Tom-Net

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 14:40

Witam.Od jakiegoś czasu internet w Tom-net jest coraz wolniejszy.Trwa to od około dwóch,trzech tygodni.Niedawno zapewniano,że będzie odwrotnie czyli szybszy za te same pieniądze.Czy ma ktoś podobnie bo teraz to ten internet to jakaś porażka.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 14:47

bo internet od nich to jest porażka
Na górę

Postautor: Internet » 24 mar 2013, o 14:55

Załatw sobie WMLan.
Ja mam i nawet szybko chodzi
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 15:56

Mnie już kvrwa szlak trafia z tego ich internetu rwie co chwilę.Dajcie proszę namiary na jakiś inny internet tylko taki żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę .
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 16:00

Gość pisze:Witam.Od jakiegoś czasu internet w Tom-net jest coraz wolniejszy.Trwa to od około dwóch,trzech tygodni.Niedawno zapewniano,że będzie odwrotnie czyli szybszy za te same pieniądze.Czy ma ktoś podobnie bo teraz to ten internet to jakaś porażka.

To dzięki światłowodom i ich super dwóch łączach do świata. Po prostu dane tak szybko przez kable lecą że Twój komputer nie nadąża. u mnie też tak działa i zastanawiam się nad przejsciem do wmlan, zwłaszcza że mają ceny bardzo aktrakcyjne teraz w stosunku do konkurencji. Ale chwalić sie potrafią z tomnetu jacy to oni są super a konkurencja niby bankrutuje i jakby chcieli to by ich zmiażdżyli.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 16:11

Ja korzystam z usług Tom-Netu od 8 lat (wczesniej zaliczyłam parę innych firm) i uważam, że są perfekcyjni. Też miałam podobny problem, al zastapiłam Internet Explorer Operą i wszystko bez zarzutu. W razie awarii mogę na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy. Polecam
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 16:47

Gość pisze:Ja korzystam z usług Tom-Netu od 8 lat (wczesniej zaliczyłam parę innych firm) i uważam, że są perfekcyjni. Też miałam podobny problem, al zastapiłam Internet Explorer Operą i wszystko bez zarzutu. W razie awarii mogę na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy. Polecam

NIE CZARUJ chyba ,że jesteś z rodziny bo oni nawet w dzień nie zawsze odbierają telefon
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 17:26

mi to plajtą zalatuje :)
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 17:40

Stara śpiewka forumowa konkurencji.
Zamiast pisać na forum to się zgłasza problem do serwisu. Nie wierzę że nie odbierają telefonu. Chyba że coś się teraz zmieniło bo dawno dzwoniłem, pewnie dlatego że tak dawno coś nie działało. Co prawda mieszkam w bloku i już mamy światłowód, nie wiem jak to chodzi w domach prywatnych, ale u mnie zapierdala.
Każdy musi narzekać, nie ma firm idealnych, ktoś zaraz powie że dobrze działa LTE inny że inna firma. Każdy ma prawo przechodzić do firmy którą uważa za słuszną. Ale też nie ma co ukrywać że z lokalnych providerów to właśnie tomnet inwestuje a inne firmy trochę zatrzymały się w inwestycjach.
Zaraz zacznie ktoś pisać że jestem rodziną lub pracuję w tomnecie, albo jestem właścicielem, ale nie, jestem od 5 lat ich użytkownikiem i fakt kiedyś tych problemów z internetem było więcej, ale teraz nie widzę różnicy, czy korzystam w dzień czy w nocy.
Ty pewnie kolego nie mieszkasz w bloku i jeszcze radiowo od nich bierzesz internet. Ale z tego co inni mówią że nasi tomaszowscy providerzy mają dobry dostęp do internetu tylko problem jest z połączeniem pomiędzy nadajnikami a użytkownikami z uwagi na "zatłoczenie" w eterze.

Do admina:
najwyższa pora wprowadzić hashIP.
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 17:50

prawda jest taka ze w tej dziurze nawet dobrego neta nie ma.wszystko co jest na naszym rynku to jest gówno w porownaniu do tego co maja inne wojewodzctwa i niestety trzeba z tym zyc i liczyc ze jakos to sie zmodernizuje
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 18:14

