Budowa Kościoła Pio

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 30 maja 2023, o 21:18

"Jestem księdzem. Gdybym był młodszy, odszedłbym z Kościoła" [WYWIAD]

— Gdybym przed wstąpieniem do seminarium wiedział to wszystko, co wiem dzisiaj, na pewno podjąłbym inną decyzję. Gdyby mój ojciec miał wiedzę o patologiach Kościoła, na pewno też nie namawiałby mnie do posługi — mówi Onetowi ksiądz Patryk.

— Wielu księży żyje otwarcie ze swoimi kochankami, pedofile są kryci, a najbardziej napiętnowani ciągle są geje — podkreśla ksiądz katolicki, który w rozmowie z Onetem mówi o patologiach Kościoła.

Pytany, czy rozważał porzucenie kapłaństwa, podkreśla: — Z tej drogi bardzo trudno zawrócić. Jeżeli tak jak ja masz problemy zdrowotne i spędziłeś w Kościele pół życia, zrzucenie sutanny wydaje się niemożliwe.

— Wielu księży nie wytrzymuje presji. Chciałem ze sobą skończyć — opisuje ks. Patryk.

— Ludzie głośno mówią, że proboszcz ma kobietę, ale jeśli kurii płaci się należyte pieniądze, ta przymyka oczy na różne sprawy. Kim są gospodynie na plebaniach?

W kontekście doniesień o tuszowaniu pedofilii mówi: — Przekonałem się, jak działa system krycia w Kościele.

Dawid Dudko: Dlaczego zgodziłeś się na tę rozmowę?

Patryk: Bo mam już dosyć obłudy i zacietrzewienia Kościoła katolickiego w Polsce.

Co to znaczy?

Kościół w Polsce odbiera ludziom wolność, drugiego człowieka traktuje przedmiotowo i interesownie, wielu osobom odmawia należytej godności, szacunku. Moi koledzy księża patrzą z góry na wszystkich dookoła, nie widzą żadnego ze swoich wielu grzechów.

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/jestem-ksiedzem-gdybym-byl-mlodszy-odszedlbym-z-kosciola-wywiad/me4sj2y,2b83378a
Na górę

Postautor: Gość » 31 maja 2023, o 07:24

I zbierają na swoje zagraniczne wyjazdy.
Na górę

Postautor: Gość » 31 maja 2023, o 16:21

I zbierają na swoje zagraniczne wyjazdy.
Jakie wyjazdy?
Raz, dwa razy w roku ???
Na obiekty współistniejące !!!
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2023, o 22:44

Wrócił do domu z płaczem. 13-latek wyznał, co ksiądz robił dzieciom

Krystian był ministrantem w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie. W jedną z majowych niedziel 13-latek wrócił z kościoła zapłakany. Chłopiec opowiedział rodzicom o skandalicznym zachowaniu, którego miał dopuścić się ksiądz.

Krystian wyznał, że nie chce już służyć na mszy, ponieważ przed mszą w zakrystii "dostał lanie" od księdza - informuje "Gazeta Wyborcza".

- Ksiądz sobie usiadł i każdy podchodził, no i on zaczął wpierw wyzywać ministrantów od dziadów (…), a potem brał ten sznurek i zaczął bić i tak praktycznie każdego… Głównie w pośladki, ale jak mu zeszło, to zdarzało się też tutaj, na końcu kręgosłupa - relacjonował nastolatek.

Z opowieści dziecka wynikało, że do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej. - Ksiądz ciągnął mnie za uszy, bił sznurkiem albo przekładał przez kolano i uderzał ręką - wskazywał chłopiec w rozmowie z dziennikarką Radia Bielsko.

Duchowny miał wymierzać ministrantom kary cielesne m.in. gdy opuszczali mszę, na której powinni służyć lub nie pojawiali się na obowiązkowej zbiórce.

