Nowe Rondo

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 14:23

Franc powtórz się i 100 razy.
że:
> można by było też postawić znak " zakaz wjazdu " dla ukraińców !!! Niech się zastanawiają dla czego !!!
czy, wcześniej:
>Yebać Ukraińców. To swołocz jest.

>Dalej to ukraińskie gówno. Te śmieci jeszcze kogoś obchodzą? Ukrainiec jest dobry jak zdechnie.

>Nacji ukraińskiej i państwa ukraińskiego nie ma ,Ukraina to obszar geograficzny tak jak Roztocze ,czy Kujawy !

Ty po prostu jesteś poebany i mi wstyd za ciebie, że jesteś Polakiem.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 14:23

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Gość pisze:
> > > Rondo Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej !
> >
> > jestem za.
> Trzeba o Tym bestialstwie pamiętać i przypominać !!!
> ps. można by było też postawić znak " zakaz wjazdu " dla ukraińców !!!
> Niech się zastanawiają dla czego !!!

Dla Niemców też byś stawiał znaki z zakazem wjazdu? Myśl człowieku.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 15:29

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Gość pisze:
> > > Rondo Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej !
> >
> > jestem za.
> Trzeba o Tym bestialstwie pamiętać i przypominać !!!
> ps. można by było też postawić znak " zakaz wjazdu " dla ukraińców !!!
> Niech się zastanawiają dla czego !!!

Marna ta lewacka prowokacja. Błędy ortograficzne.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 18:05

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Gość pisze:
> > > Gość pisze:
> > > > Rondo Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej !
> > >
> > > jestem za.
> > Trzeba o Tym bestialstwie pamiętać i przypominać !!!
> > ps. można by było też postawić znak " zakaz wjazdu " dla ukraińców !!!
> > Niech się zastanawiają dla czego !!!
>
> Dla Niemców też byś stawiał znaki z zakazem wjazdu? Myśl człowieku.

Niemcy przyznali się do bestialstwa i odcięli od Hitlera,tam nikt nie wznosi mu pomników.Na Ukrainie gloryfikują rzeźników.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 21:03

Gość pisze:
> Poseł już zdecydował. Będzie rondo premiera Olszewskiego i jest to dobra
> nazwa. Nic w tym temacie już nie zrobicie. Ale moim zdaniem właśnie w
> Tomaszowie powinno być rondo im. Ofiar Rzezi Wołyńskiej.
Poseł w Tomaszowie nic nie znaczy!!!
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 21:57

Mamy już Kolumnę Pamięci poświęconej Ofiarom Rzezi Wołyńskiej przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
Przedstawia wizerunek klęczącej matki z dzieckiem na ręku.
Proponuję Rondo Przyjaźni Polsko-Ukrainskiej. Piękny gest i odcięcie się od rodzimych oszołomów-nacjonalistów, którzy traktują każdego Ukraińca jak banderowca (cytaty w tym wątku)
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 22:37

Gość pisze:
> Mamy już Kolumnę Pamięci poświęconej Ofiarom Rzezi Wołyńskiej przy
> Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
> Przedstawia wizerunek klęczącej matki z dzieckiem na ręku.
> Proponuję Rondo Przyjaźni Polsko-Ukrainskiej. Piękny gest i odcięcie się od
> rodzimych oszołomów-nacjonalistów, którzy traktują każdego Ukraińca jak
> banderowca (cytaty w tym wątku)

No nie wiem. Z Was dwóch - Ty wychodzisz na oszołoma. To Ty bezgranicznie i ślepo wierzysz w przyjaźń Polsko-Ukraińską, jak komuniści wierzyli w przyjaźń Polsko-Sowiecką. Nie da się zadeklarować tego rodzaju przyjaźni, bo to jest oszołomstwo w czystej postaci (w "Misu" Bareji próbowano zadeklarować nagłe powstanie nowej świeckiej tradycji). A co do ideologii banderowskiej - rzeczywiście już dziś stanowi ukraiński "Volksgeist". Ja z nazistami nie chcę się przyjaźnić, więc daruj sobie te oszołomskie, internacjonalistyczne dyrdymały.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 22:47

No i dlatego trzeba to rondo nazwac Kowidowe.
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2022, o 23:38

Gość pisze:
> Mamy już Kolumnę Pamięci poświęconej Ofiarom Rzezi Wołyńskiej przy
> Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
> Przedstawia wizerunek klęczącej matki z dzieckiem na ręku.
> Proponuję Rondo Przyjaźni Polsko-Ukrainskiej. Piękny gest i odcięcie się od
> rodzimych oszołomów-nacjonalistów, którzy traktują każdego Ukraińca jak
> banderowca (cytaty w tym wątku)

Kolumnę przy starym kościele zobaczą tylko nieliczne osoby, które będą chciały zwiedzać Tomaszów. Natomiast nazwę ronda zobaczą wszyscy co będa przez nie przejeżdżać, nawet jeżeli tylko tranzytem i może zaintryguje ich jego nazwa.
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2022, o 06:06

Gość pisze:
> Jest na kierunku naszego sąsiada więc może Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej.
> Trzeba się wznieść ponad podziały tych malutkich krzykaczy i pieniaczy
> przykładem na forum francowaty, który ma nienawiść, ksenofobię zapisaną w
> genach swoich.