Gość pisze:Stara śpiewka forumowa konkurencji.
Zamiast pisać na forum to się zgłasza problem do serwisu. Nie wierzę że nie odbierają telefonu. Chyba że coś się teraz zmieniło bo dawno dzwoniłem, pewnie dlatego że tak dawno coś nie działało. Co prawda mieszkam w bloku i już mamy światłowód, nie wiem jak to chodzi w domach prywatnych, ale u mnie zapierdala.
Każdy musi narzekać, nie ma firm idealnych, ktoś zaraz powie że dobrze działa LTE inny że inna firma. Każdy ma prawo przechodzić do firmy którą uważa za słuszną. Ale też nie ma co ukrywać że z lokalnych providerów to właśnie tomnet inwestuje a inne firmy trochę zatrzymały się w inwestycjach.
Zaraz zacznie ktoś pisać że jestem rodziną lub pracuję w tomnecie, albo jestem właścicielem, ale nie, jestem od 5 lat ich użytkownikiem i fakt kiedyś tych problemów z internetem było więcej, ale teraz nie widzę różnicy, czy korzystam w dzień czy w nocy.
Ty pewnie kolego nie mieszkasz w bloku i jeszcze radiowo od nich bierzesz internet. Ale z tego co inni mówią że nasi tomaszowscy providerzy mają dobry dostęp do internetu tylko problem jest z połączeniem pomiędzy nadajnikami a użytkownikami z uwagi na "zatłoczenie" w eterze.

Do admina:
najwyższa pora wprowadzić hashIP.



Pewnie światłowód to wy macie, ale nie podłączony :)
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2013, o 18:49

Gość pisze:Stara śpiewka forumowa konkurencji.
Zamiast pisać na forum to się zgłasza problem do serwisu. Nie wierzę że nie odbierają telefonu. Chyba że coś się teraz zmieniło bo dawno dzwoniłem, pewnie dlatego że tak dawno coś nie działało. Co prawda mieszkam w bloku i już mamy światłowód, nie wiem jak to chodzi w domach prywatnych, ale u mnie zapierdala.
Każdy musi narzekać, nie ma firm idealnych, ktoś zaraz powie że dobrze działa LTE inny że inna firma. Każdy ma prawo przechodzić do firmy którą uważa za słuszną. Ale też nie ma co ukrywać że z lokalnych providerów to właśnie tomnet inwestuje a inne firmy trochę zatrzymały się w inwestycjach.
Zaraz zacznie ktoś pisać że jestem rodziną lub pracuję w tomnecie, albo jestem właścicielem, ale nie, jestem od 5 lat ich użytkownikiem i fakt kiedyś tych problemów z internetem było więcej, ale teraz nie widzę różnicy, czy korzystam w dzień czy w nocy.
Ty pewnie kolego nie mieszkasz w bloku i jeszcze radiowo od nich bierzesz internet. Ale z tego co inni mówią że nasi tomaszowscy providerzy mają dobry dostęp do internetu tylko problem jest z połączeniem pomiędzy nadajnikami a użytkownikami z uwagi na "zatłoczenie" w eterze.

Do admina:
najwyższa pora wprowadzić hashIP.

Gość pisze:Stara śpiewka forumowa konkurencji.
Zamiast pisać na forum to się zgłasza problem do serwisu. Nie wierzę że nie odbierają telefonu. Chyba że coś się teraz zmieniło bo dawno dzwoniłem, pewnie dlatego że tak dawno coś nie działało. Co prawda mieszkam w bloku i już mamy światłowód, nie wiem jak to chodzi w domach prywatnych, ale u mnie zapierdala.
Każdy musi narzekać, nie ma firm idealnych, ktoś zaraz powie że dobrze działa LTE inny że inna firma. Każdy ma prawo przechodzić do firmy którą uważa za słuszną. Ale też nie ma co ukrywać że z lokalnych providerów to właśnie tomnet inwestuje a inne firmy trochę zatrzymały się w inwestycjach.
Zaraz zacznie ktoś pisać że jestem rodziną lub pracuję w tomnecie, albo jestem właścicielem, ale nie, jestem od 5 lat ich użytkownikiem i fakt kiedyś tych problemów z internetem było więcej, ale teraz nie widzę różnicy, czy korzystam w dzień czy w nocy.
Ty pewnie kolego nie mieszkasz w bloku i jeszcze radiowo od nich bierzesz internet. Ale z tego co inni mówią że nasi tomaszowscy providerzy mają dobry dostęp do internetu tylko problem jest z połączeniem pomiędzy nadajnikami a użytkownikami z uwagi na "zatłoczenie" w eterze.

