Budowa Kościoła Pio

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Milo » 6 kwie 2023, o 14:40

Również miałam tą wątpliwą przyjemność.
Poszłam wieczorem na mszę bez portfela tylko wzięłam w kieszeń 50 zł. To się usłuchałam.... Miałam chęć wycofać intencje i spieprzać !!!
Teraz średnie zarobki to 20 zł na godzinę' msza w intencji trwa jakieś pół godziny to myśle że 10 zł to wystarczająco.
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 14:58

Również miałam tą wątpliwą przyjemność.
Poszłam wieczorem na mszę bez portfela tylko wzięłam w kieszeń 50 zł. To się usłuchałam.... Miałam chęć wycofać intencje i spieprzać !!!

50 zł to za mało ???
Moim zdaniem stanowczo ZA DUŻO !!!
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 15:03

50 zł to za mało ???
Moim zdaniem stanowczo ZA DUŻO !!!
Sam sobie forumowy odpowiadasz. Ale z ciebie ćwok. :)
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 15:10

ludzie napadają na boga czuba jeremiaha a ten się gotuje, co drugi post jego, chce odwrócić nimi trend. Idz całuj rękę sukienkowego a dostąpisz życia wiecznego czubie( ale dalej jako czub)
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 15:38

Regularnie, jak nadchodzą jakieś święta kościelne, dostajesz forumowy πerdolca. Nie inaczej jest tym razem.XD
Na górę

Postautor: Yoker » 6 kwie 2023, o 15:49

Regularnie, jak nadchodzą jakieś święta kościelne, dostajesz forumowy πerdolca. Nie inaczej jest tym razem.XD
To jakiś temat podobny do Sw .Tekli?
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 16:12

J 13, 1-15
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Było to przed Świętem Paschy. Jezus, wiedząc, że nadeszła godzina Jego, by przeszedł z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował.

W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydał, Jezus, wiedząc, że Ojciec oddał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do misy. I zaczął obmywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany.

Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale poznasz to później». Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał».

Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!»

Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy». Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».

A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie „Nauczycielem” i „Panem”, i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem».
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 17:09

J 13, 1-15
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Było to przed Świętem Paschy. Jezus, wiedząc, że nadeszła godzina Jego, by przeszedł z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował.

W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydał, Jezus, wiedząc, że Ojciec oddał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do misy. I zaczął obmywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany.

Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale poznasz to później». Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał».

Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!»

Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy». Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».

A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie „Nauczycielem” i „Panem”, i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem».


jak tak wierzysz w ewangelię to umyj nogi czuba jeremiaha wodą siedmiokrotnie święconą i ona niech sprawi by prześwięcić czuba z tego forum, bo normalnego z niego, nie zrobi sam bóg
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 17:54

Regularnie, jak nadchodzą jakieś święta kościelne, dostajesz forumowy πerdolca. Nie inaczej jest tym razem.XD
Jest poważnie zaburzony psychicznie. Ma urojenia na różnym tle i dewiacje seksualne. Podstawą jego działania jest nienawiść do katolików i zboczomy popęd. Codziennie pokazuje to na forum.
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2023, o 19:44

List duchownego do biskupów. "Czemu chowacie swoje twarze?"

Ksiądz Adam Świeżyński, duchowny archidiecezji gdańskiej, napisał list do biskupów, który został opublikowany na portalu związanym z czasopismem katolickim "Więź". Wykładowca UKSW negatywnie ocenił postawę biskupów, którzy nie okazują swoim podwładnym wsparcia. Ponadto poruszył kwestię wykorzystywania symboli religijnych do walk politycznych. "Dlaczego nie reagujecie?" — pyta duchowny.

Wykładowca UKSW zapytał biskupów, co zwykli księża mają odpowiadać, gdy hierarchowie są karani przez Watykan, a następnie nie przestrzegają nakładanych sankcji. "Dlaczego milczycie, dlaczego nie reagujecie, gdy w bieżących rozgrywkach politycznych lub walkach światopoglądowych w sposób instrumentalny, całkowicie sprzeczny z Ewangelią, wykorzystywane są treści wiary, symbole religijne, wypowiedzi papieskie, nauczanie Kościoła?" — pyta ks. Świeżyński.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/list-duchownego-do-biskupow-czemu-chowacie-swoje-twarze/m6png1n
Na górę

Postautor: Gość » 8 kwie 2023, o 08:20

Czy zawsze trzeba, nawet w Wielki Piątek?
Adoracja krzyża i kasa....
Na górę

Postautor: Gość » 8 kwie 2023, o 08:31

Czy zawsze trzeba, nawet w Wielki Piątek?
Adoracja krzyża i kasa....
Nieładnie. Dopiero co w kościele i już hate.
Na górę

Postautor: Maniat » 9 kwie 2023, o 21:13

I sypnęli papierowymi na budowę ąż się w koszyku nie mieściło
Na górę

Postautor: Gość » 9 kwie 2023, o 21:35

I sypnęli papierowymi na budowę ąż się w koszyku nie mieściło
[/quote

No bo ciebie mają forumowy w d.upie, a kosciòł doceniają.
Na górę

Postautor: Gość » 9 kwie 2023, o 22:04

Hana Umeda: przestałam wierzyć, choć wcześniej oddałabym życie za Boga

— Klęczysz godzinami w ciemnym kościele w stanie kompletnej medytacji. W takich okolicznościach miałam coś w rodzaju wizji podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Usłyszałam głos: "Boga nie ma, a jeśli jest, to nie jest to Bóg miłosierny". Pierwszy raz w życiu moja głęboko wierząca głowa dopuściła taką grzeszną myśl, która nie dawała spokoju — mówi Hana Umeda, autorka spektaklu "Wiarołomna" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Po latach odeszła z katolickiego Ruchu Rodzin Nazaretańskich i dokonała apostazji.

Stwierdziłaś: muszę szybko się z tego wyspowiadać?

Zrobiłam to. W pierwszej chwili uznałam, że kusi mnie szatan, ale później wreszcie zaczęłam krytycznie analizować swoją sytuację. Rok zajęło mi to stopniowe rozstawanie się z Kościołem katolickim. Przy ostatniej spowiedzi nie dostałam rozgrzeszenia, gdy uczciwie wyznałam księdzu: nie wierzę w Boga i czuję, że to się nigdy nie zmieni.

Sprzeciw wobec patologii Kościoła jest dla mnie oczywisty, tak jak sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Uważam, że Kościół katolicki jest zbrodniczym, totalitarnym państwem. Zresztą trudno nie mieć poważnych grzechów na sumieniu, jeśli jest się organizacją z tak wielkim stażem i tak ogromnymi wpływami. Ale to nie tuszowanie pedofilii czy zakazywanie używania prezerwatyw w krajach ogarniętych epidemią AIDS są powodami mojej apostazji. Nie jestem na tyle mądra, by reformować Kościół.

Ale stajesz się częścią zmiany.

Po prostu przestałam wierzyć, choć wcześniej bez wahania oddałabym życie za Boga.

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/hana-umeda-przestalam-wierzyc-choc-wczesniej-oddalabym-zycie-za-boga/3k20y8l,681c1dfa
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”