Piec CO gdzie kupic

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: BigMama » 29 lip 2018, o 22:29

zobacz sobie treż w Metalvit za kotłem, to firma z Gizałek, ja u nich sterownik do kotła kupiłem, ale mają też nowoczesne kotły, 5 klasy
Na górę

Postautor: Pdf » 17 sty 2019, o 18:45


Może estetyka i wykonanie to tak,właśnie wyrzuciłem Zębca komin gorący do strychu no nie wspomnę ze i spękany
niestety po 6 latach użytkowania musiałem murować od nowa ,w tej chwili kupiłem sławexowski i niestety ale komin jest chłodny ,gdzie palę praktycznie 24 godz na dobę ,niestety cenowo tez jest różnica w Sławexie mogę kupic 2 za 1 zębca a sprawność kotła 75% badania przeprowadzone w instytucie ,nie wiem gdzie ale mam kumpla który tam spawa i mi mówił. .Pozdrawiam i
Co za mózg. Z uwagi na moje bardzo dobre wychowanie, powstrzymam się przed napisaniem tego co myślę o tobie.

Jak masz zimny komin, to znaczy, że ciepło zostaje w grzejnikach a nie ucieka z dymem. Chcesz mieć gorący komin, to kup sobie kamino, cały opał puścisz w komin a nie na grzejniki.
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2019, o 21:35

Panowie PDF ma rację. Posiadam DEFRO DUO UNI R 20KW jego temperatura spalin, przy nastawach- PID (czyli pełnym sterowaniu przez komputer) to max 90st.C , przy ręcznych nastawach to mogę osiągnąć i 200C ale poco jak wszystko wali w komin. Spalanie paliwa też jest o połowę wtedy mniejsze. Także czopuch to mogę łapą dotknąć i nie poparzę się a piec ma +70C.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 10:23

Każdy pisze i przechwala się, jakiego to pieca Eco sreko Duo nie ma. A wystarczy wieczorem wyjść na miasto, udusić się można od tych spalin.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 10:28

mam zwykła piec z a 2 tys. ale palę drzewem więc ładnie pachnie :P przez pewien czas nawet gruszkowo i śliwkowo
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2019, o 15:08

Witam wszystkich. Dziś kupiłem piec 5 klasy eco design BUCIOR. ILE TO POŚMIGA? SŁAWEXOWSKI leje po dziesięciu latach, blacha przerdzewiała. Ma ktoś buciora?
Na górę

Postautor: Zawa » 21 maja 2019, o 20:24

Witam wszystkich. Dziś kupiłem piec 5 klasy eco design BUCIOR. ILE TO POŚMIGA? SŁAWEXOWSKI leje po dziesięciu latach, blacha przerdzewiała. Ma ktoś buciora?
Im większa temperatura na piecu, to dłużej wytrzyma. Niska temperatura 40-45stopni = szybka śmierć pieca. Jak leje po 10 latach, to musiał mieć za dużą moc dobraną do budynku i był utrzymywany w zbyt małej temperaturze. Albo nie wiem co. 10 lat, to dolna granica żywotności pieca.
Na górę

Postautor: setau6 » 23 maja 2019, o 14:24

Defro kupisz na Łaszczowieckiej 7
Na górę

Postautor: Zetor19 » 3 paź 2019, o 21:23

Gdzie jeszcze można kupić dawny piec na drzewo? Moze ktoś ma młody, używany? Da się to gdzieś dostać jeszcze?
Na górę

Postautor: Mateos » 3 paź 2019, o 21:49

Każdy pisze i przechwala się, jakiego to pieca Eco sreko Duo nie ma. A wystarczy wieczorem wyjść na miasto, udusić się można od tych spalin.
To pokaż mi dym z pieca z podajnikiem. Nawet z pieca podajnikowego bez 5 klasy niczego z komina nie zobaczysz! Bez znaczenia jakiej firmy.
Na górę

Postautor: Gość » 4 paź 2019, o 00:17

Gdzie jeszcze można kupić dawny piec na drzewo? Moze ktoś ma młody, używany? Da się to gdzieś dostać jeszcze?
W sklepie już nie kupisz, tylko 5 klasa, min. 6 tysi. Używanych też nie ma bo portale aukcyjne np. olx moderuje ogłoszenia. Poza tym mało kto sprzedaje "młody używany" a 10 letniego raczej nie polecam.
Na górę

Postautor: Zetor19 » 5 paź 2019, o 14:29

Gdzie jeszcze można kupić dawny piec na drzewo? Moze ktoś ma młody, używany? Da się to gdzieś dostać jeszcze?
W sklepie już nie kupisz, tylko 5 klasa, min. 6 tysi. Używanych też nie ma bo portale aukcyjne np. olx moderuje ogłoszenia. Poza tym mało kto sprzedaje "młody używany" a 10 letniego raczej nie polecam.
No niestety wiem. Znalazłem za 5 tys. piec na mój dom, jednak to nadal sporo pieniędzy. Ale chyba nie mam wyjścia.
Dzięki za odpowiedź.
Na górę

Postautor: Artur76 » 12 paź 2019, o 19:16


To pokaż mi dym z pieca z podajnikiem. Nawet z pieca podajnikowego bez 5 klasy niczego z komina nie zobaczysz! Bez znaczenia jakiej firmy.
Ja też mam piec z podajnikiem. Nie ma nawet porównania do tego co miałem wcześniej jeśli chodzi o obsługę pieca. Nie muszę parę razy dziennie podkładać, a rano rozpalalać od nowa. Jeśli nie masz własnego lasu i drewna za darmo, to lepiej dołożyć 2-3 tys. do pieca i mieć w d....
Na górę

Postautor: Gregor73 » 9 lis 2019, o 21:26

Witam wszystkich. Dziś kupiłem piec 5 klasy eco design BUCIOR. ILE TO POŚMIGA? SŁAWEXOWSKI leje po dziesięciu latach, blacha przerdzewiała. Ma ktoś buciora?
U mnie chodzi póki co bardzo dobrze.
Na górę

Postautor: Marian » 27 paź 2020, o 01:35

Gregor73 pisze:
> U mnie chodzi póki co bardzo dobrze.

O dofinansowanie można się starać biorąc od nich piec?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”