Rodzice 13-latka postanowili zgłosić sprawę policji. O zajściu poinformowali też kurię bielsko-żywiecką.

https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczne-zachowanie-ksiedza-okrutnie-karal-ministrantow-6905776867232640a

Zwyrodnialcy w sutannach.
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2023, o 22:52

A ciebie forumowy Damian przekłada przez kolano i bije sznurem? ;)
Na górę

Postautor: Gość » 6 cze 2023, o 08:27

Wrócił do domu z płaczem. 13-latek wyznał, co ksiądz robił dzieciom

Krystian był ministrantem w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie. W jedną z majowych niedziel 13-latek wrócił z kościoła zapłakany. Chłopiec opowiedział rodzicom o skandalicznym zachowaniu, którego miał dopuścić się ksiądz.

Krystian wyznał, że nie chce już służyć na mszy, ponieważ przed mszą w zakrystii "dostał lanie" od księdza - informuje "Gazeta Wyborcza".

- Ksiądz sobie usiadł i każdy podchodził, no i on zaczął wpierw wyzywać ministrantów od dziadów (…), a potem brał ten sznurek i zaczął bić i tak praktycznie każdego… Głównie w pośladki, ale jak mu zeszło, to zdarzało się też tutaj, na końcu kręgosłupa - relacjonował nastolatek.

Z opowieści dziecka wynikało, że do podobnych sytuacji dochodziło już wcześniej. - Ksiądz ciągnął mnie za uszy, bił sznurkiem albo przekładał przez kolano i uderzał ręką - wskazywał chłopiec w rozmowie z dziennikarką Radia Bielsko.

Duchowny miał wymierzać ministrantom kary cielesne m.in. gdy opuszczali mszę, na której powinni służyć lub nie pojawiali się na obowiązkowej zbiórce.

Rodzice 13-latka postanowili zgłosić sprawę policji. O zajściu poinformowali też kurię bielsko-żywiecką.

https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczne-zachowanie-ksiedza-okrutnie-karal-ministrantow-6905776867232640a

Zwyrodnialcy w sutannach.

Ty weź to sam przeczytaj. Co za bzdury piszesz?
W dzisiejszych czasach nauczyciel boi się krzyknąć na ucznia podczas gdy szkoła jest obowiązkowa a co mówić takie ekscesy na drowolnym byciu ministrantem.
Wymyśl coś bardziej wiarygodnego.
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2023, o 19:46

Przez lata był duszpasterzem młodzieży. Duchowny wykorzystał seksualnie nieletniego

Wieloletni duszpasterz młodzieży, asystent młodzieżowego stowarzyszenia oraz koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji ełckiej został skazany za seksualne wykorzystanie niepełnoletniego – ustalił Onet. Duchowny trafił już do więzienia, a wkrótce może mieć kolejne problemy.

Ksiądz Łukasz R. od dawna angażował się we wszelką działalność bezpośrednio związaną z młodzieżą na terenie diecezji ełckiej.

Pod koniec 2020 r. został niespodziewanie odwołany z funkcji proboszcza. Zarzuty kierowane pod jego adresem były na tyle poważne, że sprawa może zakończyć się wydaleniem go ze stanu kapłańskiego – ujawnia kuria.

Jak udało nam się ustalić, duchowny w październiku 2022 r. został nawet skazany. Wyrok uprawomocnił się w marcu 2023 r.

Z kolei w Sądzie Rejonowym w Ostródzie ustaliliśmy, że Łukasz R. został skazany z art. 198 Kodeksu karnego, który mówi o seksualnym wykorzystaniu niepoczytalności lub bezradności. Sąd uwzględnił także kolejne dwa artykuły: art. 199 §3 Kodeksu karnego, który mówi o tym, że "karze określonej w § 2 podlega, kto doprowadza małoletniego do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, nadużywając zaufania lub udzielając mu korzyści majątkowej lub osobistej, albo jej obietnicy".

