centrum sportu przy LO

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 6 sty 2023, o 23:51

Spora część forum musiałaby zniknąć.

Podobnie z postami nic nie wnoszącymi do dyskusji. (Ten też)
Na górę

Postautor: Gość » 7 sty 2023, o 07:35

Przepraszam za błędy ortograficzne, mam nadzieję, że wszystkie poprawiłem.

Teraz spokojnie możesz odnieść się do treści.

Sos1122 pisze:
> Wam pseudo mieszkańcom Tomaszowa to nic nie pasuje i nic nie potrzeba.
> Remont parku miejskiego niepotrzebny, budowa nowego ronda żeby usprawnić
> ruch i poprawić bezpieczeństwo niepotrzebne, remont rynku (ronda)
> niepotrzebny, budowa basenu niepotrzebna, budowa boiska i uporządkowanie
> lasu od strony nadleśnictwa też nagle przeszkadza. Przeciwnicy - jesteście
> nieudacznikami życiowymi i patologią. Jeżeli została podpisana umowa z
> wykonawcą to znaczy że pieniądze też są na to zadanie.
> Jak wam tak wszystko przeszkadza to Putin was przyjmie z otwartymi rękami.
> Pakować się i wyjazd.

Jakieś argumenty?

Jak oceniasz, kto jest prawdziwym mieszkańcem Tomaszowa?

Wrzucasz do jednego worka wszystkie inwestycje z ostatnich czasów, słaby zabieg. Nie pamiętam, żeby były jakieś protesty z nimi związane.

Zasadność wydawania publicznych pieniędzy podlega ocenie przez mieszkańców, nie ma w tym nic dziwnego.

Przeciwnicy - to nieudacznicy życiowi i patologia. Mocne stwierdzenie, coś na poparcie? Konkretnie kogo w ten sposób oceniasz?

Przypominam tylko, że rozmawiamy tu o nowej inwestycji przy LO.

To prawda, ze wykonawca został wyłoniony w przetargu i wszystko w porządku. W umowie i warunkach przetargu jest jasno napisane, że po jego stronie jest uzyskanie wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń. Tyle, powodzenia i do pracy.

Nie wiem czy w przetargu była informacja na temat statusu działek i wniosku o wpis do rejestru zabytków, jak chcesz to poszukaj.

Medialnie wytworzeni przeciwnicy w rzeczywistości nie istnieją. Poszukaj wypowiedzi oczernianego stowarzyszenia. Podkreślali, ze popierają pomysł budowy tego obiektu sportowego.

Nie wiem jaki cel przyświecał inicjatorom tej medialnej szopki. Włodarze powiatu i poseł chyba zauważyli, ze przez swoją postawę i zaniedbanie kwestii związanej z wnioskiem o wpis do rejestru zabytków nie będą w stanie przeprowadzić tej budowy. Zamiast wziąć odpowiedzialność i znaleźć rozwiązanie tego problemu, poszukują kogoś kogo można by winić za ich potencjalne niepowodzenie.

Co ma do tego wszystkiego Putin i jego otwarte ręce?

Cała ta sytuacja pokazuje jedynie, ze włodarze zamiast rozmawiać i robić coś wspólnie z mieszkańcami wolą wykorzystywać wszelkie dostępne im środki do realizacji swoich nie zawsze mających pokrycie w faktach wizji.
Na górę

Postautor: Gość » 7 sty 2023, o 11:30

Powiat wyludnia się w tempie 1000 osób w ciągu roku. Składa się na to mniej więcej po połowie ujemny przyrost naturalny i emigracja. Nie zanosi się na odwrócenie tego trendu. Już teraz w wielu gminach nowo urodzonych wystarczy na jedną, góra dwie klasy danego rocznika. Za dziesięć- dwanaście lat te bardzo skąpe roczniki pójdą do szkół ponadpodstawowych. Zespoły szkół będą świecić pustkami. W tej sytuacji natchnieni kopacze zamiast rozsądnie przygotować się do tego stanu chcą ku swojej chwale pakować pieniądze w kolejne inwestycje.
Na górę

Postautor: rtjrt » 7 sty 2023, o 11:45

ze planuja inwestycje to bardzo dobrz, moze przyciagna emigrantow albo pozostana mieszkancy.za poprzednigo burmistrza przez 2 kadencje nawet nikt nierownym chodnikiem na rynku sie nie zajal. obecnie mamy sie czym pochwalic i widza to ludzie z innych miast. Panowie sa rozsadnymi politykami i rozumieja, ze czesc ludzi uwaza ze otoczenie lo powinno pozostac a niezmienionej formie . jak najbardzie mozna dowalic obiektow kolo basenu. czyktos sobie wyobraza ze jagielonka stawia sciane wspinaczkowa kolo swojego budynku? przyklad przejaskrawiony ale obrazujacy. razi mnie ten luk triumfalny w tym iejscu.pozdrawaim
Na górę

Postautor: Gruba » 7 sty 2023, o 14:56

rtjrt pisze:
> . czyktos sobie wyobraza ze jagielonka stawia sciane
> wspinaczkowa kolo swojego budynku? przyklad przejaskrawiony ale obrazujacy.
> razi mnie ten luk triumfalny w tym iejscu.pozdrawaim


