Skrzyżowanie Kościuszki-Żwirki i Wigury

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 16 wrz 2014, o 08:27

Nic :!:
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2014, o 12:30

Wszystko jest do załatwienia.Może zaproponować zaplatę w zamian za lepszą widocznosć.Przecieź zawsze moźna sie dogadać.To jest wyjście z tej patowej sytuacji.
Na górę

Postautor: Gość » 7 paź 2014, o 17:49

Oprócz skrzyżowania problem jest na przejściu przed sklepami :idea: samochody parkują na całej długości i dzieciaki wybiegają na jezdne czasem bez patrzenia czy coś akurat jedzie.
TAK SIĘ ZASTANAWIAM :roll: dlaczego zrobiono parking otwarty obok PGE (który jest niewykorzystywany) a pozwolono zabudować garażami ten obok sklepów?
ktoś wie?
Na górę

Postautor: Gość » 7 paź 2014, o 18:01

Gość pisze:Wszystko jest do załatwienia.Może zaproponować zaplatę w zamian za lepszą widocznosć.Przecieź zawsze moźna sie dogadać.To jest wyjście z tej patowej sytuacji.

To Prezes Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie zapłaci za brak widoczności na tym skrzyżowaniu , bo nic tam nie robi.
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2014, o 11:24

Gość pisze:Oprócz skrzyżowania problem jest na przejściu przed sklepami :idea: samochody parkują na całej długości i dzieciaki wybiegają na jezdne czasem bez patrzenia czy coś akurat jedzie.
TAK SIĘ ZASTANAWIAM :roll: dlaczego zrobiono parking otwarty obok PGE (który jest niewykorzystywany) a pozwolono zabudować garażami ten obok sklepów?
ktoś wie?

Dlaczego u nas nie myśli się perspektywicznie?
Gdzie sie podzialo planowanie i tzw.kolejność inwestycji?
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2014, o 16:06

Gość pisze:Dlaczego u nas nie myśli się perspektywicznie?
Gdzie sie podzialo planowanie i tzw.kolejność inwestycji?

Planowanie i kolejność inwestycji zastąpiły białe koperty z Biletami Banku Narodowego :lol: Czym więcej biletów tym szybsza zmiana planowania :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2014, o 16:55

Te dorazne działania odbiją się nam czkawką.
Na górę

Postautor: kola » 10 paź 2014, o 12:44

Szanowni państwo, widzieliście to?:

Burmistrz przed samymi wyborami próbuje złapać parę głosów. Zabrał się za naprawianie problemu istniejącego od wielu lat. Miesiąc przed wyborami. Nie powiem, cieszy mnie, że może wreszcie się coś tam zmieni, ale obrzydliwe jest granie na emocjach i perfidne wykorzystywanie tego, że ludzie tam tracą zdrowie i życie, dla zwykłej gry o stołek. Mam nadzieję, że ludzie się nie dadzą nabrać na nagłą falę empatii i życzliwości.

Uwaga, Tomaszowiacy, burmistrz nadchodzi z pomocą...

http://www.tomaszow-lubelski.pl/?id=106&zoom=490
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2014, o 14:46

:panzielony: bardzo mnie to cieszy,bo temat jest mój i pomysły moje :wink: ale byle do przodu.Mnie bez różnicy kto rządzi.Ja tylko chcę aby mądrze :idea:
jedno mnie tylko martwi :roll: co to znaczy w przyszłym roku????
ledy,pomalowanie pasów,zwykłe STOP farba fluorescencyjną na jezdni czy postawienie dodatkowego znaku UWAGA wypadki!
to przeciez drobiazgi.Co to znaczy w przyszłym roku?
pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 10 paź 2014, o 15:06

Nie zapomnijcie o zabezpieczeniu betonowego słupa latarni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 11 paź 2014, o 20:51

Narada była,kiedy działanie?
Na górę

Postautor: Pitek11 » 11 paź 2014, o 23:56

Ach te układziki podstołowe.