Sąd powołał się też na art. 199 §1 Kk, wedle którego "kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

https://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/byl-diecezjalnym-duszpasterzem-mlodziezy-duchowny-zrobil-straszna-rzecz/6ny5f4f
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2023, o 20:05

Tb 3, 1-11. 16-17
Czytanie z Księgi Tobiasza

Ja, Tobiasz, zasmuciłem się, wzdychałem i płakałem, i zacząłem wśród westchnień tak się modlić:

«Sprawiedliwy jesteś, Panie, i wszystkie dzieła Twoje są sprawiedliwe. Wszystkie Twoje drogi są miłosierdziem i prawdą, Ty sądzisz świat. A teraz, o Panie, wspomnij na mnie, wejrzyj, nie karz mnie za grzechy moje ani za zapomnienia moje i moich przodków, którymi zgrzeszyliśmy wobec Ciebie. Nie słuchaliśmy Twoich przykazań, a Ty wydałeś nas na łup, niewolę i śmierć, na pośmiewisko i na szyderstwa, i na wzgardę u wszystkich narodów, wśród których nas rozproszyłeś. Teraz więc liczne Twoje wyroki są prawdziwe, wykonane na mnie za moje grzechy, ponieważ nie wypełnialiśmy Twoich przykazań ani nie chodziliśmy w prawdzie przed Tobą. Teraz więc uczyń ze mną według Twego upodobania, pozwól duchowi mojemu opuścić mnie. Chcę odejść z powierzchni ziemi i stać się znowu ziemią, ponieważ śmierć jest lepsza dla mnie niż życie. Albowiem słuchać muszę wyrzutów niesłusznych i ogarnia mnie wielka boleść. Panie, rozkaż, niech będę uwolniony od tej niedoli! Pozwól mi udać się na miejsce wiecznego pobytu, nie odwracaj Twego oblicza ode mnie, Panie, ponieważ dla mnie lepiej jest umrzeć, aniżeli przyglądać się wielkiej niedoli mojego życia i słuchać szyderstw».

Tego dnia Sara, córka Raguela z Ekbatany w Medii, również usłyszała słowa obelgi od jednej ze służących swojego ojca, że była ona wydana za siedmiu mężów, których zabił zły duch, Asmodeusz, zanim byli razem z nią, jak to jest przeznaczone żonom.

Służąca mówiła do niej: «To ty zabijasz swoich mężów. Oto już za siedmiu byłaś wydana i od żadnego nie otrzymałaś imienia. Dlaczego nas dręczysz z powodu twych mężów, dlatego że pomarli? Odejdź zatem z nimi, abyśmy już nigdy nie zobaczyli twego syna ani córki».

Tego dnia była ona bardzo zmartwiona i zaczęła płakać. Poszła do górnej izby swojego ojca, chcąc się powiesić. Jednak zaraz opamiętała się i rzekła: «Niechaj nie szydzą z mego ojca, mówiąc do niego: „Miałeś jedną umiłowaną córkę i ona z powodu nieszczęść się powiesiła”. Nie mogę w smutku doprowadzać do Otchłani starości ojca mego. Lepiej dla mnie będzie nie wieszać się, lecz błagać Pana o śmierć, abym nie wysłuchiwała więcej obelg w moim życiu». I wówczas, wyciągnąwszy ramiona ku oknu, modliła się.

I tej godziny modlitwa obojga została wysłuchana wobec majestatu Boga. I został posłany Rafał, aby uleczyć obydwoje.
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2023, o 21:18

Tb 3, 1-11. 16-17
Czytanie z Księgi Tobiasza

Ja, Tobiasz, zasmuciłem się, wzdychałem i płakałem, i zacząłem wśród westchnień tak się modlić:

«Sprawiedliwy jesteś, Panie, i wszystkie dzieła Twoje są sprawiedliwe. Wszystkie Twoje drogi są miłosierdziem i prawdą, Ty sądzisz świat. A teraz, o Panie, wspomnij na mnie, wejrzyj, nie karz mnie za grzechy moje ani za zapomnienia moje i moich przodków, którymi zgrzeszyliśmy wobec Ciebie. Nie słuchaliśmy Twoich przykazań, a Ty wydałeś nas na łup, niewolę i śmierć, na pośmiewisko i na szyderstwa, i na wzgardę u wszystkich narodów, wśród których nas rozproszyłeś. Teraz więc liczne Twoje wyroki są prawdziwe, wykonane na mnie za moje grzechy, ponieważ nie wypełnialiśmy Twoich przykazań ani nie chodziliśmy w prawdzie przed Tobą. Teraz więc uczyń ze mną według Twego upodobania, pozwól duchowi mojemu opuścić mnie. Chcę odejść z powierzchni ziemi i stać się znowu ziemią, ponieważ śmierć jest lepsza dla mnie niż życie. Albowiem słuchać muszę wyrzutów niesłusznych i ogarnia mnie wielka boleść. Panie, rozkaż, niech będę uwolniony od tej niedoli! Pozwól mi udać się na miejsce wiecznego pobytu, nie odwracaj Twego oblicza ode mnie, Panie, ponieważ dla mnie lepiej jest umrzeć, aniżeli przyglądać się wielkiej niedoli mojego życia i słuchać szyderstw».