Mnie też razi. Łuk nie pasuje do tego miejsca
Na górę

Postautor: Gość » 7 sty 2023, o 16:21

Prosze nie siac defetyzmu ludzie podobno przyjdzaja tu z calego swiata, zeby zobaczyc to cudo.
Na górę

Postautor: Gość » 7 sty 2023, o 18:10

Gruba pisze:
> rtjrt pisze:
> > . czyktos sobie wyobraza ze jagielonka stawia sciane
> > wspinaczkowa kolo swojego budynku? przyklad przejaskrawiony ale obrazujacy.
> > razi mnie ten luk triumfalny w tym iejscu.pozdrawaim


Nieprzyzwoicie przejaskrawiony.
Na górę

Postautor: NEO » 7 sty 2023, o 18:26

100% poparcia dla inwestycji,które ulepszają miasto.Ale niestety tym nieszczęsnym łukiem i paroma innymi zbędnymi wydatkami,udowodniliście że niestety ale tylko udajecie że kogoś słuchacie.Na skinienie politykiera jesteście wstanie przepchnąć każdy absurd.Ja wiem że trzeba trzepać dofinansowanie i kontynuować program rodzina na swoim,ale jak już zbudujecie 40ste boisko.3cią fontannę to może w końcu się pokapujecie co i kto tworzy miejsca pracy.Jestem Tomaszowiakiem i widzę zmiany,ale wiem też co robi każda władza na finiszu lub podejrzeniu finiszu,obyście nie skończyly jak hiszpanie,ktorzy pod koniec dotacji dosłownie malowali suchą trawę przed wiecami,a teraz w całej Hiszpani są 10tki tyś.pustych budynków bo nikt nie ma na utrzymanie.Także szanujcie nasze pieniądze bo niedługo się skończą.
Na górę

Postautor: Gość » 8 sty 2023, o 11:36

Prosze sie nie smiac, ale ten luk spelnil swoja funkcje w calosci.

Czy ktos slyszal aby po odslonieciu luku byly jakies aktywnosci wulkaniczne w polsce?

Nigdy!

Mial nas ochronic przed magma no i chroni.
Na górę

Postautor: Gość » 8 sty 2023, o 21:40

No ale jaki jest problem, przeciez ekonomik jest zabytkiem i wybudowano tam powiatowy obiekt sportowy.
Na górę

Postautor: jfhhd » 8 sty 2023, o 21:57

na gorce tez jest obiekt sportowy i wystarczy bo bedzie zaplecze ssportowe wieksze niz caly budynek szkolny. sa miejsca zabytkowe i takim powinno zostac otoczenie lo. luk bardzo szpeci. proponuje nastepny postawic przed wejsciem do starostwa i scianke wspinaczkowa, swietne miejsce i w centrum , dostepne dla kazdego. mozna tez kolo boiska , tam jest centrum sportowe chyba
Na górę

Postautor: Gość » 9 sty 2023, o 16:10

Chodzilo mi o to, ze jesli LO bedzie wpisane do rejestru zabytkow, to nie przeszkadza to na prowadznie budowy. Tak bylo w przypadku ekonomika.

To ze budynek LO jest zabytkowy jest dla mnie oczywiste, a skoro jest, to powinien byc chroniony.


Ile mamy takich "swiadkow" historii miasta?
Na górę

Postautor: Gość » 10 sty 2023, o 20:51

Poseł Tomasz Zieliński wypowiadając się w sprawie centrum treningowego użył określenia "wichrzyciele ze Stowarzyszenia >>Czajnia<<".

Bardzo sympatyczna rzecz, bo poseł jako historyk powinien wiedzieć, że określenie "wichrzyciele" było ulubionym słowem gomułkowskiej propagandy w roku 1968 i dotyczyło studentów, którym ówczesny system się nie podobał. Wypada czekać na dalsze zapożyczenia z tego nieocenionego źródła.
Na górę

Postautor: Gość » 10 sty 2023, o 21:32

Gość pisze:
> Poseł Tomasz Zieliński wypowiadając się w sprawie centrum treningowego użył
> określenia "wichrzyciele ze Stowarzyszenia >>Czajnia<<".
>
> Bardzo sympatyczna rzecz, bo poseł jako historyk powinien wiedzieć, że określenie
> "wichrzyciele" było ulubionym słowem gomułkowskiej propagandy w roku 1968 i
> dotyczyło studentów, którym ówczesny system się nie podobał. Wypada czekać na dalsze
> zapożyczenia z tego nieocenionego źródła.

Określenie może niezbyt szczęśliwe, ale coś jest na rzeczy.
Na górę

Postautor: Gość » 10 sty 2023, o 22:14

> Bardzo sympatyczna rzecz, bo poseł jako historyk powinien wiedzieć, że określenie
> "wichrzyciele" było ulubionym słowem gomułkowskiej propagandy w roku 1968 i
> dotyczyło studentów, którym ówczesny system się nie podobał. Wypada czekać na dalsze
> zapożyczenia z tego nieocenionego źródła.

😂😂😂😂 zabolało jak widać. Czyli właściwe słowa, użyte we właściwym kierunku. :):):)
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”