A nam to LOT-o :)

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 23 lut 2008, o 18:16

ciekawe ile zarobił kasy stok na białej górze?
Na górę

Postautor: Gość » 29 lut 2008, o 15:35

jak leci? :?:
Na górę

Postautor: terro » 9 mar 2008, o 12:36

widział kto tego Szumka?

Kto nie widział, dzisiaj może zobaczyć.

Tomaszowski Dom Kultury w Tomaszowie Lubelskim zaprasza na
XXIX WIECZÓR PROWINCJONALNY "Roztocze znane i nieznane"

Z udziałem:
- WIKTORA JAROSZA - opowieści o Roztoczu;
- duetu wokalnego SIÓSTR ZALESKICH - ilustracja muzyczna;
- PAWŁA PIWKO - recytacje;
- GRAŻYNY JAROSZ - rękodzieło regionalne. (autorka Szumka z Roztocza)

TDK, 9 marca 2008, godz. 18.00
sala klubowa na piętrze
Na górę

Postautor: Gość » 10 mar 2008, o 10:56

pięc gryfinów za piwo ?
toz to zdzierstwo ale co tam :lol:

powielane pomysły :lol: nikogo juz nie uciesza ani zaciekawią
Na górę

Postautor: Król » 14 mar 2008, o 12:59

A moze zróbmy wielką słomiana piłkę :) na rondzie Euro blisko nas :D

poczatkowo chciałem czajnik ale to bardzo zły pomysł ...chyba :roll:
Na górę

Postautor: terro » 19 mar 2008, o 01:02

szumek zły, breloki złe, gryfin zły...
A co jest dobre?

Jeżeli ktoś ma jakiś dobry pomysł, niech nie boi się nim podzielić. Na pewno całe Roztocze będzie wdzięczne.
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2008, o 09:43

Wielmożny Panie Prezesie

Na sam przód ,pragnę sie przyznac ,ze mnie te pomysły nie tyle sie podobaja :roll:
co chyba nie przyniosa oczekiwanych rezultatów.Nie ujmując zasług artystom ,twierdze ,ze sa takie sobie (ALE OSTATECZNIE GUSTA SA RóZNE).
Takiego ludzika to robia kazde przedszkolaki na jesieni w ramach prac prac recznych w temacie
-Zrób sobie ludzika z kasztanka lub szyszki- w Całej Polsce i nie tylko
Breloczki -dla maniaków i zbieraczy ,ale czy ktos sobie to kupi na pamiatkę?Jest jedna knajpa "Bury mis" i tam gosciu9artysta!) z odzysku złomowego robi cudaczne rzeczy to ma klimat jakis...to sie pamieta i to ...kosztuje :lol:
Z Gryfinami ,pomysł krótkotrwały, na lato .... bedZie wkurzał sklepikarzy i pizzerniarzy :lol:

Wbrew pozorom bardzo zalezy mi na tym aby zyło sie lepiej w naszej krainie .Ale nie mozemy jako biedni regionalnie pozwolic sobie na mała starannosc.

Po pierwsze kogo chcemy skusic aby do nas przyjechał i zostawił swoje pieniadze?
Narciarzy?
wielbicieli zamków?
zeglarzy?
czy zrobiono ankietę , na kogo mozemy liczyć?czy zrobiono tzw badanie rynku?Czy rozesłano wici do Tv, czy internet jako obecnie najnowsze narzedzie promocyne i nosnik informacji ,pełen jest wiadomosci z Roztocza ?Moze kamerke ? tylko skad :lol:

Gruchać sobie to jedno a działac wykładajac swoja forsę to drugie.
Pan powinien to zrozumiec ,ze owszem turystyka jest wazna Pan znalazł taka furtke i bedzie to panu w niebie zapisane i urzedzie skarbowym też.

To tyle wielmozny Panie Prezesie w sprawie turystycznej.
Co do reszty tj 60% społeczenstwa roztoczanskiego zyjacego z ziemi ojczystej,
mam mieszane uczucia czy sie tez uciesza. Oni czekaja na przetwórnie ,na odbiorców co zapłaca uczciwa cene za zdrowe mieso, zboze, warzywa .Pragnę zaznaczyc ze nic tak nie cieszy ja forsa za która mozna miec wszystko.....no prawie :lol: :roll: ale to juz inna bajka.
Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2008, o 10:45

....i czekam na rychłą odpowiedz :lol:
ja Panu odpisze wieczorem ino nie tak póznym , jak Pan pisuje ,bowiem spie wtedy.
Zdrowie najwazniejsze bo Krus chcą zlikwidowac, za zdrowie płacic każą to trza sie pilnowac i oszczedzać.
Pozdrawiam jeszcze raz

Chłop małorolny
(hektary i traktory przepisane są na żonę :!: )
Na górę

Postautor: kOvAl » 19 mar 2008, o 11:28

Gość pisze:Wielmożny Panie Prezesie

Z tego co wiem, pan Terro nie jest jeszcze żadnym prezesem. Ale do rzeczy.

