Przewodów

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Nnnnnnnn » 15 lis 2023, o 10:12

Dziś mija rok od tragedii w Przewodowie. W związku z tym Cześć i Chwała 2 Polskim Bohaterom. A wstyd polskim organom śledczym i władzom Ukrainy.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lis 2023, o 10:28

Ja również do powyższego dodam, że:
Niech spoczywają w wiecznej chwale i dlatego tym Bohaterom należy się palący wieczny znicz i warta honorowa złożona z przedstawicieli Konfy, ONR, Bąkiewicza, Braci Kamratów itp.
Na górę

Postautor: rolnik » 15 lis 2023, o 10:39

bohaterom ?
Bohater – osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem, pomocą i ofiarnością wobec innych ludzi. Tytułem „bohater” określa się także postać w utworze literackim, filmie, Biblii itp. – zastępuje się jednak go terminem postać literacka, jako że słowo bohater posiada ograniczone konotacje heroizmu i pierwszoplanowości[1]. Nazwa ma pochodzenie irańskie – bahadur - mężny, atleta itp., lub węgierskie bátor – dzielny, stąd przydomek króla Stefana Batorego. W języku staropolskim odpowiednikiem było słowo gardzina, podobnie w czeskim i słowackim hrdina.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bohater
Ważysz ciągnik z przyczepą zapełnioną kukurydzą jesteś Bohaterem !
Na górę

Postautor: Gość » 15 lis 2023, o 10:54

Rolniku przekonałeś mnie. To może niech się nie pali już ten wieczny znicz, ale przeciwko warcie honorowej złożonej z polskich patryjotów nie masz chyba nic. Patrz jacy są oni sprawczy, Bąkiewicz przecież obronił polskie kościoły przed tą hołotą.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lis 2023, o 20:20

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybuch-w-przewodowie/news-wybuch-rakiety-w-przewodowie-brak-wspolpracy-ze-strony-ukrai,nId,7040887
Na górę

Postautor: Gość » 18 lis 2023, o 14:36

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/gubernator-chersonia-uwa%C5%BCa-%C5%BCe-ukraina-chce-zaatakowa%C4%87-polsk%C4%99-rakietami-a-p%C3%B3%C5%BAniej-obwini%C4%87-za-to-rosj%C4%99/ar-AA1k8HIF?ocid=msedgntp&cvid=e7ac227392094611a87b5363a11697fe&ei=11
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2023, o 07:49

To, co w zbiorowym oglądzie możemy tej nacji zarzucić, to niemiły brak wdzięczności za wyświadczone przez Polaków przysługi. Ciąg przykładów jest tu długi, od chamskich zachowań pojedynczych Ukraińców do idiotycznych wystąpień prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i jego przedstawiciela w Warszawie – ambasadora Wasyla Zwarycza”, wylicza.

W dalszej części swoich przemyśleń autor „Tajemnicy Spowiedzi” zwraca uwagę, że rządzący dyktatorsko Ukrainą ludzie wyraźnie postawili w ostatnim czasie na sojusz z Berlinem przy kompletnym zlekceważeniu wrażliwości i interesów Polski.

„W tym kontekście przykrym incydentem wydaje się przyznanie prezydentowi Ukrainy przez prezydenta RP Andrzeja Dudę – niejako awansem – Orderu Orła Białego. Czym na to zasłużył? Do dziś nie przyznał nawet, że to wystrzelone przez Ukraińców rakiety zabiły dwóch Polaków w Przewodowie”, czytamy.

https://pch24.pl/witold-gadowski-nie-ma-co-milczec-o-tym-ze-coraz-bardziej-nie-lubimy-ukraincow-ich-pazernosci-i-braku-wdziecznosci/
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2023, o 08:28


W dalszej części swoich przemyśleń autor „Tajemnicy Spowiedzi” zwraca uwagę, że rządzący dyktatorsko Ukrainą ludzie wyraźnie postawili w ostatnim czasie na sojusz z Berlinem przy kompletnym zlekceważeniu wrażliwości i interesów Polski.
Wania, powiedzże no na czym polega dyktatura Zełeńskiego jeśli został wybrany w wolnych i demokratycznych wyborach w 2019 roku?
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2023, o 19:19

Od razu, gdy o Przewodowie zrobiło się głośno, przedstawiciele ukraińskich władz jednoznacznie zaczęli o sprawstwo oskarżać Rosję. A Mychajło Podolak nawet wprost stwierdził, że Rosjanie zaatakowali celowo. Gdy zaś z Waszyngtonu i Warszawy zaczęły pojawiać się głosy o prawdopodobnej odpowiedzialności Ukrainy, Zełenski i jego współpracownicy szli w zaparte. Możliwe są dwie opcje.

