Obrona Cywilna

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 26 lut 2015, o 09:34

ode mnie macie mój 1 %
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2015, o 14:29

Gość pisze:Musicie pokazać sie na mieście.w NIEDZIELE NA RONDZIE z ulotkami.Taka tam reklama pokojowej formacji.

koniecznie :!:
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2015, o 20:05

Mam pytanie do wojskowych i nauczycieli PO ( skrót od Partia Obłudy lub Przysposobienie Obronne - takie lekcie kiedyś były Lemingi ) czy w czasie wybuchu bomby Atomowej by się uchronić od Fali Podmuchu to dalej mam kłaść się na ulicy przy krawężniku czy mogę na ogródku przy betonowej palisadzie ? Kiedyś palisad nie było więc pytam tu jakiegoś Generała lub Profesora od PełO :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2015, o 20:19

:panzielony: coś bylo ,żeby gazetą sie nakryć albo co :panzielony:

Ale wracając do meritum każdy powinien znać procedury zachowania sie,gdy dojdzie do ataku np. chemicznego.
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2015, o 21:21

Kiedyś na poligon miał przyjechać Gienerał na inspekcję, a strachliwe puł-kowniki by jak najgłębiej wejść w d ę Gienerałową nakazali maskowanie sprzętu Bojowego :shock:
Wszyscy z karabinami pochowali się pod drzewami, poprzykrywali ściółką i leżeli udając że ich tam nie ma. Najgorzej mieli kierowcy samochodów ciężarowych Star 266 im kazano samochód Okopać !!!!!!!!!
Dwa dni na łopacie potem wycięcie ara lasku sosnowego ( potrzebne były żerdzie ) zadaszenie tego dołu i przykrycie gałęźmi by tam zaparkować wóz :P
Gienerał przeleciał śmigłowcem i odleciał do Kantyny Pić ( nie napiszę co ).
I po Wojnie !!! Takie mamy lub mieliśmy wojsko, ludzie do łopat bo nie było kasy na kulki żeby sobie postrzelać a kadra piła bo też nie mogła sobie postrzelać !
Taka zabawa dla chłopców i rządzących, a jakby co to i tak wszyscy by PO pierdalali !
Ja pierwszy, niech się w pierwszym rzędzie ustawi nasz rząd i prezydent, potem długo, długo nic a na końcu Może jak będę miał chęć to stanę Ja .
Na górę

Postautor: Gość » 27 lut 2015, o 09:39

To nie jest działanie aby dążyć do konfrontacji.To nauczenie ludzi aby nie byli skazani na bezradność.WIem,że już prawie wymarli ludzie co byli uczestnikami wojny.WIem,że do szoku wojennej jatki wielu nie przetrzyma.
Uciekać powiadasz?
Ok ale może nie zdążysz?
Może przypadkowy pocisk pier...nie w most którym akurat będziesz jechał.
A i nie wwiadomo kto bedzie twoim wrogiem a kto przyjacielem :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 1 mar 2015, o 17:08

Gość pisze:To nie jest działanie aby dążyć do konfrontacji.To nauczenie ludzi aby nie byli skazani na bezradność.WIem,że już prawie wymarli ludzie co byli uczestnikami wojny.WIem,że do szoku wojennej jatki wielu nie przetrzyma.
Uciekać powiadasz?
Ok ale może nie zdążysz?
Może przypadkowy pocisk pier...nie w most którym akurat będziesz jechał.
A i nie wwiadomo kto bedzie twoim wrogiem a kto przyjacielem :roll:


Coś już minister przebąkuje o szkoleniu młodych ochotników :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 07:56

Jest takie powiedzenie:
Chcesz pokoju , szykuj się na wojnę.
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 09:55

