tOMASZOWSKA HOŁOTO, NIE PLEĆ JUŻ BZDUR!

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 8 sie 2012, o 22:24

na str 3 tygodnika tomaszowskiego jest ciekawe zdjęcie. na rondzie obok posła z ruchu palikota stoi ...
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 08:36

SMERF pisze:Tomaszowska hołoto, niereformowalni ciemnogrodzianie. Jak długo jeszcze zamierzacie sami siebie okłamywać, tworzyć tematy opieczętowane chorymi tytułami? ,, czy burmistrz działa na rzecz mieszkańców", ,, nasze czy ich miasto"? Po co w nieskończoność powielać to co już było, co jest znane i co się nigdy nie zmieni? "Burmistrz działa nie na rzecz mieszkańców, ale na rzecz własnej partii politycznej"- Poważnie? ale mi odkrycie. Tak jakbym wczoraj się urodził. a na czyją rzecz ma działać? Nie wiedzieliście ciemnogrodzianie co to za człowiek w momencie głosowania na jego kandydaturę, kim był, jakie eksponowane stanowiska pełnił i co zdziałał? Pisałem o tym z uporem maniaka, o jego nieudanej kadencji wojewody, posła i generalnie tego, że nic nie robił oprócz przytulania pieniążków. To jego specjalność, podobnie jak i Grada oraz nieudaczników z Rady Miasta. Tomaszowski plebsie, zdecydujesz się w końcu i określisz o co ci chodzi. Wiocho, która opanowałaś miasto Tomaszów. Wracajcie do siebie na hektary, i dajcie normalnym ludziom żyć, funkcjonować i oddychać?!Czy oprócz wiecznego narzekania, pisania totalnych bzdur na forum potrafiCIE coś jeszcze? Czy kiedykolwiek przestaniecie posługiwać się kłamstwem, zmyślać i opowiadać niestworzone historie. To was obciążam pełną odpowiedzialnością za to co się stało w ciemnogrodzie. To przez wasze niewytłumaczalne lenistwo, kosmiczną głupotę, strach i nieuczestniczenie w sesjach zapanowała taka sytuacja jaka zapanowała. nie docierało do was przez tyle lat, że w Tomaszowie nie dzieje się najlepiej, że radni bezradni olewają was? Kogo wybieraliście do struktur rady, dlaczego nie rozliczaliście ich wówczas jak była okazja, moment, sprzyjająca koniunktura? co jeszcze pytałem wielokrotnie w tym miejscu musi się wydarzyć, ażeby pewne fakty dotarły do tych zakutych pał? Kiedy przestaniecie się mądrzyć tylko na ulicach ciemnogrodu, grać ekspertów niemalże w każdej dziedzinie.?Tylko TUTAJ rodzi się zasadnicze pytanie: czemu nie prezentowaliście tego na posiedzeniach? Kto przy zdrowych zmysłach może się liczyć ze zdaniem takiego zabobonu? dyskutujecie o Biłgoraju, o Hrubieszowie, Zamościu? Daleko wam jeszcze do mentalności ludzi tam zamieszkujących, oni znają swoje prawa, potrafią w pełni korzystać ze zdobyczy demokracji. Nie [***] w nieskończoność ,, a co zrobimy, to w całej Polsce", " a kiedy posiedzenie Rady Miasta? a można nam przyjść? Nie tomaszowska hołoto, wam już nic nie wolno. Nowe rozporządzenie Rady Miasta Ciemnogrodu tomaszowskiego już niedługo wejdzie w życie.
,, CIEMNOGRODZIANIE, NIE POSIADACIE PRAWA DO MÓWIENIA, ODDYCHANIA, KRYTYKOWANIA WŁADZY. WASZYM ŚWIĘTOJEBLIWYM OBOWIĄZKIEM JEST BEZGRANICZNE I ŚLEPE ODDANIE WŁADZOM MIASTA, ZGADZANIE SIĘ NA WSZYSTKIE DECYZJE. W POSŁUSZEŃSTWIE I KARNOŚCI Z UMIŁOWANIEM SWYCH RADNYCH, TOMALA żALIŃSKIEGO, CESARZA, SZKARADZIŃSKIEGO, DZIEKANÓW I INNYCH Z URZĘDU MIASTA MUSICIE PŁACIĆ ASTRONOMICZNE PODATKI NA NASZE UTRZYMANIE I DIETKI. A MY SWOIM ZWYCZAJEM SPOTKAMY SIĘ RAZ NA NA MIESIĄC, POPIEPRZYMY GŁUPOTY, POUDAJEMY ZAINTERESOWANIE PROBLEMAMI CIEMNOGRODZIAN, PONABIJAMY SIĘ I TYLE Z NAS. DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ."
UCHWAŁA ZOSTANIE PRZEGŁOSOWANA JEDNOGŁOŚNIE.
CESARZ TAK SIĘ NAPRACOWAŁ Z ZIELIŃSKIM, ŻE NIEZWŁOCZNIE UDALI SIĘ NA ,, ZASŁUŻONY WYPOCZYNEK" NALEŻY SIĘ? A JAKŻE. CIEMNOGRODZIANIE ZAFUNDUJĄ SWYM ,, ODDANYM RADNYM I CESARZOWI" NIEJEDNE WAKACJE NA FULL WYPAS. NIE STAĆ ICH? STAĆ. ZA TYLE ,,SUKCESÓW" SIĘ NIE NALEŻY?
A JAKBY TO PODSUMOWAŁ LESZEK GALANT, MÓJ PRZYJACIEL, DORADCA I POWIERNIK. " TYM RAZEM LESZKU NIC MI NIE POWIESZ. BLADA TWARZ, SMUTNA MINA NA TWYM LICU OZNACZAJĄ JAKĄŚ NIE ZDIAGNOZOWANĄ CHOROBĘ. ABY NIE HISZPANKA. POZDRO


