Kler w Polsce III

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Postautor: Gość » 4 lis 2013, o 21:18

Kolejny raz zadziałała klerykalna cenzura.Temat "Kler w Polsce II" zniknął. Zdegenerowany kler i jego pachołki myślą, że jak stłuczą termometr, to nie bedą mieli gorączki. Boją się prawdy. Ale prawda wyzwala. Założymy temat "Kler w Polsce III". A jak i on zniknie, będziemy pisać nasze posty na forum innych tematów. Nie pozwolimy sobie zakneblować usta. Nie damy się cenzurze. Będziemy dalej informować społeczeństwo o niecnych uczynkach kasty szamanów. Alleluja i do przodu !

Moderacja czyli cenzura

Największą zdobyczą Solidarności w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku był obowiązek wyraźnego sygnalizowania ingerencji cenzorskich. Teraz mamy demokrację, a cenzura, nazwana moderacją, pod pretekstem walki z mową nienawiści, a de facto do końca nie wiadomo z czym, działa jak w czasach stalinowskich — nie pozostawiając śladów. Różnica polega na tym, że wtedy obowiązywały jakieś zasady, wiadomo było do czego cenzor może się przyczepić więc czasem dawało się go przekonać. Dziś decdyduje widzimisię anmonimowego moderatora.

Jedyny znany model demokracji, która dopuszczała cenzurowanie wypowiedzi, to demokracja socjalistyczna.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2013, o 22:05

Bardzo przepraszam. Kilka miesięcy temu KK zablokował emisję programu, dot. (chyba gdańskich zakonników- nauczycieli), którzy chcieli pokazywać ptaszka uczennicom. Ten kraj nie jest demokratyczny i neutralny światopoglądowo
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 21:37

"Gazeta Wyborcza": Radni chcieli znieść opłaty za chrzest. Prałat interweniował

Pabianiccy radni tak bardzo przejęli się naukami papieża Franciszka, że zwrócili się do miejscowych proboszczów, by ci nie pobierali opłat za chrzest. Jeszcze szybciej się z tego pomysłu wycofali - donosi "Gazeta Wyborcza".
Swoim apelem radni - na co dzień bardzo religijni - wywołali takie oburzenie szefa pabianickiego dekanatu, prałata Ryszarda Olszewskiego, że ten dwa dni po głosowaniu wezwał wszystkich podległych sobie proboszczów, po czym w świat poszło obwieszczenie, że stanowisko rady miasta w świetle obowiązujących zasad konstytucji i konkordatu stanowi ingerencję w wewnętrzne sprawy Kościoła.

Czym prędzej zwołano więc nadzwyczajną sesję rady miasta, na której szybko wycofano się z niefortunnego pomysłu. Za uchyleniem głosowali oczywiście radni, który wcześniej przegłosowali przyjęcie stanowiska.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt

Odpisy od podatku, też stanowią jawną ingerencję Państwa, w wewnętrzne sprawy Kościoła :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 21:40

:lol: dobre

ale to chyba nie była uchwała rady tylko jakieś stanowisko. ciekawe jak zmienili: a jednak pobierajcie!
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 21:43

Walka z Kościołem? Robienie z siebie ofiar to licha strategia komunikacyjna

Bulwersuje mnie używanie określeń "wojna, walka z Kościołem", "ataki na Kościół i religię" do opisu sytuacji w dzisiejszej wolnej i demokratycznej Polsce. Jest to opis w moim przekonaniu nie tylko nieprawdziwy, ale i antychrześcijański, bo posługuje się fałszem do celów ideologiczno-politycznych.
Krytyka Kościoła i dyskusja z jego poglądami nie jest walką z Kościołem ani jego atakowaniem. Jest niezbędnym elementem debaty publicznej w systemie demokratycznym, tak samo jak krytyka innych instytucji publicznych. Atakowany to Kościół był w systemach totalitarnych. Nie godzi się dziś wchodzić w buty ludzi naprawdę wtedy prześladowanych.

W Polsce po 1989 r. Kościół rzymskokatolicki otrzymał wszystko, czego oczekiwał. Już pod koniec Polski Ludowej dostał mocne gwarancje prawne swego statusu, przedłużone i rozszerzone o konkordat w III RP - z poparciem większości polityków. Jeśli dziś między państwem a Kościołem są jakieś kwestie sporne, to nie są one fundamentalne, choć mogą być ważne i trudne. Jeśli jednak byt Kościoła instytucjonalnego jest zagrożony, to przez błędy polityczne i duszpasterskie samego Kościoła i wskutek oddolnej laicyzacji. I tu rzeczywiście Kościół napotyka rosnący opór części młodszego pokolenia wychowanego już w wolności.

