

No mam tak samo, myślę że to przez ako.
Na górę

Postautor: tra » 29 lis 2016, o 06:45

Jeden mondry uczy drugiego.Rzałosne ...wymien zaplon tj.swiece kaple cewka. lpg jest paliwem słabym oktanowo i wymaga zapłonu w idealnym stanie.
Na górę

Postautor: jan » 29 lis 2016, o 07:21

akurat lpg ma 110 oktan tylko mniejszą gęstość od benzyny
Na górę

Postautor: fryzjer » 1 gru 2016, o 15:58

To jeździj na benzynie!!
Na górę

Postautor: Gość » 1 gru 2016, o 18:23

tra pisze:Jeden mondry uczy drugiego.Rzałosne ...wymien zaplon tj.swiece kaple cewka. lpg jest paliwem słabym oktanowo i wymaga zapłonu w idealnym stanie.

:lol: :lol: :lol: Ku...wa kto Cię uczył pisać gazowniku ? :lol: :lol:
Na górę

Postautor: wrona » 15 gru 2016, o 12:17

Moim zdaniem to chyba jawna prowokacja ;p
_____________________
Na górę

Postautor: gggj » 20 gru 2016, o 14:06

Miałem ten sam problem od razu po załozeniu. Po prostu musisz sie umówić z tym co Ci robił i to jest kwestia regulacji ciśnienia itp. do zrobienia w 30 min ;)
Na górę

Postautor: gaziarz » 31 gru 2016, o 08:36

Wywal całą instalację i jeździj jak człowiek na benzynie. Nie będziesz musiał pytać o takie bzdury na tym zacnym forum.
Na górę


Wróć do „Zdarzenia”