Ku przestrodze kierowców

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 19:40

https://wydarzenia.interia.pl/lubelskie/news-tomaszow-lubelski-potracil-kobiete-na-przejsciu-na-pieszych-,nId,567380
Szanowni kierowcy nie wszyscy zatrzymujecie się przed przejściem. Młodzi panowie i paniusie w dużych autach. To moje codzienne obserwacje. Piesi nie wszystkim kierowcom można wierzyć. UWAŻAJMY.
Kłopot dla wielu osób i tragedia rodzin.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 19:46

KU PRZESTRODZE PIESZYCH. ZASTANÓWCIE SIĘ KTO MA WIĘCEJ DO STRACENIA. Młodego wina.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2021, o 22:48

Kiedyś uczyli żeby trzy razy się rozejrzeć,dzisiaj święte krowy chodzą jak chcą. Dobrze ktoś napisał z tym kto ma więcej do stracenia...
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2021, o 06:39

Gość pisze:
> Kiedyś uczyli żeby trzy razy się rozejrzeć,dzisiaj święte krowy chodzą jak
> chcą. Dobrze ktoś napisał z tym kto ma więcej do stracenia...

Ty jednak baran jesteś.
Na górę

Postautor: Ostrozny » 29 lis 2021, o 08:24

Dobrze byłoby przemyśleć parę rzeczy. Co z tego, że jestem na prawie? Kto jest większy, ja czy samochód? Co stanie się gdy zawiodą hamulce? Co stanie się gdy zasłabnie kierowca ( zawał )? Czy nie należałoby obserwować cały czas co dzieje się na drodze? Na początku przechodzenia obserwujemy lewą stronę. Po dojściu do środka, o ile nas puszczą kierowcy, obserwujemy prawą stronę. Obserwujemy, czy nadjeżdżające samochody zwalniają i na pewno nas przepuszczą. Nie wystarczy rozejrzenie się tuż przed przejściem, a później wzrok do przodu. Myślę, że takie zachowanie jest najbezpieczniejsze. Zasada ograniczonego zachowania.
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2021, o 09:09

Obie strony dużo tracą. Jakby nie patrzeć w różny sposób zdrowie i życie. Dzisiaj idę do pracy i na skrzyżowaniu koło poczty tata wiezie dziecko do szkoły dużą, białą bryką. Czekam nie wchodzą na przejście bo było by po moim życiu.
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2021, o 18:15

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Kiedyś uczyli żeby trzy razy się rozejrzeć,dzisiaj święte krowy chodzą jak
> > chcą. Dobrze ktoś napisał z tym kto ma więcej do stracenia...
>
> Ty jednak baran jesteś.

Baran to ten który wchodzi na przejście bez żadnego patrzenia. Taka satysfakcja z połamanych nóg bo sie było na prawie?
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2021, o 20:44

> Baran to ten który wchodzi na przejście bez żadnego patrzenia. Taka satysfakcja z
> połamanych nóg bo sie było na prawie?

Ty jednak baran jesteś.
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2021, o 23:36

To leź baranie na pasy bez rozglądania się
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2021, o 00:13

Gość pisze:
> To leź baranie na pasy bez rozglądania się
Jesteś idealnym przykładem, że przed wydaniem prawa jazdy testy psychologiczne i na inteligencję powinne być obowiązkowe. Nie każdy w tym kraju musi prowadzic samochód. Zwłaszcza ktos taki, kto uważa "duży może więcej".
Zapewne jak prowadzisz i masz pierwszeństwo, to zatrzymujesz się na srodku skrzyżowania i rozglądasz, czy ktos czyms większym nie wjedzie. Obejrzałem film z wypadku kilka razy, i nikt mi nie powie, że kobieta wtargnęła na jezdnię bez rozglądania się.
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2021, o 00:33

Teraz to się popisałeś.

"Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych."
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2021, o 00:41

Gość pisze:
> Kiedyś uczyli żeby trzy razy się rozejrzeć,dzisiaj święte krowy chodzą jak
> chcą. Dobrze ktoś napisał z tym kto ma więcej do stracenia...