Tak wczytałem się w te poprawy bezpieczeństwa i faktycznie no to lecimy pokolei:

1. Odmalowanie pasów jest co roku i jak dziś przejeżdzałem rowerem przez to skrzyżowanie to już chyba to nawet zrobili z tego co pamiętam to robią to co roku tylko że na wiosne (często tędy jeżdzę bo odwożę syna do szkoły)
Wieć nic to za bardzo nie zmieni.

2. Ograniczenie prędkości na ulicy żwirki i wigury. No to pewnie zostanie już nam jeździć tam 5km/h ponieważ na kościuszki już jest 30km/h od sklepów do skrzyżowania jest już 30km/h, zostanie jeszcze postawić znak od mechanika.
I faktycznie poprawi to niesamowicie bezpieczeństwo!!! przecież każdy z nas kierowców (no może bez 10%) bardzo respektuje przepisy ruchu drogowego zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa. Większość z nas i tak jeżdzi po mieście szybciej niż 50km/h, wiec jak i tak ludzie nie widzą znaków ustąp pierwszeństwa i stop to na pewno będą zwracać uwagę na znak ograczenia prędkości który będzie za drzewami 300m wcześniej.

3. Co do znaków świecących to myślę że pewnie będzie to najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną, ale muszą być to znaki wiszące nad drogą z naprawdę mocnymi LEDami. Bo w 95% wypadki na tym skrzyżowaniu powodują samochody z obcymi rejestracjami które uważają że jak jadą drogą z pierwszeństwem.

4. Pasy wibracyjne :) - już widzę zadowolenie mieszkańców w okolicy skrzyżowania jak w nocy jeżdzące samochody będą hałasowały na tych pasach. Spałem raz u znajomego który mieszka przy drodze krajowej gdzie pas na poboczu był właśnie wymalowany taką farbą jak tarka. W nocy jak samochód najechał na tą linię to było słychać jakby jechał przez pokój w którym spałem :)

5. Można by też tam było zamontować inteligentne światła, wtedy nikt by nie wjeżdzał na pałę i rozładowało by to poranne korki jak wiozę dziecko do szkoły i potem po południu jak po nie przyjeżdzam. W wakacje pewnie nie ma tam problemu ;)

6. takie P.S. Z artykuły wnioskuję że głównym wnioskującym tego spotkania był Pan Radny Robert Puźniak któremu rok w rok samochody niszczą płot :). Szkoda tylko że sam nie mógł uczestniczyć w tym spotkaniu (pewnie dbał wtedy o interesy swojej szkoły). A widać że bardzo mu zależy na poprawie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu, do tego stopnia że gdzieś niedawno posadził w zdłuż płoty tuje które w parę lat urosną i zasłonią widok na skrzyżowaniu tak samo jak pozostałe żywopłoty na dwóch kojelnych rogach skrzyżowania i ten piękny słup ogłoszeniowy :)

7. Miasto montuje kamery to i niech zamontuje tam, wtedy chociaż będzie co oglądać bo i tak z tych wszystkich inicjatyw nic nie wyjdzie jak zawsze. KIEŁBASA WYBORCZA!!!
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2014, o 00:11

:panzielony: chętnie wesprzemy dzialania tego radnego,choć jak dotąd efekty jak widać marne.
Ja tematu nie odpuszczę i nie spocznę dopóki skrzyžowanie nie zostanie odpowiednio zabezpieczone.
No!
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2014, o 00:21

najlepiej coś takiego narysować przed skrzyżowaniem
http://www.fotofaza.pl/upload/ciekawe/1_258_c2.jpg
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2014, o 09:35

Gość pisze:najlepiej coś takiego narysować przed skrzyżowaniem
http://www.fotofaza.pl/upload/ciekawe/1_258_c2.jpg

Genialne!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”