Tomaszowski bazar

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: gość55 » 23 lip 2008, o 09:16

Niedawno w panoramie lubelskiej mówiono o bazarze w naszym mieście.Handlarze narzekali że coraz mniej ludzi kupuje i że powodem tego jest to że ludzie coraz mniej zarabiają i są biedniejsi a sytuację tą ma poprawić strefa ekonomiczna w Łaszczówce.Moim zdaniem ludzie przestali kupować na bazarze nie z powodu braku pieniędzy ale z ich nadmiaru. Mieszkańcy wolą kupować ubrania markowe i pewne coraz więcej ludzi kupuje w takich sklepach jak Top Secret czu House.ja osobiście przestałem kupować na bazarze kilka lat temu a moje dzieci mówią że to wstyd nosić ubrania z bazaru.
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2008, o 09:39

To nie ze względu na asortyment to ze wzgledu na wygląd :idea: musi zniknać
chociaz jest miejscem pracy wielu ludzi :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2008, o 10:16

I co nam pozostanie z naszej kultury, jeśli znikną nasze brudne bazary i dworce autobusowe i gra w 3 karty i pirackie kasety video???
Na górę

Postautor: kkkkk » 23 lip 2008, o 11:07

nie kupują na bazarze bo kupują po ciuchlandach i to bez względu na to ile zarabiają, a co do pomysłu likwidacji miejsca pracy tylu ludzi to durniejszego jeszcze tu nie czytalem. Co komu przeszkadza bazar lub to jak on wygląda ... Niech będzie jak najdłużej i niech daje prace jak największej liczbie ludzi!!!!
Na górę

Postautor: tzatik » 23 lip 2008, o 11:40

odnośnik do piątkowego wydania Panorama Lubelskiej:
http://ww6.tvp.pl/15998,20080718755727.strona
Na górę

Postautor: lol » 25 lip 2008, o 07:42

Gość pisze:To nie ze względu na asortyment to ze wzgledu na wygląd :idea: musi zniknać
chociaz jest miejscem pracy wielu ludzi :roll:



Bazar tak szybko nie zniknie, dlaczego? a co powstanie w tym miejscu, parking? a jakie by były za to pieniądze dla urzędu miasta? Hotel też musiał by przestać istnieć, bo bazar jedynym źródłem utrzymania tego całego Hotelu.
Na górę

Postautor: Gość » 25 lip 2008, o 07:52

naiwny jesteś bo to są tereny pod inwestycje, ale paplaj sobie dalej ptasi mózgu
Na górę

Postautor: Gość » 25 lip 2008, o 10:52

lol pisze:Bazar tak szybko nie zniknie, dlaczego? a co powstanie w tym miejscu, parking? a jakie by były za to pieniądze dla urzędu miasta? Hotel też musiał by przestać istnieć, bo bazar jedynym źródłem utrzymania tego całego Hotelu.

Urząd miasta ma chociaż połowę bazaru?
Na górę

Postautor: Ferdek » 25 lip 2008, o 16:30

Trochę co niektórzy tracą orientację. Miasto pobiera tzw. opłatę targową od ludzi prowadzących działalność handlową na tzw. zielonym rynku, którym też administruje i otrzymuję też część opłat od właścicieli terenów na których stoją budki handlarzy.To nie znaczy ,że miasto jest właścicielem tych terenów(ul. Kościuszki i Traugutta) , ale na mocy obowiązującego prawa taką kasę otrzymuje.
Te wpływy z " opłat targowych " służą do utrzymania pracowników "Laureata" który od kilkunastu lat nie jest w stanie utrzymać się. Zmarnowano w ten sposób już kilka mln zł i marnuje się w dalszym ciągu co roku kilkaset tysięcy złotych, które można by było przeznaczyć na najpilniejsze potrzeby inwestycyjne naszego miasta - budowa ulic, chodników,itp.Kolejne lata mijają a władze miasta nie podejmują żadnych konkretnych działań by coraz bardziej podupadający obiekt wydzierżawić lub sprzedać.Inne miasta już dawno pozbyły się takich problemów, Tomaszów niestety nie.
Burmistrzowi i sprzyjającym mu radnym łatwiej bowiem sięgnąć do kieszeni mieszkańców miasta i podnosić systematycznie co roku podatki niż poszukać odpowiedniego inwestora.A wiadomo,że że obecny burmistrz jest specjalistą od podatków, więc robi to na czym się dobrze zna.Bo analizując dotychczasowe jego osiągnięcia to niewiele można dopisać w tym temacie pozytywów.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”