Tego dnia Sara, córka Raguela z Ekbatany w Medii, również usłyszała słowa obelgi od jednej ze służących swojego ojca, że była ona wydana za siedmiu mężów, których zabił zły duch, Asmodeusz, zanim byli razem z nią, jak to jest przeznaczone żonom.

Służąca mówiła do niej: «To ty zabijasz swoich mężów. Oto już za siedmiu byłaś wydana i od żadnego nie otrzymałaś imienia. Dlaczego nas dręczysz z powodu twych mężów, dlatego że pomarli? Odejdź zatem z nimi, abyśmy już nigdy nie zobaczyli twego syna ani córki».

Tego dnia była ona bardzo zmartwiona i zaczęła płakać. Poszła do górnej izby swojego ojca, chcąc się powiesić. Jednak zaraz opamiętała się i rzekła: «Niechaj nie szydzą z mego ojca, mówiąc do niego: „Miałeś jedną umiłowaną córkę i ona z powodu nieszczęść się powiesiła”. Nie mogę w smutku doprowadzać do Otchłani starości ojca mego. Lepiej dla mnie będzie nie wieszać się, lecz błagać Pana o śmierć, abym nie wysłuchiwała więcej obelg w moim życiu». I wówczas, wyciągnąwszy ramiona ku oknu, modliła się.

I tej godziny modlitwa obojga została wysłuchana wobec majestatu Boga. I został posłany Rafał, aby uleczyć obydwoje.

Nie trać nadziei, może i ciebie Rafał uleczy ???
Na górę

Postautor: Gość » 7 cze 2023, o 21:40

tych modlących się do ścian uleczy tylko śmierć, wyzwoli z pęt wiary, którą jak widać, skutecznie wbili ,,mądrzy" rodzice w na wpół puste baranie łby.
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2023, o 09:56

J 6, 51-58
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do Żydów:

«Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Sprzeczali się więc między sobą Żydzi, mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?»

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2023, o 18:46

Ksiądz z USA po latach został skazany. Usiłował zgwałcić pięciolatka po pogrzebie

Ksiądz po odprawieniu mszy żałobnej próbował zgwałcić jednego z uczestników - pięcioletnego chłopca. Mężczyzna po latach stanął przed sądem. W zamian za przyznanie się do winy prokuratura oddaliła inne zarzuty dotyczące przestępstw seksualnych.

Były duchowny Vincent DeLorenzo przystał na zaproponowaną mu ugodę sądową i 25 kwietnia przyznał się do napaści seksualnej - informowało CBS News. W zamian prokuratura oddaliła inne zarzuty. We wtorek (13 czerwca) 84-letni mężczyzna został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

DeLorenzo przyznał przed sądem, że w 1987 roku, gdy pełnił posługę w Holy Redeemer Church w Burton, próbował zgwałcić pięciolatka. Duchowny zaatakował dziecko po mszy pogrzebowej, w której uczestniczył chłopiec.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29873307,ksiadz-z-usa-po-latach-zostal-skazany-usilowal-zgwalcic-pieciolatka.html#do_st=RS&do_a=1046&do_sid=1046&do_w=57&do_v=739#s=BoxOpLink
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2023, o 19:02

Tb 3, 1-11. 16-17
Czytanie z Księgi Tobiasza

Ja, Tobiasz, zasmuciłem się, wzdychałem i płakałem, i zacząłem wśród westchnień tak się modlić:

