Budowa Kościoła Pio

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 13:23

Nadużycia we wspólnocie kościelnej pod Warszawą. Sprawą zajmie się Watykan

Watykan zajmie się nadużyciami we wspólnocie kościelnej pod Warszawą - informuje "Rzeczpospolita". Księdzu, który kierował grupą, zakazano pracy duszpasterskiej.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", w 2023 roku w serwisie YouTube pojawił się materiał o wspólnocie, która działała pod Warszawą. Były członek grupy Paweł Kostkowski opowiedział m.in. o działaniach ks. Łukasza Kadzińskiego, lidera Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum, prezbitera Archidiecezji Warszawskiej.

Wobec duchownego sformułował szereg zarzutów, w tym m.in. aranżowanie małżeństw, stosowanie psychicznej i werbalnej przemocy, zapraszanie mężczyzn do nocowania w łóżku z kapłanem, wieloletnie łamanie przepisów prawa kanonicznego, nielegalne sprawowanie posługi, świadome wzywanie do okłamywania biskupów, a także stworzenie sekty.

https://wiadomosci.wp.pl/naduzycia-we-wspolnocie-koscielnej-pod-warszawa-sprawa-zajmie-sie-watykan-7010015082216352a
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 15:20

Nadużycia we wspólnocie kościelnej pod Warszawą. Sprawą zajmie się Watykan

Watykan zajmie się nadużyciami we wspólnocie kościelnej pod Warszawą - informuje "Rzeczpospolita". Księdzu, który kierował grupą, zakazano pracy duszpasterskiej.

Jak przypomina "Rzeczpospolita", w 2023 roku w serwisie YouTube pojawił się materiał o wspólnocie, która działała pod Warszawą. Były członek grupy Paweł Kostkowski opowiedział m.in. o działaniach ks. Łukasza Kadzińskiego, lidera Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum, prezbitera Archidiecezji Warszawskiej.

Wobec duchownego sformułował szereg zarzutów, w tym m.in. aranżowanie małżeństw, stosowanie psychicznej i werbalnej przemocy, zapraszanie mężczyzn do nocowania w łóżku z kapłanem, wieloletnie łamanie przepisów prawa kanonicznego, nielegalne sprawowanie posługi, świadome wzywanie do okłamywania biskupów, a także stworzenie sekty.

https://wiadomosci.wp.pl/naduzycia-we-wspolnocie-koscielnej-pod-warszawa-sprawa-zajmie-sie-watykan-7010015082216352a
ale to jest obojętne czy barani łeb jest w tej czy innej sekcie, baranowi wszak obojętne czy go rucha ten ksiądz czy inny albo biskup, czuje zadowolenie że jest ruchany i tak ma być na tym świecie pełnym głupków
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 15:36

Znowu bana dostaniesz :)
Z resztą zasługujesz :)
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 15:56

"Jestem księdzem. Gdybym był młodszy, odszedłbym z Kościoła"

— Gdybym przed wstąpieniem do seminarium wiedział to wszystko, co wiem dzisiaj, na pewno podjąłbym inną decyzję. Gdyby mój ojciec miał wiedzę o patologiach Kościoła, na pewno też nie namawiałby mnie do posługi — mówi Onetowi ksiądz Patryk. — Wierzę, że Bóg uratował mi życie — podkreśla.

Dawid Dudko: Dlaczego zgodziłeś się na tę rozmowę?

Patryk: Bo mam już dosyć obłudy i zacietrzewienia Kościoła katolickiego w Polsce.

Co to znaczy?

Kościół w Polsce odbiera ludziom wolność, drugiego człowieka traktuje przedmiotowo i interesownie, wielu osobom odmawia należytej godności, szacunku. Moi koledzy księża patrzą z góry na wszystkich dookoła, nie widzą żadnego ze swoich wielu grzechów.

Jakie to grzechy?

Przekonałem się, jak działa system krycia pedofilii w Kościele. W czasach seminarium zgłosiłem przypadek molestowania dzieci. Ten człowiek najpierw dostał przymusową dziekankę, później go wydalono, a ostatecznie został kościelnym. Dziś jest blisko z duchownymi, proboszcz wziął go pod swoją opiekę. Ten sam proboszcz rozmawiał z rodzicami molestowanego chłopaka. Znam przypadki przenoszenia z parafii na parafię, nikogo już one nie dziwią. Księża odpierają zarzuty, nazywając oskarżenia o molestowanie czy pedofilię pomówieniami. To nie z takimi ideałami przyszedłem do seminarium.