Gość pisze:
Gość pisze:To nie jest działanie aby dążyć do konfrontacji.To nauczenie ludzi aby nie byli skazani na bezradność.WIem,że już prawie wymarli ludzie co byli uczestnikami wojny.WIem,że do szoku wojennej jatki wielu nie przetrzyma.
Uciekać powiadasz?
Ok ale może nie zdążysz?
Może przypadkowy pocisk pier...nie w most którym akurat będziesz jechał.
A i nie wwiadomo kto bedzie twoim wrogiem a kto przyjacielem :roll:


Coś już minister przebąkuje o szkoleniu młodych ochotników :roll:

niech dofinansuje i doszkoli te tysiące ochotników co już ma, Strzelcy piękna inicjatywa bardzo szanuję tych młodych ludzi za swoje w sumie społeczne poświęcenie dla munduru i kraju, ale sam wygląd zewnętrzny tych wyłapywanych i kupowanych z odzysku sortów mundurowych mało reprezentacyjny. Strzelcom, zafundować po komplecie nowego munduru i butów raz na dwa lat wydaje się takim minimum ze strony Państwa.
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 10:13

Popieram, dają z siebie dużo dla ojczyzny , czas, poświęcenie , umiejętności a ojczyzna mogłaby ich chociaż porządnie umundurować.
Pewnie nie każdego z tych młodych ludzi stać na mundur za kilkaset złotych.
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 10:37

Gość pisze:Popieram, dają z siebie dużo dla ojczyzny , czas, poświęcenie , umiejętności a ojczyzna mogłaby ich chociaż porządnie umundurować.
Pewnie nie każdego z tych młodych ludzi stać na mundur za kilkaset złotych.

:roll: bardziej niż o mundur zadbać o ich szkolenie oraz wspierać akcje przez nich organizowane.
To ważniejsze.
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 10:55

O szkolenie dbamy we własnym zakresie, mamy doskonałą kadrę instruktorską , współpracujemy z jednostkami Wojskowymi i Placówkami Straży Granicznej.

D-ca JS
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2015, o 17:09

Gość pisze:O szkolenie dbamy we własnym zakresie, mamy doskonałą kadrę instruktorską , współpracujemy z jednostkami Wojskowymi i Placówkami Straży Granicznej.

D-ca JS


Czyli...czego brakuje?
Na górę

Postautor: Gość » 3 mar 2015, o 12:36

[quote="Gość"]Jest takie powiedzenie:
Chcesz pokoju , szykuj się na wojnę.[/quote

Ja znam inne ;CHCESZ POKOJU JEDZ NA ZACHOD
Kiedyś byłem patriotą za Polske oddalbym życie bez wahania, teraz po tych wszystkich aferach po tym wyprzedaniu Polski po doprowadzeniu kraju na skraj bankructwa bo to jest nieuniknione juz teraz wiem że nigdy nie będe walczył za tą kupe kamieni i mułu
Znam kilka osób które w ostatnich dniach dostały wezwania do rezerwy ani jedna osoba nie odebrała wezwania i wierzcie mi mało kto będzie walczył za taka Polske bo to juz prawie niemcy nie Polska
Jak można walczyć za kraj który pozbywa się swoich obywateli i jest z tego dumny :cry:
Na górę

Postautor: Gość » 3 mar 2015, o 12:42

Tylko 19 proc. Polaków oddałoby za swoją ojczyznę życie i zdrowie, 17 proc. poświęciłoby dla jej dobra majątek. W gronie tym, co nie dziwi, również przeważają mężczyźni. 25 proc. z nich oddałoby za nią swoje życie lub zdrowie, a 23 proc. poświęciłoby karierę. Skłonnych do poświęcenia dla dobra kraju majątku jest jednak zaledwie 13 proc. mężczyzn.

http://www.sfora.pl/polska/Oddalbys-zyc ... ych-a64591


Wychodzi na to , że w razie W zaczną się masowe ucieczki poborowych. Zresztą znieśli obowiązkową służbę to kim chcą walczyć , że tak wszędzie ryje drą jakbyśmy byli jakimś mocarstwem
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”