«Sprawiedliwy jesteś, Panie, i wszystkie dzieła Twoje są sprawiedliwe. Wszystkie Twoje drogi są miłosierdziem i prawdą, Ty sądzisz świat. A teraz, o Panie, wspomnij na mnie, wejrzyj, nie karz mnie za grzechy moje ani za zapomnienia moje i moich przodków, którymi zgrzeszyliśmy wobec Ciebie. Nie słuchaliśmy Twoich przykazań, a Ty wydałeś nas na łup, niewolę i śmierć, na pośmiewisko i na szyderstwa, i na wzgardę u wszystkich narodów, wśród których nas rozproszyłeś. Teraz więc liczne Twoje wyroki są prawdziwe, wykonane na mnie za moje grzechy, ponieważ nie wypełnialiśmy Twoich przykazań ani nie chodziliśmy w prawdzie przed Tobą. Teraz więc uczyń ze mną według Twego upodobania, pozwól duchowi mojemu opuścić mnie. Chcę odejść z powierzchni ziemi i stać się znowu ziemią, ponieważ śmierć jest lepsza dla mnie niż życie. Albowiem słuchać muszę wyrzutów niesłusznych i ogarnia mnie wielka boleść. Panie, rozkaż, niech będę uwolniony od tej niedoli! Pozwól mi udać się na miejsce wiecznego pobytu, nie odwracaj Twego oblicza ode mnie, Panie, ponieważ dla mnie lepiej jest umrzeć, aniżeli przyglądać się wielkiej niedoli mojego życia i słuchać szyderstw».

Tego dnia Sara, córka Raguela z Ekbatany w Medii, również usłyszała słowa obelgi od jednej ze służących swojego ojca, że była ona wydana za siedmiu mężów, których zabił zły duch, Asmodeusz, zanim byli razem z nią, jak to jest przeznaczone żonom.

Służąca mówiła do niej: «To ty zabijasz swoich mężów. Oto już za siedmiu byłaś wydana i od żadnego nie otrzymałaś imienia. Dlaczego nas dręczysz z powodu twych mężów, dlatego że pomarli? Odejdź zatem z nimi, abyśmy już nigdy nie zobaczyli twego syna ani córki».

Tego dnia była ona bardzo zmartwiona i zaczęła płakać. Poszła do górnej izby swojego ojca, chcąc się powiesić. Jednak zaraz opamiętała się i rzekła: «Niechaj nie szydzą z mego ojca, mówiąc do niego: „Miałeś jedną umiłowaną córkę i ona z powodu nieszczęść się powiesiła”. Nie mogę w smutku doprowadzać do Otchłani starości ojca mego. Lepiej dla mnie będzie nie wieszać się, lecz błagać Pana o śmierć, abym nie wysłuchiwała więcej obelg w moim życiu». I wówczas, wyciągnąwszy ramiona ku oknu, modliła się.

I tej godziny modlitwa obojga została wysłuchana wobec majestatu Boga. I został posłany Rafał, aby uleczyć obydwoje.
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2023, o 20:24

czuby partyjne(jeremiah) , czuby kościelne( teklówka) bazują na wierze- przekazie który ktoś wymyślił. Czyli samemu jest za głupi by analizować i u niego wiara to podstawa, a że za autorytety wzięli sobie krętaczy, pijaków, czubów i złodziei to ich prowadzą w czarną dupę murzyna( murzyn jest mądrzejszy). Kościółek polski organizuje spędy( redyk) baranich łbów, odzierając przy okazji z sierści. Np. czarny murzyn który wskrzeszał z martwych - 60.000 największych polskich idiotów się stawiło na stadion( szkoda że nie z trumnami swych przodków). Obecnie szukają na siłę diabła, a to Tusk, putin, Unia, Merkel w zależności jaki przekaz płynie z pis. Mówi o tym wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Idiota katolik jest potrzebny ale do ciężkiej pracy, do pisania postów gdziekolwiek potrzebny człowiek z wiedzą
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/ksiadz-grzmi-po-autobusie-linii-666-te-slowa-moga-zaskoczyc/kv7fjx9,3796b4dc
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2023, o 21:34

co za nawiedzony wlkeja ciagle cytaty,jesli ktos zechce to sobie sam poszuka,rozmowa jest zupelnie na inny temat,czy ty nie jestes z tych szeregow co maja,, znac biblie na pamiec" i nauczac ludzi ?,zajmij sie soba a nie na siłe zmuszasz innych do czytania ,gwiazdki za to nie dostaniesz
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”