Urlop należy się wszystkim,którzy pracują.Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć,przecież nie wiesz co to praca,lepiej być na utrzymaniu tych mieszkańców,o których tak się martwisz.Taki wieczny urlop dobra rzecz,ale czy to uczciwe?
Zanim zaczniesz opluwać innych zastanów się nad sobą.Krytykować każdy potrafi,ale do krytyki trzeba mieć prawo,a prawo ma tylko ten,kto najpierw wykaże się sam.Poza tym,jeśli operujesz nazwiskami,podaj swoje,wtedy będziesz wiarygodny,bo teraz jesteś godny pożałowania.Mnie Ciebie szczerze żal biedny człowieczku,bo musisz być bardzo nieszczęśliwy.
Na górę

Postautor: smerf » 9 sie 2012, o 09:44

Gość pisze:na str 3 tygodnika tomaszowskiego jest ciekawe zdjęcie. na rondzie obok posła z ruchu palikota stoi ...





A CO, ŻAL CI CIEMNOGRODZIANINIE? CHCESZ TAKIE SAMO ZDJĘCIE. MOŻE Z MOIM AUTOGRAFEM?
Na górę

Postautor: DESZCZ » 9 sie 2012, o 11:22

Wojna dobra Rzecz..Musi być koniec,aby nastał nowy PORZĄDEK!!!Zbliża się koniec Babilonu.........
Na górę

Postautor: SMERF » 9 sie 2012, o 11:25

Urlop należy się wszystkim,którzy pracują.Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć,przecież nie wiesz co to praca,lepiej być na utrzymaniu tych mieszkańców,o których tak się martwisz.Taki wieczny urlop dobra rzecz,ale czy to uczciwe?
Zanim zaczniesz opluwać innych zastanów się nad sobą.Krytykować każdy potrafi,ale do krytyki trzeba mieć prawo,a prawo ma tylko ten,kto najpierw wykaże się sam.Poza tym,jeśli operujesz nazwiskami,podaj swoje,wtedy będziesz wiarygodny,bo teraz jesteś godny pożałowania.Mnie Ciebie szczerze żal biedny człowieczku,bo musisz być bardzo nieszczęśliwy.[/quote]



