A nam to LOT-o :)

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 lis 2007, o 12:54

wybrali sie, zarzad,walne zebranie,poklepali sie po pleckach ,
przedsiebiorcy i samorzady a moze samorzady i przedsiebiorcy



bedzie teraz u nas turystyka jak tralala

pozyjemy zobaczymy
a swoja droga to G6 ma jakies realne perspektywy.
Chociaz ppai Samanta zobaczyła nasz region tylko z tej najlepszej strony,bo wszyscy starali sie jak mogli.Zobaczymy co z tego bedzie ile forsy uzyskaja poszczególne gminy tj czego nauczyli sie urzednicy.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lis 2007, o 13:21

Anonymous pisze:wybrali sie, zarzad,walne zebranie,poklepali sie po pleckach ,
przedsiebiorcy i samorzady a moze samorzady i przedsiebiorcy



bedzie teraz u nas turystyka jak tralala

pozyjemy zobaczymy
a swoja droga to G6 ma jakies realne perspektywy.
Chociaz ppai Samanta zobaczyła nasz region tylko z tej najlepszej strony,bo wszyscy starali sie jak mogli.Zobaczymy co z tego bedzie ile forsy uzyskaja poszczególne gminy tj czego nauczyli sie urzednicy.

myślę że nie wiesz co mówisz złośliwość przez ciebie przemawia a ja w nich wieżę
Na górę

Postautor: Gość » 12 lis 2007, o 13:24

wcale nie, jaka złasliwość :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 13 lis 2007, o 08:36

a czy bedzie wyciag narciarski ,to zimowa turystyczna atrakcja
Na górę

Postautor: Gość » 13 lis 2007, o 09:53

Anonymous pisze:a czy bedzie wyciag narciarski ,to zimowa turystyczna atrakcja

słyszałem że tak i to na serio prawdopodobnie w Suścu czy gdzieś tam w okolicy
Na górę

Postautor: Gwiazda* » 13 lis 2007, o 14:29

Tylko ktoś niedouczony może pisać takie bzdury.
Już od dawna się mówi o potencjale turystycznym Lubelszczyzny, ale by go rozwijać, potrzeba współpracy między grupami interesów, a to zapewnia właśnie LOT. Dzięki takiej organizacji można dla regionu wyciągnąć całkiem sporą kasę. Wystarczy poparzeć co się dzieje w małopolskim i świętokrzyskim, jak działa chociażby grupa nałęczowska, przykłady można mnożyć, każde obecnie liczące sie turystycznie miasto ma swój LOT.
I z Tomaszowa da się naprawdę sporo wycisnąć, a po dodaniu potencjału okolic robi się z tego ciekawa oferta dla potencjalnego odwiedzającego.

Owszem, samo założenie LOT'u to nie wszystko, bo musi ona jeszcze sprawnie działać i wiele zależu tu od otwartości i pomysłowości pracujących tam ludzi. Ale krytykowanie powstania LOT dla samej idei to czysta głupota i malkontenctwo, najłatwiej jest krytykować, nieprawdaż?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lis 2007, o 20:04

Moze i prawdaż...
ale z tym potencjałem to masz racje duzo sie mówi a i dosyc juz długo.
Tak naprawde to wpompowanie pieniedzy w ten rejon dla wszystkich jest zagadkowy a i niepewny.Warszawka obiecuje my czekamy.Owszem wymyslono te "wielka"turystyke bo dróg mało,lotniska zadnego,kolej wlecze sie . . logistyka lezy .niby jaks cywilizacja ale ludziska biedne i jakos nikomu nie chce sie tu inwestowac .
Rolnictwo tez niby nowoczesne a nic nikomu sie nie opłaca.
Jednym słowem ktos wymyslił ,ze Lublin Bedzie jak LIZBONA,a lubelszczyzna jak nieprzymierzając Alpy austriackie.
Perełka nałęczowsko -kazimierska to całkiem inny biznes .
Jednego mozemy byc pewni ,jak granice uszczelnia to spadnie obrót" towarowy" z UK i wtedy to dopiero bedzie...

a marzenia fajna rzecz ,tylko troche smieszne jest ze myslimy o cudach a nie potrafimy zbudowac jednego krytego basenu juz ze 20 lat bo zawsze kredyty nas zrzerajai chyba długo nas beda dreczyc.Cos do unijnej kasy tez nie mamy farta a i jeszcze zrobili nam posła z goscia co mógł nam pomóc.Zawsze wiatr w oczy...