Jakiej przyjaźni? Nawet ruskie pozwalają na ekshumacje Polaków. Tysiące lezy do dnia dzisiejszego w dołach śmierci a ukraina czci ich morderców.
Komuś się poprdoliło, że z kozakami moskala pobije i stąd ta "przyjaźń"
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2022, o 06:53

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > A może nowe rondo nazwać na cześć ludzi bestialsko pomordowanych, rondem
> > Ofiar Rzezi Wołyńskiej. To jest historia bardzo Nam bliska, choć tragiczna.
>
> To byłby również jakiś test na intencje władz miasta i skromne zadośćuczynienie, za
> prowakacyjne zorganizowanie koncertu zespołu Enej, w rocznicę pamięci ofiar
> ludobójstwa Polaków na Wołyniu i we Wschodniej Małopolsce.

A co z miastami partnerskimi Tomaszowa?

1. Rada Miejska Rawy Ruskiej nadała honorowe obywatelstwo miasta Rawa Ruska Stepanowi Banderze, jednemu z największych zbrodniarzy XX wieku.. Utworzona przez Stepana Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

2.24 2011r. stycznia Rada Miejska w Żółkwi podjęła decyzję o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu honorowego obywatela miasta. Jak podaje portal zaxid.net, informacja pochodzi od rzecznika prasowego partii „Swoboda”.

3.W mieście Krzemieniec w Obwodzie Tarnopolskim odsłonięto kolejny pomnik lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery.

Śniatyn ma mocne tradycje nacjonalistyczne. W centrum miasta stał już wcześniej pomnik Wasyla Adrusiaka ps. "Rizun" (Rzeźnik), odpowiedzialnego za działalność OUN-UPA w powiecie śniatyńskim w czasie wojny i okresie międzywojennym. W powiecie, wg szacunkowych danych, zostało zamordowanych z rąk banderowców ponad 300 Polaków i "sprawiedliwych Ukraińców", którzy ich ratowali. W Śniatynie znajduje się muzeum walk UPA i W. Andrusiaka.
Teraz, by nie odstawać od mody stawiania pomników "wybitnym Ukraińcom", postanowiono uczcić największego z "herojiv" - bohaterów...

http://zablotow.blogspot.com/2015/12/sniatyn-bastionem-banderowcow.html
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2022, o 07:53

> Proponuję Rondo Przyjaźni Polsko-Ukrainskiej. Piękny gest i odcięcie się od
> rodzimych oszołomów-nacjonalistów, którzy traktują każdego Ukraińca jak
> banderowca (cytaty w tym wątku)

A więc powiadasz, żeś z Rusi ukrainnej?
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2022, o 08:27

Wzorem Zamościa - Miast Parnerskich i tablice https://www.tomaszow-lubelski.pl/index.php?id=107,111
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2022, o 09:34

Gość pisze:
> > Proponuję Rondo Przyjaźni Polsko-Ukrainskiej. Piękny gest i odcięcie się od
> > rodzimych oszołomów-nacjonalistów, którzy traktują każdego Ukraińca jak
> > banderowca (cytaty w tym wątku)


a czyja to niby wina? nie ukrainców?

"Ojciec nasz Bandera" w ukraińskim parlamencie

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ojciec-nasz-bandera-w-ukrainskim-parlamencie,nId,5598234#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Władze ukraińskiej policji zareagowały uruchamiając flashmob pod hasłem „Ja, banderowiec”. Jej komendant główny Serhij Kniażew opublikował na Facebooku grafikę ze słowami „Proszę o wybaczenie, też jestem banderowcem! Sława Ukrainie!” Podobne treści opublikowali inni wysocy oficerowie. Pierwszy zastępca naczelnika departamentu policji drogowej Ołeksij Biłoszycki napisał: „Ja – Bandera! Ja – oficer policji!

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ojciec-nasz-bandera-w-ukrainskim-parlamencie,nId,5598234
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2022, o 10:00

Na Wołyniu jest 2 tysiące "dołów śmierci" ze szczątkami wymordowanych Polaków. Tylko 180 tych miejsc zostało upamiętnionych. Skala niepamięci jest porażająca, bo władze ukraińskie nie chcą wydawać pozwoleń na stawianie w takich miejscach pomników czy krzyży.

Nie zgadzają się też na ekshumacje. Przez dwadzieścia lat było ich zaledwie kilka. "Widok za każdym razem jest wstrząsający. Ślady na czaszkach po siekierach, młotach do uboju bydła, kołkach. Ogrom tej makabry, trwoga jaką ci ludzie musieli przeżywać, jak bardzo cierpieli ci, którzy nie umierali od razu… Trudno to pojąć."

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/leon-popek-o-wolyniu-te-doly-smierci-to-nasze-groby-mamy-do-nich-prawo/rshnfy


Przyjaźń? Z nimi??? Boja się ekshumacji bo zostaną wyciągnięte kości dzieci i kobiet i na Ukrainie ktoś zacznie zadawać pytania jakie to niby heroje sława z tych banderowców były?

Ale wiadomo, że im. Ofiar Rzezi Wołyńskiej nie przejdzie. A do Olszewskiego trudno się jednak przyczepić.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”