Pozbawione obiektywnych podstaw robienie z siebie ofiar i męczenników jest lichą strategią komunikacyjną. Walka z Kościołem toczyła się w innych, strasznych czasach. Nie tylko z Kościołem rzymskokatolickim. Nie tylko z religią chrześcijańską, z każdą religią. Te wartości były wtedy rzeczywiście śmiertelnie zagrożone, niszczone i wyszydzane. Nie działo się to w III RP. Działo się to w Rosji bolszewickiej, w hitlerowskich Niemczech, w maoisty-cznych Chinach i Albanii.

Na tym tle bulwersuje mnie używanie określeń "wojna, walka z Kościołem", "ataki na Kościół i religię" do opisu sytuacji w dzisiejszej wolnej i demokratycznej Polsce. Jest to opis w moim przekonaniu nie tylko nieprawdziwy, ale i antychrześcijański, bo posługuje się fałszem do celów ideologiczno-politycznych. Mówienie o walce z Kościołem w III RP uważam za manipulację i nadużycie językowo-semantyczne. Rozmywa ono i banalizuje konkretne historyczne i egzystencjalne doświadczenie. Bo jak można zestawiać prześladowanie za wiarę z byciem krytykowanym za niemądre i krzywdzące słowa czy za złe decyzje lub bezczynność?

Nie ma u nas żadnej "walki z Kościołem" toczonej przez aparat państwowy na polecenie lub z inspiracji obozu obecnej władzy. Jest raczej walka polityczna przeciwko premierowi i prezydentowi pod pozorem obrony Kościoła. Jeśli już trzeba Kościół przed czymś bronić, to przed takimi obrońcami. Co więcej, duchowni i media kościelne ataków dopatrują się już nie tylko w tym, że ktoś powiedział coś krytycznego o Kościele, ale także w tym, że nie powiedział jednocześnie czegoś dobrego. Za "walkę z Kościołem" może już dziś być uznane wszystko, co się nie podoba prawicy i Kościołowi.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,14894563,Wal ... z2jo1C0I00

Za komuny to ponoć kapitaliści zrzucali na Polskę stonkę ziemniaczaną ażeby zniszczyć ten wspaniały system a dzisiaj to wstrętne komuchy atakują Kościół i religię, Obydwa instytucjonalne i doktrynalne systemy były jak kropla wody podobne do siebie. Każdy kto jest przeciwko doktrynie to albo na Sybir albo na stos i basta.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 21:52

Pytamy, jak Kościół powinien poradzić sobie z pedofilią.

Kolejne odkryte przypadki pedofilii w polskim Kościele nie przestają bulwersować. Sporo kontrowersji wśród Polaków wzbudzają również komentarze części hierarchów, którzy za pedofilię w szeregach duchowieństwa obwiniają środowisko feministyczne i rozwodników, których dzieci mają same wystawiać się na molestowanie. Kościół w Polsce ma ewidentny problem. Jak powinien sobie z nim poradzić, by podobne dramaty nie miały już nigdy miejsca?

Biskupi przede wszystkim muszą zrozumieć, że ponoszą odpowiedzialność za tych, którzy okazują się być przestępcami w sutannach - ocenia Joanna Senyszyn. I podkreśla, że problem pedofilii w Kościele nie będzie rozwiązany tak długo, aż hierarchowie nie przyznają, iż po ich stronie jest nie tylko odpowiedzialność moralna, ale i finansowa.

- Ofiarom należy się zadośćuczynienie także dlatego, że Kościół przez całe lata problem tuszował. Episkopat miał od dawna pełną świadomość, że wśród księży są pedofile. Mimo to - zgodnie z tajną watykańską instrukcją - nie zgłaszał tych przypadków organom ścigania, a pedofile byli tylko przenoszeni do innych parafii, zakonów, czy za wschodnią granicę - tłumaczy polityk.

Zdaniem Joanny Senyszyn, problemu pedofilii w Kościele nie uda rozwiązać się też bez usunięcia ze stanowiska przewodniczącego Episkopatu abp. Józefa Michalika. - Kościół po prostu musi też wreszcie przyznać, że ma tak wielki problem. No i szczerze za niego przeprosić - stwierdza europosłanka.

- W tej sprawie wciąż najważniejsze jest to, co było w przeszłości. Choć oczywiście Kościół musi zadbać o to, by kolejne przypadki pedofilii ograniczyć - ocenia Adam Bodnar - wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która wspiera ofiary wykorzystywane seksualnie przez księży. - Przede wszystkim Kościół powinien dziś zgodzić się na poniesienie odpowiedzialności odszkodowawczej. Bo ostatecznie i tak będzie musiał ją ponieść. Tak było we wszystkich innych krajach na świecie, gdzie ujawniono podobne skandale - przekonuje prawnik.

