Dni Tomaszowa 2021 z banderowcami

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 11:57

Gość pisze:
> , a kogo Dzień Pamięci Ofiar
> > Ludobójstwa dotyczył bezpośrednio z pewnością pozostał w domu na skupieniu,
> > medytacjach, wyciszeniu się.
>
> Sam to napisałeś durnowaty forumowy. Czyli rozumiem w Dniu Pamięci o Ofiarach Zbrodni
> Katyńskiej nie przeszkadzałaby ci miejska impreza z występem zespołu Sierow?

A forumowy rozumie w ogóle co sam pisze? Tekst o promotorach święta powstania styczniowego przejdzie do historii największych absurdów na tym forum.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 12:00

Gość pisze:

> Katyńskiej nie przeszkadzałaby ci miejska impreza z występem zespołu Sierow?

Takiego zespołu nie ma. Czysta scholastyka. A gdyby był i członkowie złozyli oświadczenie, że np. nazwa pochodzi od pseudonimu np Adama Mickiewicza, to wcale by mi to nie przeszkadzało. Jeżeli ENEJ czerpie wzorce z barda muzyka o tym Imieniu, co widać i słychać, ba złożyli oświadczenie, że potępiają banderyzm, to trzeba być psychicznie chorym by stawiać im zarzuty. Złóż donoś do IPN to cię wyśmieją chory z nienawiści do wszystkiego co ukraińskie. Mnie jadem nie zaszczepisz.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 12:03

Pisze ten który życzył śmierci innemu forumowiczowi takiej jak amerykańska turystka rozszarpana przez niedźwiedzia. Ty jesteś jedna wielka nienawiść do wszystkich którzy dostrzegają twoją głupotę.

Wróć do tematu który założyłeś o tym, że nie ma święta ofiar NKWD i przeproś za swoje kłamstwa.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 12:44

Gość pisze:
> Gość pisze:
>
> > Katyńskiej nie przeszkadzałaby ci miejska impreza z występem zespołu Sierow?
>
> Takiego zespołu nie ma. Czysta scholastyka. A gdyby był i członkowie złozyli
> oświadczenie, że np. nazwa pochodzi od pseudonimu np Adama Mickiewicza, to wcale by
> mi to nie przeszkadzało. Jeżeli ENEJ czerpie wzorce z barda muzyka o tym Imieniu, co
> widać i słychać, ba złożyli oświadczenie, że potępiają banderyzm, to trzeba być
> psychicznie chorym by stawiać im zarzuty. Złóż donoś do IPN to cię wyśmieją chory z
> nienawiści do wszystkiego co ukraińskie. Mnie jadem nie zaszczepisz.

Mickiewicz posługiwał się pseudonimem Adam Muhl (nie w twórczej działalności). Z tym, że jakiekolwiek kojarzenie Mickiewicza ze zbrodniarzem ukraińskim, to przejaw aberracji.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:01

Gość pisze:
> Gość pisze:
>
> > Katyńskiej nie przeszkadzałaby ci miejska impreza z występem zespołu Sierow?
>
> Takiego zespołu nie ma. Czysta scholastyka. A gdyby był i członkowie złozyli
> oświadczenie, że np. nazwa pochodzi od pseudonimu np Adama Mickiewicza, to wcale by
> mi to nie przeszkadzało. Jeżeli ENEJ czerpie wzorce z barda muzyka o tym Imieniu, co
> widać i słychać, ba złożyli oświadczenie, że potępiają banderyzm, to trzeba być
> psychicznie chorym by stawiać im zarzuty. Złóż donoś do IPN to cię wyśmieją chory z
> nienawiści do wszystkiego co ukraińskie. Mnie jadem nie zaszczepisz.

Ale jest japońska grupa punk rockowa The Stalin. Nie przeszkadzałaby ci forumowy?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:06

>
> Ale jest japońska grupa punk rockowa The Stalin. Nie przeszkadzałaby ci forumowy?

Faktycznie jest.

https://www.last.fm/pl/music/The+Stalin

No to jak. W Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej występuje taki zespół w Tomaszowie? Nie przeszkadza? Może tak jak napisałeś "...A kogo Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dotyczył bezpośrednio z pewnością pozostał w domu na skupieniu, medytacjach, wyciszeniu się." Czyli kogo dotknęła zbrodnia katyńska siedzi w domu w skupieniu a reszta podskakuje na koncercie The Stalin?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:14

Wolna Polska składa dziś hołd swoim zabitym córkom i synom. Pamiętamy o wszystkim, co ich spotkało, aby z historii wyciągać wnioski na przyszłość – napisał prezydent Andrzej Duda w przesłaniu z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.

https://www.tvp.info/54787546/narodowy-dzien-pamieci-ofiar-ludobojstwa-andrzej-duda-wolna-polska-sklada-dzis-hold-swoim-zabitym-corkom-i-synom

„Nigdy nie zapomnimy o męczeńskiej śmierci wielu dziesiątek tysięcy Polaków, jak też o bohaterstwie tych, którzy stawali w ich obronie; nigdy też nie pozwolimy na wymazanie z pamięci czy zakłamanie tej strasznej i ważnej części dziejów” – napisał premier Mateusz Morawiecki w Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów."

https://wroclaw.tvp.pl/54788587/premier-o-rzezi-wolynskiej-nigdy-nie-pozwolimy-na-wymazanie-z-pamieci

A u nas impreza z zespołem Enej. Dziwne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.