,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo...'' - policjanci uczą najmłodszych jak bezpiecznie przejść przez pasy

https://gazetaolsztynska.pl/frombork/300614,Spojrz-w-lewo-potem-w-prawo-i-znow-w-lewo-policjanci-ucza-najmlodszych-jak-bezpiecznie-przejsc-przez-pasy.html

Teraz forumowy baran nazywający innych baranami sugeruje, że pasy to jak droga z pierwszeństwem przejazdu i nie trzeba się w ogóle rozglądać.
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2021, o 00:43

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Kiedyś uczyli żeby trzy razy się rozejrzeć,dzisiaj święte krowy chodzą jak
> > chcą. Dobrze ktoś napisał z tym kto ma więcej do stracenia...
>
> ,,Spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo...'' - policjanci uczą najmłodszych jak
> bezpiecznie przejść przez pasy
>
>
> https://gazetaolsztynska.pl/frombork/300614,Spojrz-w-lewo-potem-w-prawo-i-znow-w-lewo-policjanci-ucza-najmlodszych-jak-bezpiecznie-przejsc-przez-pasy.html
>
> Teraz forumowy baran nazywający innych baranami sugeruje, że pasy to jak droga z
> pierwszeństwem przejazdu i nie trzeba się w ogóle rozglądać.

Nie ma czegoś takiego jak bezwzględne pierwszeństwo.
Nie oznacza to jednak, że piesi są teraz zwolnieni z myślenia. Wciąż mają na drodze swoje obowiązki. Przed przejściem trzeba się rozejrzeć, dać kierowcom czas na reakcję, a na pasy wejść, kiedy mamy pewność, że możemy to zrobić bezpiecznie.

https://moto.pl/MotoPL/7,179695,27135070,nie-ma-czegos-takiego-jak-bezwzgledne-pierwszenstwo-pieszy.html
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2021, o 08:29

To przejście powinno być zlikwidowane, tyle co tam było wypadków to można śmiało robić grube statystyki, jedno z najgorszych przejść w mieście pod względem wypadków. jest jedno obok sądu drugie na światłach i by wystarczyło. Miasto jest i tak zakorkowane pomimo obwodnicy, a Łaszczowiecka to jedna wielka masakra, ludzie stali prawie godzinę żeby dojechać do ronda na Zamojskiej !!

Ludzie tam wchodzą jak cielęta na pasa idzie z nosem w doopie i nie patrzy włazi i wymusza, owszem przepisy się zmieniły OK, ale nie zwalnia to z rozumu !!

albo zlikwidujecie to przejście,albo zmodernizujcie ( kładka ) bez kolizyjna jest przystanek dzieci tak samo pchają się na pasy bo im bus ucieknie.. albo do sklepu jeden obok drugiego i lecą ludzie.
Na górę

Postautor: Gość » 30 lis 2021, o 10:05

Przepisy się zmieniły ale-przepis mówiący że przed wejściem na przejście pieszy ma się upewnić że jego wejście nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym ten zapis obowiązuje gdyż nie został w nowym zapisie wykreślony.Prawdą jest że w naszym mieście wchodzi się na przejścia z marszu nie patrząc czy pojazd jedzie czy się zatrzymuje patrzy się w telefon komórkowy,ile jest przypadków wchodzenia na przejście z małym dzieckiem ,które biegnie sobie obok swobodnie w każdą stronę ,a mamusia czy tatuś zamiast trzymać dziecko za rączkę trzyma telefon w rączce,wjazdy rowerzystów w pełnym biegu bo to jest przejście. No i niestety bezmyślność kierowców wczorajszy przykład mając zielone światło na ulicy Kopernika powoli wyjeżdżam na ul Lwowską ,ale bezmózgowiec będący na ulicy Lwowskiej i mający czerwone światło do jazdy na wprost ,a zieloną strzałkę w prawo w pełnym pędzie jedzie na wprost i właśnie dobrze że jechałem powoli depnąłem po hamulcu i nacisnąłem na sygnał,"pan kierowca "w drodze wdzięczności podniósł rękę do góry chyba dopiero wtedy się zreflektował co zrobił i że oprócz niego z tyłu na siedzeniu było małe dziecko. Światła na ulicy Żeromskiego proszę zobaczyć ilu kierowców zatrzymuje się przed zieloną strzałką w prawo ,ilu kierowców właśnie wyjeżdża na zielonej strzałce i nie korzysta w pełni z pasa rozbiegowego tylko on musi od razu wpakować się na pas lewy a inne pojazdy jadące na wprost zatrzymują się z tego powodu na skrzyżowaniu na przejściu a przecież on może swobodnie jechać pasem rozbiegowym jeszcze 40m i dopiero włączać się do ruchu . Wracając do przejścia przy ulicy Króla Zygmunta to mam wrażenie że to jest deptak,a nie przejście .
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”