Nie chciałeś odejść z Kościoła?

Chciałem przestać być księdzem, ale z tej drogi bardzo trudno zawrócić. Zostajesz napiętnowany przez społeczeństwo. A jeżeli tak jak ja masz poważne problemy zdrowotne i spędziłeś w Kościele pół życia, zrzucenie sutanny wydaje się niemożliwe. Cały czas staram się robić jak najlepiej to, co uważam za słuszne, ale podwójne standardy tej instytucji zdumiewają mnie na każdym kroku.

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/jestem-ksiedzem-gdybym-byl-mlodszy-odszedlbym-z-kosciola-wywiad/me4sj2y,2b83378a
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 15:56

ale to jest obojętne czy barani łeb jest w tej czy innej sekcie, baranowi wszak obojętne czy go rucha ten ksiądz czy inny albo biskup, czuje zadowolenie że jest ruchany i tak ma być na tym świecie pełnym głupków
Każdy sądzi według siebie forumowy. 🤣🤣😂
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 17:18

W jakiej sekcie jest antyludzki i antykościelny typ.
Wszystkich oskarża o najgorsze rzeczy, " o usprawiedliwianie niby i pobłażanie przypadków pedofili ", bo jakiś promil wśród kleru pedofilów nie definuje Kościoła. ruchy antykościelne próbują zdefiniować Kościół jako kłębowisko pedofili.
Powołaj się na statystyki, tylko że w tym temacie trzeba być rzetelnym i szczerym. Jaki promil księży to pedofile?
Czy odsiadują prawomocny wyrok?

1 z 12 był zdrajcą Jezusa, a ilu jest we współczesnym świecie pedofilów?
Stać Ciebie na szczere kalkulację?
Na górę

Postautor: Kapl » 26 mar 2024, o 19:29

Jak tam zbiórka już podsumowana
Będzie miał za co pleban wrzucić coś do gara na swieta
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 22:07

Ksiądz zatrzymany przez ABW. "Przebywał w towarzystwie kobiety"

W związku z wtorkową (26 marca) akcją ABW doszło do zatrzymania czterech osób. Wśród nich jest kontrowersyjny ksiądz egzorcysta Michał Olszewski - informuje "Fakt". Jego fundacja Profeto otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości około 100 milionów złotych.

Jak podaje "Fakt", jednym z zatrzymanych jest ksiądz Michał Olszewski. Duchowny to postać kontrowersyjna. Zasłynął m.in. głośnym obrzędem, podczas którego miał wypędzać z kobiety niejedzącej mięsa "demona wegetarianizmu". W tym celu posłużył się salcesonem...

Duchowny podczas zatrzymania przez służby miał przebywać w jednym z popularnych hoteli w południowej Polsce. Według nieoficjalnych doniesień, w tym czasie towarzyszyła mu kobieta.

https://www.o2.pl/informacje/ksiadz-zatrzymany-przez-abw-przebywal-w-towarzystwie-kobiety-7010222102473696a

Zatrzymano go na randce ... Balował ?
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2024, o 22:47

w wyzej opisanym przypadku wypędzał demona własnym ch..em, gdyby to była ta stara babina co wkleja cudowne przypadki to z niej wypedzał by sztachetą nabijaną gwożdziami, ksionc sie zawsze dostosuje do baranka
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 08:02

Ksiądz zatrzymany przez ABW. "Przebywał w towarzystwie kobiety"

W związku z wtorkową (26 marca) akcją ABW doszło do zatrzymania czterech osób. Wśród nich jest kontrowersyjny ksiądz egzorcysta Michał Olszewski - informuje "Fakt". Jego fundacja Profeto otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości około 100 milionów złotych.

Jak podaje "Fakt", jednym z zatrzymanych jest ksiądz Michał Olszewski. Duchowny to postać kontrowersyjna. Zasłynął m.in. głośnym obrzędem, podczas którego miał wypędzać z kobiety niejedzącej mięsa "demona wegetarianizmu". W tym celu posłużył się salcesonem...