Albo Zełenski nie wiedział, ale z powodów politycznych od razu postanowił forsować narrację o winie Rosji. Albo Zełenski wiedział, ale z powodów politycznych od razu postanowił forsować – w tym wypadku świadomie kłamliwą – wersję o winie Rosji. W obu przypadkach po prostu napluł polskim ofiarom w twarz. Oczywiście, można go bronić argumentami, że przecież na Ukrainie trwa wojna, trzeba zrozumieć itd. Ale to przecież absurd. Nikt przy zdrowych zmysłach Ukrainy by nie oskarżył. Wypadki na wojnie się zdarzają.

Przeprosiny i odszkodowanie zamknęłoby sprawę skuteczniej niż pójście w zaparte. To byłby gest wobec polskiego, wiernego sojusznika. Niewymagający wielkich wyrzeczeń. Powtarzam: wypadki się zdarzają. Gdyby Ukraina przyznała się do odpowiedzialności za wypadek, nikt poważny nie domagałby się w ramach rewanżu zaprzestania pomocy Ukrainie. Przeciwnie: wówczas lepiej jeszcze wybrzmiałby argument, w myśl którego Kijów potrzebuje skuteczniejszej obrony przeciwlotniczej.

https://dorzeczy.pl/opinie/380593/pieczynski-dlaczego-przewodow-jest-gorszy-niz-wolyn.html
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2023, o 21:39

By wyjaśnić sprawę eksplozji w Przewodowie, potrzebna jest współpraca z Ukrainą. Strona ukraińska jednak milczy. Pojawiają się obawy, że śledztwo trzeba będzie zawiesić.

https://wiadomosci.wp.pl/eksplozja-w-przewodowie-ukraina-blokuje-sledztwo-6943977994423040a
Na górę

Postautor: Gość » 19 lis 2023, o 21:51

Myślę że powinniśmy wykorzystać sytuację NATO oraz USA za pozwoleniem oczywiście i utworzyć pod Lwowem bazę wojskową
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2023, o 11:34

By wyjaśnić sprawę eksplozji w Przewodowie, potrzebna jest współpraca z Ukrainą. Strona ukraińska jednak milczy. Pojawiają się obawy, że śledztwo trzeba będzie zawiesić.

https://wiadomosci.wp.pl/eksplozja-w-przewodowie-ukraina-blokuje-sledztwo-6943977994423040a
tacy przyjaciele
Na górę

Postautor: Gość » 20 lis 2023, o 19:44

Przeprosić, wypłacić odszkodowanie rodzinom. Takie to trudne?
Na górę

Postautor: Gość » 22 lis 2023, o 05:52

Mimo upływu roku, śledztwa w sprawie eksplozji rakiety w Przewodowie nie udało się zakończyć.

Jak informowaliśmy w połowie września, to brak współpracy ze strony ukraińskiej zablokował dochodzenie.

Wiele miesięcy temu wysłano do władz w Kijowie wnioski o pomoc prawną. Chodzi m.in. o uzyskanie informacji, które dadzą możliwość stuprocentowego potwierdzenia, kto i skąd wystrzelił feralną rakietę.

Strona ukraińska od tego czasu milczy i nie reaguje na polskie wnioski. Biegli powołani w polskim śledztwie potwierdzili jednak, że w Przewodowie spadł ukraiński pocisk obrony powietrznej.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybuch-w-przewodowie/news-mija-rok-od-tragedii-w-przewodowie-co-wiadomo-o-sledztwie,nId,7150459#crp_state=1
Na górę

Postautor: Gość » 22 lis 2023, o 10:53

Prawda zwycięża.Zawsze.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”