JESTEŚ NA URLOPIE TOMASZOWSKI ,,PRACUSIU"? A TO ODPOCZYWAJ, ODPOCZYWAJ. NALEŻY CIE SIĘ. PRZECIEŻ W POCIE CZOŁA ,, PRACUJESZ NA MOJE UTRZYMANIE" I INNYCH TOMASZOWSKICH CIEMNOGRODZIAN, NAPISZ JESZCZE, ZE TWÓJ WUJEK JEST PREZYDENTEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH, ZNAJDĄ SIĘ TACY, KTÓRZY UWIERZĄ W TE BAJKI. JA NIE UWIERZĘ, ZAPEWNIAM CIĘ. I ZNÓW JAK MANTRA JAKIŚ TYPOWY, RASOWY CIEMNOGRODZIANIN POWTARZA STARE PRZEREKLAMOWANE ARGUMENTY. PRZECIEŻ SMERF NIE WIE CO JEST PRACA, CAŁE ŻYCIE UTRZYMUJĄ GO CIEMNOGRODZIANIE I SPÓŁKA, TO ONI Z NIESAMOWITYM POŚWIĘCENIEM RANO WSTAJĄ, IDĄ DO PRACY, WYTWARZAJĄ DOCHÓD NARODOWY ABY PÓŹNIEJ DZIELIĆ SIĘ WYPRODUKOWANYMI DOBRAMI ZE SMERFEM I INNYMI POTRZEBUJĄCYMI. PRZERABIAŁEM JUŻ TO. SPRECYZUJ JEDNAK Z KTÓRYCH TO WYWODZISZ PRACUSIÓW. CZY Z TYCH CO OD RANA DO WIECZORA STOJĄ NA ZAPRZYJAŹNIONEJ GRANICY I ZAJMUJĄ KONTRABANDĄ, A MOŻE Z NIEROBÓW ZATRUDNIONYCH W TOMASZOWSKICH URZĘDACH,A MOŻE Z JAKIEŚ INNEJ, BLIŻEJ NIEZNANEJ MI GRUPY TOMASZOWSKICH CZY OKOLICZNYCH PRACUSIÓW? ACH, CO ZA POŚWIĘCENIE. JAK SIĘ CI SIĘ ,,STUDNIO MĄDROŚCI", TOMASZOWSKI PRACUSIU ODWDZIĘCZĘ ZA TWE HOJNE DARY, KTÓRE SPADAJĄ NA MÓJ STÓŁ DZIĘKI TWOJEJ PRACY. ALE SIĘ UBAWIŁEM. ZALICZASZ SIĘ DO TAKICH SAMYCH PASOŻYTÓW I NIEROBÓW JA CI CO STOJĄ OD RANA DO WIECZORA NA RONDZIE I CZEKAJĄ NA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWECZKĘ. KOGO TUTAJ PRÓBUJESZ OSZUKAĆ, OBAJEROWAĆ, STAREGO WETERANA TOMASZOWSKIEGO FORUM? CZYŃ TO Z TAKIMI SAMYMI JAK TY. KTO NORMALNY CI UWIERZY W BZDURY, KTÓRE TU WYPISUJESZ? CHYBA TYLKO DZIECI Z PRZEDSZKOLA NA KOPERNIKA. NA FORUM MOŻESZ PISAĆ KAŻDĄ NAWET NIEWIARYGODNĄ BZDURĘ. TERAZ APELUJĘ DO POTRZEBUJĄCYCH KORZYSTAJĄCYCH Z POMOCY SPOŁECZNEJ, STOJĄCYCH W KOLEJCE ZA FINANSOWĄ POMOCĄ. CZYLI, DO PSEUDOSAMOTNYCH MATEK, POSIADAJĄCYCH BACHORY Z NIE DO KOŃCA JASNYCH ZWIĄZKÓW, DO ŻYJĄCYCH W KONKUBINATACH, KOSZAROWYCH SPATOLOGIZOWANYCH, BARAKOWYCH CIEMNOGRODZIAN. PODZIĘKUJMY TOMASZOWSKIM PRACUSIOM, GDYBY NIE ONI TO ZGINĘLIBYŚMY Z GŁODU I WYCIEŃCZENIA. BOŻE, ILEŻ TO [***] WAM ZAWDZIĘCZAMY! ZGODNYM CHÓREM DZIĘKUJEMY. :lol:
A TERAZ DO MERITUM:
CZY JA MAM PRAWO OPLUWAĆ TOMASZOWSKI LUDEK, CZY MAM PRAWO KRYTYKOWAĆ, CZY SIĘ WYKAZAŁEM ŻEBY MIEĆ PRAWO KRYTYKOWAĆ, CZY JA JESTEM WIARYGODNY I CZY ZALICZAM SIĘ DO BIEDNYCH, GODNYCH POŻAŁOWANIA ISTOT?
NO TO MOŻE PO KOLEI:
1) KIEDY SŁONECZKO WSTANIE NA CIEMNOGRODEM, SMERF SIĘ BUDZI. PRZEMYWA TWARZ Z NOCNEGO SNU I ZACZYNA SIĘ ZASTANAWIAĆ CO MA DZISIAJ ROBIĆ? CZY MAM KRYTYKOWAĆ CIEMNOGRODZIAN, OPLUWAĆ ICH? CZY ICH POSTĘPOWANIE WZGLĘDEM BURMISTRZÓW, RADNYCH TOMASZOWA JEST WŁAŚCIWE? A MOŻE CHWALIĆ I WYWYŻSZAĆ ICH POD NIEBIOSA ZA AKTYWNE UCZESTNICTWO W SESJACH, ,, MĄDROŚĆ OKAZYWANĄ PODCZAS WYBORÓW", ZA OBECNĄ SYTUACJĘ W MIEŚCIE?,
2) CZY SMERF MUSI SIĘ PRZEDSTAWIAĆ, CZY MOŻNA UZNAĆ GO ZA WIARYGODNEGO I CZY JEST GODNY POŻAŁOWANIA?
ABY NIE ULEC JUŻ PROWOKACJOM, ODPOWIEM W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB. CIEMNOGRODZINIE, PRACUSIU , BĘDĄC NA ZASŁUŻONYM ZAPEWNE URLOPIE PRZEJRZYJ TOMASZOWSKIE FORUM I WPISY TOMASZOWSKIEGO SMERFA, POCZYTAJ DOKŁADNIE, PRZEANALIZUJ ICH TREŚĆ. CZYŃ TO JEDNAK BEZ NEGATYWNEGO NASTAWIENIA TO MOŻE COŚ ZROZUMIESZ I COŚ DO CIEBIE DOTRZE. CHOCIAŻ JUŻ MAM POWAŻNE WĄTPLIWOŚCI CZY COKOLWIEK ZROZUMIESZ.
PRZYJDŹ NA NAJBLIŻSZA SESJĘ, ZAPRASZAM. WÓWCZAS PRZEKONAMY SIĘ KTO JEST GODNY POŻAŁOWANIA, KTO MOŻE BYĆ WIARYGODNY I KTO NARESZCIE JEST TYM BIEDNYM, NIESZCZĘŚLIWYM, ŻYJĄCYM W BŁOGIEJ NIEŚWIADOMOŚCI CZŁOWIECZKIEM. A JA NAD SOBĄ NIE MUSZĘ SIĘ ZASTANAWIAĆ. NATOMIAST WIĘKSZOŚĆ CIEMNOGRODZIAN ZMUSZONA ZOSTANIE DO ZASTANOWIENIA SIĘ NAD SOBĄ, KIEDY PRZYJDZIE CZAS NA PODSUMOWANIA PO KADENCJI ŻUKOWSKIEGO. PRZEKONAMY SIĘ NIEBAWEM CIEMNOGRODZIANIE, KTO POWINIEN NAD SOBĄ SIĘ ZASTANOWIĆ I ZROBIĆ RACHUNEK SUMIENIA. DOTYCHCZAS MIELIŚCIE JUŻ DWA PODSUMOWANIA, KTÓRYCH DOKONAŁA DODA I SOBCZUK. TO POWINNO ZMOBILIZOWAĆ DO MYŚLENIA. ALE JAK NAPISAŁ JEDEN Z FORUMOWICZÓW. CIEMNOGRODZIANIE SĄ NIE DO ZRESOCJALIZOWANIA.
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 11:42