:roll:
Na górę

Postautor: Gwiazda* » 14 lis 2007, o 12:28

Marzenia... po to są by wcielać je drobnymi kroczkami :)
Jak to mówią, nie od razu zbudowano Kraków :)

Potencjał jest naprawdę fajny, oceniam go z perspektywy osoby, która go troszkę "liznęła", ale ogromnym problemem, jest brak informacji o tychże dobrach - i tu swoje zadania już na wstępie ma LOT.
Informacja i promocja - trzeba wiedzieć, że coś jest i gdzie to jest, żeby zobaczyć i zwiedzić.
A gdyby nie fakt, że długo się przygotowywałam do tej podróży, to miałabym spore trudności, by odnaleźć czasem bardzo mocno ukryte perełki.
Cerkwie w okolicy macie miodne, śliczne kościółki i urocze zakątki przyrodnicze. To wszystko stanowi potencjalny produkt turystyczny, o którym potrzeba informować. Zwykłe oznaczenie dojazdu potrafi zdziałać cuda. A skupienie obiektów w szlak dodatkowo ułatwia sprawę i dodatkowo pobudza ciekawość.

W połączeniu z sąsiednimi misteczkami [Susieć, Krasnobród, Bełżec i in.] można wykreować coś na kształt kazimierzowsko-nałęczowski, odmienny, lecz równie ciekawy.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lis 2007, o 09:13

Nie chce byc wredny ale tak naprawde to moze lepiej zaczac malowac odpowiednie strzałki :roll:
Nie bardzo mam ochote na robienie skansenu z naszego powiatu,bo tylko to moze przyciagnac turystów a i tylko jeden raz, tak z czystej ciekawosci.

Moim zdaniem powinnismy raczej zainwestowac w małe przetwórnie i zdrowa zywnosc.Tylko zeby ona naprawde była zdrowa a nie tylko z nazwy.Rolnictwo takie jest w zasiegu naszysch mozliwosci.Tylko trzeba poszukac odpowiednich odbiorców .Dlatego bardziej potrzebna jest promocja w tym wzgledzie.Organizacja Targów ,szkolen dla rolników.Wypracowanie nowego modelu gospodarstwa rolniczego.Wielokierunkowego.Niech to bedzie tez i agroturystyka .

Mozliwe, ze wtedy beda przyjezdzac do nas emeryci i rodziny z dziecmi z alergiami na podratowanie swojego zdrowia w spokojnym miejscu.
Na młodych z kasa raczej nie robia wrazenia smętne wiejskie klimaty ,
oni wolą Bali .



:lol:
Na górę

Postautor: kono » 16 lis 2007, o 18:03

Ja jestem za zrobieniem z tomaszowa miasta Turystycznego wtedy turyści będą u nas kase zostawiać.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lis 2007, o 20:29

a ja uwazam ze sie nie da zrobic z Tomaszowa kurortu
Na górę

Postautor: Gwiazda* » 27 lis 2007, o 14:10

W turystyce wcale nie chodzi o stawianie kurortów. Raczej o ciekawą i unikatową ofertę, dostępną tylko w danym miejscu. Wystarczy popatrzeć np. na taką Wolę Uhruską. Niby dziura na końcu świata, ale turystyka tam kwitnie. Zrobili użytek z uwarunkowań naturalnych - ścieżki rowerowe, szlaki przyrodnicze, żadne tam Disneylandy - a przecież to da się zrobić także w Tomaszowie.
Na górę

Postautor: Gość » 27 lis 2007, o 14:15

Gwiazda jestem pewien że masz rację i coś konkretnego można w tym kierunku zrobić
Na górę

Postautor: kOvAl » 27 lis 2007, o 14:50

Mozna, pomyslow jest mnostwo, tanich, drogich, takich na ktore Tomaszow stac, marzen przeogromnych. Ale zawsze znajduje sie ktos, kto marudzi: "w Tomaszowie to nie wyjdzie!", "ciekawe, kto na tym gruba kase kreci?" albo "to za drogie/tanie, zbyt ladne/za brzydkie". Narzekac, to my umiemy :]
Na górę

Postautor: Gość » 27 lis 2007, o 15:03

narzeka ten kto sam nic mądrego nie wymyśli
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”