W HFPC nie mają też wątpliwości, że hierarchowie powinni lepiej reagować na sygnały o pedofilii w szeregach duchowieństwa. - Osoby podejrzane o molestowanie natychmiast muszą być zawieszane w obowiązkach. Władze kościelne bezapelacyjnie muszą też w pełni współpracować z wymiarem sprawiedliwości i pomagać pociągnąć winnych do odpowiedzialności - tłumaczy Bodnar.

http://natemat.pl/81003,pytamy-jak-kosc ... i-i-piecha

Zakon Ojców Pedofilów ma swoich wpływowych członków w najwyższych władzach kościelnych.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 23:28

Gość pisze:A jak i on zniknie, będziemy pisać nasze posty na forum innych tematów. Nie pozwolimy sobie zakneblować usta.


Proszę, tylko nie to. Jeden taki temat wystarczy.
Mogłeś mimo wszystko założyć w dobrym dziale...
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 14:08

"Od dłuższego czasu księża nie pozwalają nam zapomnieć o problemie pedofilii w Kościele. Po wypowiedziach m.in. abp. Michalika czy bp. Dydycza głos w tej sprawie zabrał ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. - Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - mówi w rozmowie z serwisem Epiotrkow.pl."

Temat powinien się nazywać zboki w Polsce.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 15:49

Nie wierzyłem. Ale znalazłem:


Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka.

Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne - mówi Bochyński.http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1, ... owaly.htmlnatychmiast wyprowadzić religię ze szkół. niebezpieczeństwo dla obu stron jak widać
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 15:54

Gość pisze:Nie wierzyłem. Ale znalazłem:


Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka.

Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne - mówi Bochyński.http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1, ... owaly.htmlnatychmiast wyprowadzić religię ze szkół. niebezpieczeństwo dla obu stron jak widać


Zwracam uwagę,że kler mówi to niejako jednym głosem.Jak więc nazwać tych ludzi jak nie patologicznymi zwyrodnialcami.Sorry, ale jeśli ktoś mówi coś takiego,to wbrew słowom zidiociałego Pieronka nie jest to jego słabość i nie jest on godny szacunku
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 15:58

A co bp Michalik nie ma racji. Najpierw zboczeńcy oglądają twardą pornografię, a później gwałcą, do czego często się przyznają sami- tylko przypadki dot. kleru wyolbrzymiacie.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 15:59

W idiotyczny sposób broniąc siebie nie widzą że w ten sposób usprawiedliwiają pedofilię :shock: :?:

To ksiądz może być skuszony przez dziecko?

Ręce opadają. Kolejna durnowata wypowiedź to już nie przejęzyczenie. To po prostu hierarchiczne myślenie.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 16:04

Gość pisze:A co bp Michalik nie ma racji. Najpierw zboczeńcy oglądają twardą pornografię, a później gwałcą, do czego często się przyznają sami- tylko przypadki dot. kleru wyolbrzymiacie.a dlaczego pierwszą wypowiedź Abp Michalika pominąłeś:


"Często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga".

teraz masz następnego księdza:

"Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka."


no i bp Pieronek:

"Papież zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia. Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi."


Dla ciebie to normalne jest? :shock: To krzywdzenie dzieci nie jest łamaniem przykazań bożych?
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 16:26

No i bp Dydycz:

"Nie można naciskać na duchownych, aby byli współpracownikami świeckich instytucji. Państwowe organa mają tysiące osób właściwie przygotowanych i przeróżne sposoby, aby jak najszybciej docierać do źródeł zła, nie musi się do tego mieszać kapłanów – podkreślił biskup."

Zebrać te wypowiedzi razem i obraz wychodzi co najmniej ponury :?
Na górę

Postautor: Gość » 6 lis 2013, o 20:54

Gość pisze:
Gość pisze:A co bp Michalik nie ma racji. Najpierw zboczeńcy oglądają twardą pornografię, a później gwałcą, do czego często się przyznają sami- tylko przypadki dot. kleru wyolbrzymiacie.a dlaczego pierwszą wypowiedź Abp Michalika pominąłeś:

za mały mam rozum by to komentować
"Często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga".

teraz masz następnego księdza:

"Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka."


no i bp Pieronek:

"Papież zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia. Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi."


Dla ciebie to normalne jest? :shock: To krzywdzenie dzieci nie jest łamaniem przykazań bożych?


bujną wyobraźnie masz :lol:
najpierw uważasz, że szanowanie kleru to adorowanie.
Teraz następne wymysły.

Bóg ma wiele w tej kwesti po powiedzenia i to też uporządkuje-napewno poradzi sobie z tym papież
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”