Polska niechlubnym liderem w Europie, rośnie umieralność.

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 19:56

Polska bije niechlubne rekordy w trendzie umieralności na raka piersi. Jesteśmy pod tym względem na szczycie, czyli najgorsi w Europie. Kolejny wielki sukces rządu staje się faktem.

https://nczas.com/2021/10/13/kolejny-sukces-rzadu-i-panstwowej-sluzby-zdrowia-polska-niechlubnym-liderem-w-europie-rosnie-umieralnosc-to-sytuacja-niespotykana/

Tragicznie wygląda w Polsce również sytuacja na dziecięcych oddziałach onkologicznych.

https://nczas.com/2021/10/12/cierpienie-najmlodszych-dwa-razy-wiecej-dzieci-z-zaawansowanym-rakiem-zmiany-rozsiane-w-calym-organizmie/

Covid ponad wszystko
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 20:01

"DGP" pisze, że Polska po półtora roku pandemii znajduje się na drugim miejscu w Europie pod względem liczby nadmiarowych zgonów, czyli powyżej wieloletniej średniej. Jest ich prawie 140 tys.

Dziennik podaje, że Polska po półtora roku trwania pandemii znajduje się na drugim miejscu w Europie pod względem liczby nadmiarowych zgonów, czyli powyżej wieloletniej średniej. - Jest ich prawie 140 tys.-wskazano. Jednak oprócz samej pandemii koronawirusa, kolejnym powodem jest utrudniony dostęp do lekarzy. Dziennik powołując się na dane Narodowego Funduszu Zdrowia pisze, że "w 2020 r. udzielono o jedną piątą mniej świadczeń medycznych niż w poprzednim, niepandemicznym roku".

https://polskatimes.pl/dgp-polska-na-drugim-miejscu-w-europie-pod-wzgledem-liczby-nadmiarowych-zgonow/ar/c1-15811976
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 20:02

Nowotwory są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zgonów Polaków. Odpowiadają za blisko 25 proc. z nich

https://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/117951/co-czwarty-z-nas-bedzie-mial-raka.html
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2021, o 22:50

Dramatyczne skutki wielu miesięcy lockdownu w ochronie zdrowia, teleporad i straszenia ludzi Covid-19... 60 proc. dzieci trafia na onkologię z zaawansowanym rakiem. Dwa razy więcej niż przed pandemią!

Minister Niedzielski nawet nie musi się z tego tłumaczyć, bo większość mediów milczy w tej sprawie. Tymczasem w ochronie zdrowia dochodzi do dramatów! Pandemia doprowadziła do sytuacji, że do szpitala trafiają dzieci z tak licznymi przerzutami, że praktycznie nie ma miejsca w organizmie, gdzie nie ma nowotworu.

– Mamy w klinice pacjentów, którzy byli leczeni przeciwbólowo i rehabilitowani przez rok. Nikt nie pomyślał, że to może być nowotwór. U jednego z dzieci praktycznie nie było już miejsca w organizmie, gdzie nie pojawił się przerzut. Żniwo epidemii COVID-19 będziemy widzieć za 2-3 lata, a nowotwory u dziecka rozwijają się błyskawicznie – mówi Wprost prof. Anna Raciborska z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
- Najgorsza sytuacja była na początku pandemii, kiedy ludzie bali się iść do lekarza, rodzice też często woleli zadzwonić i uzyskać poradę. Z drugiej strony był duży problem z dostępnością do lekarzy pierwszego kontaktu. Niestety, w przypadku małego dziecka teleporady często się nie sprawdzają. Rodzic nie musi skojarzyć, że mały guzek może być czymś niebezpiecznym. Lekarz, nie badając dziecka, nie zawsze jest w stanie stwierdzić, co mu jest - dodaje prof. Anna Raciborska.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2021, o 07:27

Ale Niedzielski zadowolony
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2021, o 07:41

Gość pisze:
> Ale Niedzielski zadowolony

Obecny minister zdrowia robi tak jak mówił Lord Farquaad, jestem gotów na takie poświęcenie. Wszystko dla kowidu.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”