Więcej kasy dla lekarzy?? Tylko za co??

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 mar 2008, o 10:15

16-latek 3 godziny umierał w szpitalu

Czy opieszali lekarze są winni śmierci licealisty? Rodzice 16-letniego Marcina Zarychty złożyli do prokuratury skargę na szpital. Pielęgniarka, zamiast mu pomóc, tylko się wydarła: "Czego udajesz, gówniarzu?!" - opowiadał o gehennie w szpitalu ojciec zmarłego 16-letniego Marcina Zarychty.


Gdyby nie opieszałość pogotowia i szpitala, nasz syn mógłby żyć - nie mają wątpliwości rodzice Marcina Zarychty z Żychlina koło Kutna w woj. łódzkim.


REKLAMA Czytaj dalej



Syn obudził mnie o 4 rano - opowiada Krystyna Zarychta, mama Marcina. Mówił, że bardzo boli go brzuch i kręgosłup. Zadzwoniłam po pogotowie. Gdy przyjechała karetka, lekarka podała chłopcu zastrzyk, kazała zaparzyć miętę i dać lek na żołądek. Nie minęło pół godziny, a syn znów zaczął wić się z bólu - opowiada Sławomir Zarychta, ojciec Marcina. Znów zadzwoniliśmy po pogotowie. Nie wiem, ile telefonów wykonałem, nim dyspozytorka raczyła mi odpowiedzieć, że - być może - pogotowie zabierze Marcina do szpitala, gdy karetka będzie wracała po nocnej zmianie do Kutna. Ratownicy pojawili się o 8.25.

Tu - jak twierdzą rodzice - zaczęła się gehenna chłopca. Ojciec bezsilnie patrzył na cierpienia Marcina. Leżał na kozetce za parawanem, wił się z bólu - wspomina. Obsługa szpitalnego oddziału ratunkowego potrzebowała aż 40 minut na sprowadzenie internisty. Gdy się znalazł i zlecił USG, zaczęły się ponadpółgodzinne poszukiwania chirurga. W tym czasie Marcin, krzycząc z bólu, spadł z łóżka.

Nagle ojciec zauważył wzmożony ruch w sali. Pojawiło się kilku lekarzy. Pielęgniarki biegały z jakimiś urządzeniami. Był sprzęt do reanimacji… Marcinek zmarł o 11.15.

Przedstawiciele szpitala twierdzą, że lekarze zrobili wszystko, by uratować Marcina.
Na górę

Postautor: bydlaczek » 27 mar 2008, o 11:13

nie trzeba szukać aż w Kutnie, wystarczy poobserwować tomaszowską Izbę Przyjęć...
Na górę

Postautor: Atest » 29 mar 2008, o 01:00

W wypadku cytowania cudzych tekstów - na przykład informacji agencyjnych i artykułów - polecam podawanie źródeł.
Na górę

Postautor: wues » 29 mar 2008, o 09:24

Atest pisze:W wypadku cytowania cudzych tekstów - na przykład informacji agencyjnych i artykułów - polecam podawanie źródeł.


popieram
Na górę

Postautor: kOvAl » 29 mar 2008, o 12:59

Popieram popieranie.
Na górę

Postautor: firenapalm* » 1 kwie 2008, o 16:22

zarabiają tyle przez miesiąc co ja przez cały rok i jeszcze domagają się więcej. jak chcą tyle zarabiać to przynajmniej niech dobrze pracują...
Na górę

Postautor: quez » 1 kwie 2008, o 17:35

za taki tekst jak powyżej powinieneś dostać w mordę.
Na górę

Postautor: eda » 1 kwie 2008, o 22:58

fakt ze lekarze maja odpowiedzialna prace, i powinni za nia dostawac wieksze pieniadze, ale wydaje mi sie ze nie wykonuja (niektorzy) jej jak nalezy. dla porownania jak zachowuje sie lekarz gdy przyjmuje cie w szpitalu, a jak kiedy idzie sie do niego prywatnie
Na górę

Postautor: quez » 1 kwie 2008, o 23:07

no jak?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”