Obwodnica

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 15 cze 2008, o 21:56

nie wszyscy maja babcie na wsi :( Obwodnicy TAK !
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2008, o 22:52

Rano i po południu nie ma problemu z przejazdem przez miasto
ale w godzinach pracy (9-17) bywa, że jest problem.
Ale kto w tych godzinach ma czas blokować rondo?
Taksówkarze? Też są w pracy....
Na górę

Postautor: Gość » 16 cze 2008, o 20:22

Gość pisze:Rano i po południu nie ma problemu z przejazdem przez miasto
ale w godzinach pracy (9-17) bywa, że jest problem.
Ale kto w tych godzinach ma czas blokować rondo?
Taksówkarze? Też są w pracy....


Więc skoro ty siedzisz sobie w tym czasie w pracy (jesteś zwykłym etatowcem!!!) to uważasz, że obwodnica nie jest potrzebna. A pomyśl o ludziach którzy prowadzą własną działalność i pracują w terenie (i nie chodzi tu o taksówkarzy). Okoliczne firmy transportowe tracą masę czasu na przepchanie się kilkakrotnie przez miasto. Sam prowadzę działalność i codziennie rano (ok 6:20) przepycham się przez miasteczko jakieś 10 min - 15 min jadąc do Zamościa (dla mnie to bardzo dużo czasu), ale ty przecież w tedy jeszcze przewracasz się na lewy bok w łóżeczku. Śpij dobrze, bo masz "rano" do pracy i spędzisz tam pewnie z 8 godzin. Może jestem niemiły, ale jeśli nie będziemy się głośno dopominać o tą obwodnicę to minie kolejne 10 lat i jej nam nie zrobią.
Jeśli kogoś uraziłem tą wypowiedzią to przepraszam, nie o to mi chodziło. Wiem jak jest w biznesie, jak się samemu nie wyrywa kasy i nie walczy się o nią to nikt z własnej woli jej nie daje. Tak jest i tu. Myślę że blokada to taka prowokacja, ale warto by było co zrobić w tym kierunku, np. jakaś petycja na początek.
Na górę

Postautor: bydlaczek » 17 cze 2008, o 12:36

Trudno się nie zgodzić z przedmówcą, najgorsze jest to, że co kilka lat wybieramy władze, które później nic nie robią, nadchodzą kolejni, podobni do poprzednich i tak w kółko... może faktycznie jakiś pokaz niezadowolenia z pewnych rzeczy miałby sens :?
Na górę

Postautor: Przejazdem » 17 cze 2008, o 19:17

Gość pisze:
Gość pisze:Rano i po południu nie ma problemu z przejazdem przez miasto
ale w godzinach pracy (9-17) bywa, że jest problem.
Ale kto w tych godzinach ma czas blokować rondo?
Taksówkarze? Też są w pracy....


Więc skoro ty siedzisz sobie w tym czasie w pracy (jesteś zwykłym etatowcem!!!) to uważasz, że obwodnica nie jest potrzebna. A pomyśl o ludziach którzy prowadzą własną działalność i pracują w terenie (i nie chodzi tu o taksówkarzy). Okoliczne firmy transportowe tracą masę czasu na przepchanie się kilkakrotnie przez miasto. Sam prowadzę działalność i codziennie rano (ok 6:20) przepycham się przez miasteczko jakieś 10 min - 15 min jadąc do Zamościa (dla mnie to bardzo dużo czasu), ale ty przecież w tedy jeszcze przewracasz się na lewy bok w łóżeczku. Śpij dobrze, bo masz "rano" do pracy i spędzisz tam pewnie z 8 godzin. Może jestem niemiły, ale jeśli nie będziemy się głośno dopominać o tą obwodnicę to minie kolejne 10 lat i jej nam nie zrobią.
Jeśli kogoś uraziłem tą wypowiedzią to przepraszam, nie o to mi chodziło. Wiem jak jest w biznesie, jak się samemu nie wyrywa kasy i nie walczy się o nią to nikt z własnej woli jej nie daje. Tak jest i tu. Myślę że blokada to taka prowokacja, ale warto by było co zrobić w tym kierunku, np. jakaś petycja na początek.


Przez Tomaszów 15 min. o 6.20 ? To chyba idziesz piechotą. Nie róbcie z Tomaszowa metropolii. Ale już po 7.00 obwodnica zaczyna być nieodzowna ku wygodzie dużo jeżdżących z konieczności po miasteczku.
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2008, o 21:54

CHCEMY OBWODNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na górę

Postautor: xrider » 18 cze 2008, o 09:12

Te 3 km Tomaszówka w największych korkach da się przejechać w max w 5 min... tylko trzeba umieć jeździć. a bez korków w 1,25 min
Na górę

Postautor: bydlaczek » 18 cze 2008, o 14:38

xrider pisze:Te 3 km Tomaszówka w największych korkach da się przejechać w max w 5 min... tylko trzeba umieć jeździć. a bez korków w 1,25 min


no pewnie się da, ale to chyba nie jest rozwiązanie alternatywne dla obwodnicy :?
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2008, o 15:32

xrider pisze:Te 3 km Tomaszówka w największych korkach da się przejechać w max w 5 min... tylko trzeba umieć jeździć. a bez korków w 1,25 min


Jak sobie zainstalujesz do swojego wiejskiego BMW skrzydła i silnik odrzutowy to może przejedziesz w 1,25. :roll: :roll: :roll:
Na górę

Postautor: po-wianka » 20 cze 2008, o 16:31

""Dzień po spotkaniu z wicepremierem Grzegorzem Schetyna wojewoda lubelski dał zezwolenie na budowę obwodnicy Tomaszowa Lub. Drogowcy nie mogli go załatwic przez rok." to fragment artykułu,któty ukazał się w Gazecle Wyborczej 5 czerwca- jak widac "góra"o nas nie zapomniała.
Na górę

Postautor: anty-po papraniec » 20 cze 2008, o 17:15

To co do tej pory robil wojewoda? (z PO badz PSL- nie pomne)?
Na górę

Postautor: KOLEś GIT » 22 cze 2008, o 19:53

xrider pisze:Te 3 km Tomaszówka w największych korkach da się przejechać w max w 5 min... tylko trzeba umieć jeździć. a bez korków w 1,25 min


A karetka to chyba jeszcze szybciej.
A to faktycznie, nie trzeba nam obwodnicy :panzielony:
Na górę

Postautor: wersatis » 21 lip 2008, o 15:00

Powinno się wreszcie zrobić obwodnicę. Dla mnie powodem do wstydu jest fakt, że Hrebenne ma obwodnice, a Tomaszów nie, choć jest kilkakrotnie większy. Można się turlać Żwirki i Wigury, oraz Sikorskiego, lecz jest to rozwiązanie tymczasowe. Ilość ciężarówek z przejeżdżających przez miasto wzrasta.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”