Ten ludzik, co go wszystkie dzieci robią w każdej szkole, wygrał ogólnopolski konkurs na pamiątkę z regionu. Autorka Szumka na ostatnim wieczorze prowincjonalnym mówiła, że schodzą na pniu. Gryfin tomaszowski jest unikatem wśród lokalnych monet. Faktem natomiast jest, że w Tomaszowskim ratuszu (że tak "szumnie" go nazwę...) nie ma pomysłu na promocję miasta i regionu. Właśnie po to, z tego co wiem, powstał LOT, który powoli, ale jednak działa. Na początku byłem mocno sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale widzę teraz, że coś się dzieje. I nawet jeśli pomysły są mało oryginalne, to dobrze, że są.
Gość pisze:Wbrew pozorom bardzo zalezy mi na tym aby zyło sie lepiej w naszej krainie.

Jednym ze sposobów zwiększenia zasobności naszego portfela jest przyciągnięcie turystów. Na przykład Gryfinami, Szumkami, trasami rowerowymi, imprezami. Nie od razu Kraków zbudowano. Więc zamiast biadolić, że to źle, tamto niedobrze, dopinguj ciekawe inicjatywy i wspieraj, przynajmniej dobrym słowem, ludzi, którzy robią cokolwiek.
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2008, o 19:25

Kto czytał "Awans"?
Na górę

Postautor: terro » 19 mar 2008, o 19:25

Szanowny Gościu,
Nie jestem prezesem, tylko zwykłym szarym ludkiem. Tak jak Panu, zależy mi na tym, aby żyło się lepiej.
Jedno co mnie boli, to wszechobecne malkontenctwo...
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2008, o 19:35

:roll:
ale ja do Prezesa pisałem :lol: i pragnałem sie zapytac własnie Jego.
Troszke mnie tym ludzikiem zaskoczyłes ,ile sztuK sprzedano?i czy to aby nie zakupiła Gmina i okoliczne Urzedy i ile kosztuje?
pozdro dla tej PANI :lol:

ale co tam :roll:
Na górę

Postautor: kOvAl » 19 mar 2008, o 21:04

Gość pisze:Troszke mnie tym ludzikiem zaskoczyłes ,ile sztuK sprzedano?i czy to aby nie zakupiła Gmina i okoliczne Urzedy i ile kosztuje?

Nie wiem ile kosztują, ale są różne wielkości i podejrzewam, że cena też różna. Nie chcę skłamać, ale wydaje mi się, że pani Jarosz mówiła o 300 sztukach dotychcasz. A klientami są, nie uwierzysz, turyści!
Na górę

Postautor: Rumok » 21 mar 2008, o 09:34

Powiem Ci w sekrecie ,ze jako mieszkaniec Rubieży RP wolałbym byc kojarzony z Falco peregrinus niz z szyszkowym Szumkiem (jescze raz z całym szacunkiem dla artystki chyba z Susca )


A co do wszedobylskich i niczym nie uzasadnionych zarzutów o moje malkontenctwo ,
od dzisiaj dam sobie spokój ... :lol: ....."Program partii programem narodu!"
cieszmy sie jak dzieci ,
nie usiłujmy wgłebiac sie w tematy,
nie dociekajmy ,
nie obnazajmy słabych punktów,
nie wymieniajmy pogladów
kadzmy władzy ,
ogladajmy debilne programy w stylu" gwiazdy topia sie w wodzie"
smiejmy sie !
bawmy sie!
Pozdrawiam innych malkontentów :roll:
Na górę

Postautor: kOvAl » 22 mar 2008, o 17:41

Rumok pisze:A co do wszedobylskich i niczym nie uzasadnionych zarzutów o moje malkontenctwo ,
od dzisiaj dam sobie spokój ... :lol: ....."Program partii programem narodu!"
cieszmy sie jak dzieci ,
nie usiłujmy wgłebiac sie w tematy,
nie dociekajmy ,
nie obnazajmy słabych punktów,
nie wymieniajmy pogladów
kadzmy władzy ,
ogladajmy debilne programy w stylu" gwiazdy topia sie w wodzie"
smiejmy sie !
bawmy sie!
Pozdrawiam innych malkontentów :roll:

Nie o to mi chodzi. Ale coś w porównaniu do niczego jest dużo lepsze. Poza tym- jeżeli mam wybierać najlepszą pamiątke z Roztocza, a do wyboru mam Szumka, to wybieram Szumka i cieszę się, że komuś się chciało. Nie uważam, że jest to majstersztyk rękodzieła, ani nawet świetna akcja promocyjna, ale jest lepsze niż dotychczasowe nic.

I pominę to, że to nie Ciebie nazwałem malkotentem.

Szalonych jajek życzę.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”