Duchowny podczas zatrzymania przez służby miał przebywać w jednym z popularnych hoteli w południowej Polsce. Według nieoficjalnych doniesień, w tym czasie towarzyszyła mu kobieta.

https://www.o2.pl/informacje/ksiadz-zatrzymany-przez-abw-przebywal-w-towarzystwie-kobiety-7010222102473696a

Zatrzymano go na randce ... Balował ?
Jedno jest pewno : Na pewno na modły się tam nie spotkali...
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 08:39

Jak lekarz, który zobaczył cud w Lourdes, dostał Nobla i… uwierzył w Boga
Doktor Carrel stał za Marie Bailly, kiedy na jej brzuch wylano trzy karafki wody z Lourdes…

https://pl.aleteia.org/2018/11/22/jak-lekarz-ktory-zobaczyl-cud-w-lourdes-dostal-nobla-i-uwierzyl-w-boga/
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 10:43

w wyzej opisanym przypadku wypędzał demona własnym ch..em, gdyby to była ta stara babina co wkleja cudowne przypadki to z niej wypedzał by sztachetą nabijaną gwożdziami, ksionc sie zawsze dostosuje do baranka
Pilnuj swojego.
Boże, widzisz I nie grzmisz :/
Trzeba mieć nierówno pod sufitem, by takie bzdury wymyślać.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 13:42

Ksiądz przez lata molestował siostrzenicę. Matka ofiary: pchałam dziecko w ręce zwyrodnialca

W życiu by mi do głowy nie przyszło, że ksiądz jest zdolny do czegoś tak obrzydliwego. A do tego mój brat… Nie wiem, czy chcę go jeszcze nazwać własnym bratem. W moich oczach stał się nikim — mówi w rozmowie z Onetem pani Bożena*. Jej córka przez lata była molestowana przez swojego wujka księdza Marka W.

Córka pani Bożeny jako mała dziewczynka, a później nastolatka, była wielokrotnie molestowana przez ks. Marka W. z archidiecezji krakowskiej. Jej dramat mógł trwać nawet osiem lat.

— Jestem z tego pokolenia, które uważa, że ksiądz to osoba święta, drugi po Bogu, bo dotyka Pana Jezusa. Przecież to niemożliwe, by te same ręce wkładał dziecku do majtek — opowiada nasza rozmówczyni.

— Ci, którzy będą czytać tę rozmowę, będą o mnie myśleć: "Boże, co za wyrodna matka, nie potrafiła uchronić dziecka przed zwyrodnialcem". I wie pan co? Oni będą mieli rację. Nie potrafiłam tego zrobić — mówi kobieta i nie kryje łez.

— Niektórzy w rodzinie do tej pory uważają, że źle zrobiłam, że namówiłam córkę, by to zgłosić. Pytają mnie: po co brudy z własnym bratem pierzesz po sądach? A dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo mojego dziecka — tłumaczy.

Marek W. mimo prawomocnego wyroku bezwzględnego więzienia nadal jest na wolności. 27 marca sąd ponownie zdecyduje o tym, czy trafi za kratki, czy ponownie odroczy mu karę.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ksiadz-przez-lata-molestowal-siostrzenice-matka-ofiary-pchalam-dziecko-w-rece/c9mlxqy
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 14:23

Niewytłumaczalne uzdrowienie kobiety
Przez ostatnie kilka dni cały Izrael mówił i podziwiał niezwykłe uzdrowienie Teresy Daoud. Wszyscy musieli uznać, że z punktu widzenia medycyny przypadek ten jest niewytłumaczalny – donosiły izraelskie media.
https://www.gosc.pl/doc/1842213.Niewytlumaczalne-uzdrowienie-kobiety
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2024, o 15:59

Niewytłumaczalne uzdrowienie kobiety
Przez ostatnie kilka dni cały Izrael mówił i podziwiał niezwykłe uzdrowienie Teresy Daoud. Wszyscy musieli uznać, że z punktu widzenia medycyny przypadek ten jest niewytłumaczalny – donosiły izraelskie media.
https://www.gosc.pl/doc/1842213.Niewytlumaczalne-uzdrowienie-kobiety
jakoś przygłupie ciebie nie ma kto cudownie wyleczyć jak i czuba jeremiaha
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”