Do admina:
najwyższa pora wprowadzić hashIP.

gdzie można zobaczyć jaka firma ile i gdzie inwestuje?
Na górę

Postautor: WMLan » 24 mar 2013, o 19:07

Gość pisze:Stara śpiewka forumowa konkurencji.
Zamiast pisać na forum to się zgłasza problem do serwisu. Nie wierzę że nie odbierają telefonu. Chyba że coś się teraz zmieniło bo dawno dzwoniłem, pewnie dlatego że tak dawno coś nie działało. Co prawda mieszkam w bloku i już mamy światłowód, nie wiem jak to chodzi w domach prywatnych, ale u mnie zapierdala.
Każdy musi narzekać, nie ma firm idealnych, ktoś zaraz powie że dobrze działa LTE inny że inna firma. Każdy ma prawo przechodzić do firmy którą uważa za słuszną. Ale też nie ma co ukrywać że z lokalnych providerów to właśnie tomnet inwestuje a inne firmy trochę zatrzymały się w inwestycjach.
Zaraz zacznie ktoś pisać że jestem rodziną lub pracuję w tomnecie, albo jestem właścicielem, ale nie, jestem od 5 lat ich użytkownikiem i fakt kiedyś tych problemów z internetem było więcej, ale teraz nie widzę różnicy, czy korzystam w dzień czy w nocy.
Ty pewnie kolego nie mieszkasz w bloku i jeszcze radiowo od nich bierzesz internet. Ale z tego co inni mówią że nasi tomaszowscy providerzy mają dobry dostęp do internetu tylko problem jest z połączeniem pomiędzy nadajnikami a użytkownikami z uwagi na "zatłoczenie" w eterze.

Do admina:
najwyższa pora wprowadzić hashIP.


Co do adresów IP: po jednej wypowiedzi z wmlan, e-media, neostrada, play, reszta niestesty - te negatywne - tom-net. Wprowadzenie adresów IP nie za bardzo coś da, już dyskusja była na ten temat.
Mnie natomiast interesuje skąd bierzesz informację o tym kto gdzie inwestuje.
Na górę

Postautor: tomnet » 24 mar 2013, o 19:25

To dzięki światłowodom i ich super dwóch łączach do świata. Po prostu dane tak szybko przez kable lecą że Twój komputer nie nadąża. u mnie też tak działa i zastanawiam się nad przejsciem do wmlan, zwłaszcza że mają ceny bardzo aktrakcyjne teraz w stosunku do konkurencji. Ale chwalić sie potrafią z tomnetu jacy to oni są super a konkurencja niby bankrutuje i jakby chcieli to by ich zmiażdżyli.


Szkoda, że nie wiem z kim rozmawiam.
Jak widać, pogoda jest jaka jest. Swiatłowodów nie da się spawać poniżej temperatury -5 st. C.
Nie wyobrażam również w taką pogodę, otwierania studzienek na mieście.

Zaufaj mi, że światłowodów na mieście jest naprawdę bardzo dużo i oferta też będzie bardzo fajna.
Na razie niechętnie uruchamiamy szybsze taryfy, ponieważ chcemy odpalić wszystkie bloki w jednej chwili.
Jest już pewna liczba ludzi która testuje nowe taryfy niektórzy z nich maja 100Mb/s.

Ofertę WMLan zostawię, bez komentarza.
Możemy zrobić nowy cennik i dać 100Mb/s, tylko co z tego jak usługa dostępna będzie dla niewielkiej grupy klientów ?

Poza tym: zainwestowaliśmy w bycie LIRem co jest sporym kosztem, nasza konkurencja to przespała a adresy IPv4 na świecie już się skończyły i prawdopodobnie klienci tamtych firm już nigdy nie będą mieli zewnętrznych adresów IP.
U nas od dawna każdy klient posiada zewnętrzny adres IPv4 i do tego mamy kilkanaście tysięcy wolnych adresów IPv4 oraz 4294967296 adresów IPv6

Żaden tomaszowski dostawca nie może pochwalić się własnym routerem BGP (nie będę tłumaczył do czego to służy, jak ktoś nie wie to na internecie doczyta ) my mamy od ponad roku.

Więc jak widać pewne inwestycje na pierwszy rzut oka nie są widoczne, a są kosztowne i pracochłonne a w przyszłości przyniosą profity.
Na górę

Postautor: tomnet » 24 mar 2013, o 20:33

[quote]
Co do adresów IP: po jednej wypowiedzi z wmlan, e-media, neostrada, play, reszta niestesty - te negatywne - tom-net.
[quote]

Hmm a te pozytywne posty to nie nasi klienci pisali ?
Czy może tylko na te pozytywne nie zwracasz uwagi i starasz się ich nie czytać ?

Chciał bym poznać informację komu to tak naprawdę źle działa, jak od 3 tygodni jest źle to raczej samo się nie naprawi.
Proponuje zadzwonić do nas pomiędzy 8.00 a 17.00 myślę, że dodzwonisz się bez problemu :)
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”