I co ważne na terenie gdzie działalność UPA dotknęła mieszkańców powiatu tomaszowskiego.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:28

W pewnym reportażu radiowym Krzesimir Dębski opowiadał historię swojego życia i wspomniał o działającej w Polsce grupie ENEJ, noszącej nazwę identyczną co jeden z bardziej zwyrodniałych katów Wołynia, który wsławił się odrąbywaniem głów Polakom. Nie wierzyłem! Jak to, ten fajny zespół stworzony przez prawie dzieci, ma coś wspólnego z jedną z najstraszniejszych kart naszej historii? Wyszukałem ich zdjęcia w internecie, naliczyłem ośmioro młodych muzyków, nierzadko wystrojonych w czerwono-czarne barwy. Czyżby to był klasyczny Boys band, na sukces którego pracuje cały sztab fachowców: kompozytorów, autorów tekstów, projektantów mody, choreografów, stylistów itp? Zastanawiałem się.

Na ich oficjalnej stronie internetowej przeczytałem, że to polska grupa powstała w 2002 roku w Olsztynie, a jej nazwa zaczerpnięta została od jednego z bohaterów Eneidy, rubasznego ENEJA. Powieść ta, jest ponoć bardzo popularna na Ukrainie. Spoglądam na imponującą trasę koncertową tej grupy i dostrzegłem tylko polskie miasta. Polska grupa, koncertująca w Polsce, a jej nazwa zaczerpnięta jest od bohatera powieści popularnej na Ukrainie? Czytałem dalej, że kilku z tych młodzieńców ma ukraińskie korzenie. Czemuż miałbym nie wierzyć w taki scenariusz powstania ich nazwy? Doszukałem się też tłumaczeń, że założyciel tej grupy miał w momencie wyboru nazwy tylko14 lat, nie miał dostępu do internetu i nie wiedział, że przydomek ENEJ obrał też sobie zbrodniarz z Wołynia.

Dziś już, brakiem dostępu do tej wiedzy tłumaczyć się nie sposób. Wydawałby się, że skoro już muzycy rozumieją kim był dla nas Polaków zwyrodnialec ENEJ, a ich działalność koncentruje się na Polsce, to odetną się od tej dwuznacznej nazwy. A jednak, trwają przy niej do dzisiaj, pomimo licznych protestów między innymi polityka Janusza Wojciechowskiego. Przeczytałem dość długie oświadczenie muzyka tego zespołu Mirosława „Mynio” Ortyńskiego, gdzie skarżył się, że jako zespół zostali wplatani w politykę, a ich ideą od zawsze było łączenie kultur Polski i Ukrainy poprzez muzykę.

W dalszej części oświadczenia między innymi apelował do Polaków o zrozumienie dla Ukraińców dla których Stefan Bandera jest symbolem walki z NKWD o wolną Ukrainę, o ich Ojczyznę. Poczułem się bardzo źle. Zupełnie jakby ktoś apelował do nas o wyrozumiałość dla Hitlera, gdyż chciał on dobrze dla swojego kraju.

http://www.starachowice-net.pl/informator/news/koncert-enej-w-starachowicach-list-czytelnika-i-o-wiadczenie-zespo-u
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:41

Skąd te zdziwienie? A jakie miasta ukrainskie to miasta partnerskie Tomaszowa?

1. Rada Miejska Rawy Ruskiej nadała honorowe obywatelstwo miasta Rawa Ruska Stepanowi Banderze, jednemu z największych zbrodniarzy XX wieku.. Utworzona przez Stepana Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

2.24 2011r. stycznia Rada Miejska w Żółkwi podjęła decyzję o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu honorowego obywatela miasta. Jak podaje portal zaxid.net, informacja pochodzi od rzecznika prasowego partii „Swoboda”.

3.W mieście Krzemieniec w Obwodzie Tarnopolskim odsłonięto kolejny pomnik lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery.

4. Śniatyn ma mocne tradycje nacjonalistyczne. W centrum miasta stał już wcześniej pomnik Wasyla Adrusiaka ps. "Rizun" (Rzeźnik), odpowiedzialnego za działalność OUN-UPA w powiecie śniatyńskim w czasie wojny i okresie międzywojennym. W powiecie, wg szacunkowych danych, zostało zamordowanych z rąk banderowców ponad 300 Polaków i "sprawiedliwych Ukraińców", którzy ich ratowali. W Śniatynie znajduje się muzeum walk UPA i W. Andrusiaka.