Gość pisze:Że tu chłopem wieje i ludzie sa beznadziejni, to kazdy wie - nie musisz tak wyzywać co chwile. Co ty chcesz zdziałać! I jeszcze te wyzwiska świadczą o Twoim hamstwie. Tak sie ciśnieniujesz jak byś chciał narzucać ludziom swoje herezje :) Pospulstwu nie potrzebne luksusy o które tak walczysz! Nic dla nas władze nie robią, bo i tak narzekanie tylko, wiec komu i po co na własne zyczenie sie narażać na nazekanie... Jak my sie pomiescimy wszyscy w tym UM? Ha? Nie każdy jest zainteresowany tym co sie dzieje dalej niż za czybkiem jego nosa, aczkolwiek sa zainteresowani i chadzają i mamy swoich reprezentantów, którzy po to sa zeby coś dla swojego okregu zrobić. Np. obok mnie sa nowe chodniki i krawężniki (nie wszędzie jeszcze), ale coś sie leje i układa co jakiś czas po troszku... A ty co tak manifestujesz? Chyba jedynie to ze jesteś holerykiem z ADHD i krzykaczem. Burmistrz pewnie sam nie wie co z tym grajdołem robić, ważne zeby sie dało dogadać z nimi w jakichs sprawach. Wszystkich sie zna, w zgodzie zyje to i załatwic sie da! A ty to pewnie masz wiecej wrogów niż kolegów i jeszcze błazna z siebie robisz, bo sie gówno znasz na polityce i lokalnych ugrupowaniach i stowazyszeniach, bo do zadnego nie nalezysz! Określ się czego ty od nas wszystkich chcesz i startuj w wyborach - kto Ci broni! Wtedy zobaczymy czy bedziesz krzyczał dalej, czy sie weźmiesz do roboty i pokazesz co potrafi reprezentacja ;)





