Obrona Cywilna

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:12

A czy w tym roku będzie rekonstrukcja?
Pytanie nie jest złośliwe :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:17

Gość pisze:A czy w tym roku będzie rekonstrukcja?
Pytanie nie jest złośliwe :idea:



Będzie. Przyjadą nowi przyjaciele z grup rekonstrukcyjnych . Mundury mają odpowiednie.



Obrazek
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:19

Hmm...
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:33

Zaczyna sie zawsze od wojny informacyjnej.
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:40

U ciebie Mykoł sie juz dawno zaczęło i nie wiem co tutaj robisz? W Tarnopolskim poszukują 25 tys. mężczyzn którzy uciekli przed poborem . Nie jesteś jednym z nim?
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:42

Gość pisze:U ciebie Mykoł sie juz dawno zaczęło i nie wiem co tutaj robisz? W Tarnopolskim poszukują 25 tys. mężczyzn którzy uciekli przed poborem . Nie jesteś jednym z nim?

:panzielony: muszę CIebie zmartwić jam nie MIkoł :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:47

Wcale mnie to nie martwi :D Ale mają takie grupy rekonstrukcyjne. Przecież można zaprosić. Mundury idealne

Obrazek



http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ ... ainie.html
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 19:57

Moja propozycja to Pikniki Militarne.Kasa niech idzie na pokazy sprzętu,zaznajamianie sie z procedurami wojskowymi i nie tylko.To też jak sie zorganizować i kto?,co? I gdzie?
Jak sie zachowywać w sytuacjach ekstremalnych.Nawet opanowanie paniki jest sztuką!
Dlatego teraz widzę taką szansę w działaniach takich grup jak Strzelcy.
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 20:03

"Zgodnie z decyzją rządu na ćwiczenia można w tym roku powołać 3600 żołnierzy rezerwy na maksymalnie 10 dni.
Koszty szkolenia szacowane na 3,6 mln zł będą pokryte z budżetu MON."


czyli szkolenie 3600 rezerwistów przez 60 dni to koszt. ok 21,6 mln zł. Czyli przeszkolenie 36 000 chłopaków przez 60 dni zarejestrowanych np. w urzędach pracy to koszt ok. 216 mln zł. Mniej więcej oczywiście bo to pewnie zależy od specjalności.

A ponad 400 mln zł dla ukrainy się znalazło.
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 20:27

Jedno jest pewne musimy jako szara masa cywwilna jakoś jednak sie pprzygotowć.Ot taka profilaktyka!!!
Moze opracować Niezbędnik OC i w formie broszury rozdawac na takim pikniku.Może w formie zabawy wrócić do starych ćwiczeń ratunkowych,zaopatrywania ran.Może zakupić ze sto przenośnych zestawów ratunkowych?
Tak myślę :idea: że trzeba sie do tego przymierzać.
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2015, o 20:34

jakie pikniki? chcesz tylko opatrywać? a kto będzie strzelał? w naszym wojsku tzw. liniowcy to ok. 30 - 40 tys. żołnierzy. Oni zginą w pierwszych dniach walki. Trzeba szkolić rezerwistów. Od 2010 roku tysiące chłopaków nie miało broni w ręku. 40 czy 50 latkowie będą walczyć?
Na górę

Postautor: Gość » 24 lut 2015, o 07:17

Gość pisze:jakie pikniki? chcesz tylko opatrywać? a kto będzie strzelał? w naszym wojsku tzw. liniowcy to ok. 30 - 40 tys. żołnierzy. Oni zginą w pierwszych dniach walki. Trzeba szkolić rezerwistów. Od 2010 roku tysiące chłopaków nie miało broni w ręku. 40 czy 50 latkowie będą walczyć?

Problem jest jeszcze głębszy. Mam 48 lat i jestem ostatnim rocznikiem, który na studiach miał szkolenie wojskowe i zarazem pierwszym, który po ukończeniu studiów nie odbywał półrocznej służby w SPR. Precyzyjnie mówić w moim roczniku część odbyła szkolenie (był pobór jesienny),a część nie (nie było już wiosennego i tak zostało). Co do 50-latków to oni chyba tylko w razie mobilizacji powszechnej są wcielani do armii. Innymi słowy nasz kraj jest totalnie bezbronny chyba, że nasi liczni generałowie wykażą się niespotykanym męstwem!
Na górę

Postautor: Gość » 24 lut 2015, o 10:23

Gość pisze:jakie pikniki? chcesz tylko opatrywać? a kto będzie strzelał? w naszym wojsku tzw. liniowcy to ok. 30 - 40 tys. żołnierzy. Oni zginą w pierwszych dniach walki. Trzeba szkolić rezerwistów. Od 2010 roku tysiące chłopaków nie miało broni w ręku. 40 czy 50 latkowie będą walczyć?

No od czegos trzeba zaczać :wink: uświadamianie to wbrew pozorom i opiniom obiegowym to ważna rzecz :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 24 lut 2015, o 12:43

Na górę



Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”