kazdy- każdy
pospulstwu-pospólstwu
hamstwie- chamstwie
holerykiem- cholerykiem
(nie wszędzie jeszcze), ale coś leje czy dzieje?
jakichs- jakiś
stowazyszeniach- stowarzyszeniach

konkretne jaja, nie? Smerf ja wysiadam, a ty?Znalazł się ,,znawca" polityki, członek lokalnych stowarzyszeń i ugrupowań. Analfabeto, bierz się za ortografię, a nie politykę, bo czytając tekst z tyloma błędami, poważnie odnosi się wrażenie, że zawiało chłopem.
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 12:14

Gość pisze:Że tu chłopem wieje i ludzie sa beznadziejni, to kazdy wie - nie musisz tak wyzywać co chwile. Co ty chcesz zdziałać! I jeszcze te wyzwiska świadczą o Twoim hamstwie. Tak sie ciśnieniujesz jak byś chciał narzucać ludziom swoje herezje :) Pospulstwu nie potrzebne luksusy o które tak walczysz! Nic dla nas władze nie robią, bo i tak narzekanie tylko, wiec komu i po co na własne zyczenie sie narażać na nazekanie... Jak my sie pomiescimy wszyscy w tym UM? Ha? Nie każdy jest zainteresowany tym co sie dzieje dalej niż za czybkiem jego nosa, aczkolwiek sa zainteresowani i chadzają i mamy swoich reprezentantów, którzy po to sa zeby coś dla swojego okregu zrobić. Np. obok mnie sa nowe chodniki i krawężniki (nie wszędzie jeszcze), ale coś sie leje i układa co jakiś czas po troszku... A ty co tak manifestujesz? Chyba jedynie to ze jesteś holerykiem z ADHD i krzykaczem. Burmistrz pewnie sam nie wie co z tym grajdołem robić, ważne zeby sie dało dogadać z nimi w jakichs sprawach. Wszystkich sie zna, w zgodzie zyje to i załatwic sie da! A ty to pewnie masz wiecej wrogów niż kolegów i jeszcze błazna z siebie robisz, bo sie gówno znasz na polityce i lokalnych ugrupowaniach i stowazyszeniach, bo do zadnego nie nalezysz! Określ się czego ty od nas wszystkich chcesz i startuj w wyborach - kto Ci broni! Wtedy zobaczymy czy bedziesz krzyczał dalej, czy sie weźmiesz do roboty i pokazesz co potrafi reprezentacja ;)





Janek, to ty?
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 13:01

"KOSZAROWYCH SPATOLOGIZOWANYCH, BARAKOWYCH CIEMNOGRODZIAN." Obraziłeś mnie! Nie każdy ma rodziców z grubym portfelem, nie każdy ma "plecy", nie każdy zdrowie.Mieszkam w baraku, co nie znaczy ,że żyję na Twój koszt!Żyję , bo pracuję, a dzięki politykom nie stać mnie na willę.
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 13:09

Czy ty się Piotruś myjesz, to ja akurat wątpię.
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 14:12

Nigdy w swoich wypowiedziach nie wypowiedziałeś się o kimś,o czymś przychylnie.Ciągle cos Ci nie pasuje.Zarzucasz innym brak argumentów a sam od roku zakładasz posty na ten sam temat.Nie wnikam w to jakie masz wykształcenie,czy żyjesz za pieniądze ,,Ciemnogrodzian" czy podoba Ci się kolor Domu Kombatanta czy latasz na te sesje czy płaczesz,że nikt na nie nie przychodzi i ty też powinieneś dać sobie spokój :) Jeśli jesteś w stanie każdemu coś zarzucić i to uargumentować powiedz co takiego ty zrobiłeś? Poszedłeś na sesje,gdzie z całym szacunkiem ale zostałeś ,,olany"? Co to zmieniło? Naprawiłeś świat i masz do każdego pretensje,że Ci nie pomógł? NIE! Otóż nic nie zrobiłeś prócz obrabiania ludziom D u p y,i oczernianiem na forum.To o czym piszesz od roku,jak nie dłużej wie każdy i co z tego? Tak jak my nic z tym nie robimy(bo możliwości nie mamy),tak ty prócz gadania nie robisz nic :) Jest wiele hipokryzji w twoich postach.A teraz mnie nazwyzywaj od Ciemnogrodzian pustaków plebsu itd,bo to twoje argumenty numer 1 :) Zresztą po co ja to pisze? Pozdrawiam Cię smerfie

Gargamel
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 15:13

WARIAT jaki jest ,kazdy widzi. Ale to co widzi wariat nie jest już tak oczywiste. Ile prawdy jest w tym , co my ludzie powszechnie uznani za normalnych, nazywamy szaleństwem? Gdy chory umysł pdpowiada własne wersje rzeczywistości, trudno rozpoznać, która z nich jest prawdziwa.Logika zawodzi...wiec szkoda Twoich wypocin SMERFUSIU CZARUSIU bo w tej kwestii wszystko jest oczywiste :D
Na górę

Postautor: GOSCi » 9 sie 2012, o 17:07

Piotrek nie obrażaj ludzi. Ja jestem z Tomaszowa Lub a nie z Ciemnogrodu. Nie kłaniaj mi się na ulicy i daj ludziom spokojnie pracować. Jak się nie czepiasz księży , to burmistrza, a jak nie to radnych albo zaczepiasz dzieci w bibliotece. Daj spokój chłopcze weż się za robotę bo nogi i mózg ci wysiądzie.
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 17:45

W domu kombatanta ma gazety za darmo i internet w czytelni ;) Nie da nawet kioskarce zarobić!!! Jakby taki madry był i wykształcony, to by do pedagogicznej chodził!!! Bedzie nam tu biznes nakręcał i mówił co mamy robić, nie każdy ma czas sie tak plątać jak ty!!! Bo ma prace, rodzine, obowiazki i trawnik do skoszeniaa ty to nie wiem, jak zyjesz...? Chyba tylko szukaniem sensacji!
Na górę

Postautor: Gość » 9 sie 2012, o 23:08

DODA cos powiadala o tomaszowiakach..??
I to ma byc ten autorytet dla SMERFA..??
HA ha...gratulacje papo.
Poziom reprezentujecie identyczny.. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 10 sie 2012, o 00:24

Gość pisze:DODA cos powiadala o tomaszowiakach..??
I to ma byc ten autorytet dla SMERFA..??
HA ha...gratulacje papo.
Poziom reprezentujecie identyczny.. :lol:

Dokładnie... Skończ już z tym...
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”