I co 11 lipca miałby być jakiś Marsz Pamięci? Jakby to wyglądało wobec "braci".
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:49

Jest to święto w postaci uchwały Sejmu, a nie ustawy, która nakazuje określoną oprawę i jej obchodzenie. Jak kresowiacy nie wystąpili do Urzędu Miasta o określone formy jej realizacji to teraz płacz na forum. Nic innego ci nie pozostaje. Zespół Enej nie ma nic wspólnego z banderyzmem, jest to zespół bardziej polski niż ukraiński, potępił banderyzmem. Działa w Polsce od wielu lat. Tylko w chorym łbie francowatego może powstać myśl, że święto Tomaszowa obchodziliśmy z banderowca i. Psychol i ksenofob w jednej osobie.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 13:54

Gość pisze:
> Jest to święto w postaci uchwały Sejmu, a nie ustawy, która nakazuje
> określoną oprawę i jej obchodzenie. Jak kresowiacy nie wystąpili do Urzędu
> Miasta o określone formy jej realizacji to teraz płacz na forum. Nic innego
> ci nie pozostaje. Zespół Enej nie ma nic wspólnego z banderyzmem, jest to
> zespół bardziej polski niż ukraiński, potępił banderyzmem. Działa w Polsce
> od wielu lat. Tylko w chorym łbie francowatego może powstać myśl, że święto
> Tomaszowa obchodziliśmy z banderowca i. Psychol i ksenofob w jednej osobie.


Masz rację. Weterani Powstania Styczniowego wystąpili w swoim czasie do władz miasta i swoje święto mieli. Także rodziny tych którzy zginęli w Katyniu występują co roku do władz miasta które nadają świętu godną oprawę.

Na naszym terenie mamy wiele ofiar UPA. Tarnoszyn, Wasylów Wielki, Łubcze itd. no i mord pod Bełżcem. Czy to trzeba do kogoś występowac i prosić żeby pamiętał o pomordowanych Polakach. Żeby nie urządzał w tym dniu hucznej imprezy z zespołem który ma w nazwie ps. ukrainskiego zbrodniarza.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 14:07

Tomaszów Lubelski: Wesoła impreza w rocznicę Krwawej Niedzieli, koncerty m.in. zespołu Enej

https://kresy.pl/wydarzenia/tomaszow-lubelski-wesola-impreza-w-rocznice-krwawej-niedzieli-koncerty-m-in-zespolu-enej/

Najlepsze podsumowanie. Teraz wypada czekać na wesołą miejską imprezę w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oba święta równorzędne. Wprowadzone uchwałami Sejmu.

Chyba, że jednak mamy ofiary lepsze i gorsze?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 14:36

Jesteś jak Marek Suski przyszły prezes TVNu. Tak wiarygodny oczywiście.

Francowaty pisze:
> Weterani Powstania Styczniowego wystąpili w swoim czasie do władz miasta i swoje święto mieli.
odpowiadam,
Głupcze miejsc i nazw na zamojszczyznie związanych np. z Powstaniem Styczniowym są dziesiątki. A tylko w nielicznych wystepuje wojsko z Apelem Poległych, są zaproszeni goście honorowi, ksiądz,władze, posłowie, senatorowie i jest pełna oprawa uroczystości patriotyczno-religijnej. A w innych miejscach zapalony zostanie tylko znicz, złożone kwiaty.
I sam sobie udzieliłeś odpowiedzi dlaczego tak się dzieje, bo słusznie piszesz, że:

>Na naszym terenie mamy wiele ofiar UPA.
> Tarnoszyn,
>Wasylów Wielki,
>Łubcze itd.
> no i mord pod Bełżcem.
I tam na miejscu wójtowie Gmin, wspólnie z organizacjami społecznymi, politycznymi co roku obchodzą uroczystości związane z nimi.
Władze Tomaszowa nie są gospodarzami tych uroczystości, co najwyżej mogą być zaproszeni.

Dalej piszesz, że:
Żeby nie urządzał w tym dniu hucznej imprezy z zespołem który ma w nazwie ps. ukrainskiego zbrodniarza.
Tylko w twoim chorym łbie może powstać temat, że świętujemy z banderowcami, w nazwie mają nawę XVII wieczne barda, ich twórczość jest folkowa, w oświadczeniu wydanym przez nich potępiają banderyzm a ta menda swoje. W Polsce działają legalnie i przez tyle lat nikt nie zakwestionował nazwy zespołu. Osioł chory na ksenofobię i nienawiść i tyle
Bez sensu jest młotkowanie w kólko tego samego.
Najważniejsze, że ludzie byli na stadionie przednio się bawili z okazji 400lecia powstania miasta i chwała za to włodarzom miasta i ich organizatorom. A ty młotkowałeś się w tym dniu przez 20 godzin z forumowiczami o dupie maryni. Taka Twoja jest Pamięć O Pomordowanych Ty możesz podskoczyć z tymi swoimi urojeniami, co najwyżej tu na forum. Skonczyłem z debilem ten temat.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 21:10

Po co ty się Piotrek tyle rozpisujesz? I tak ciebie każdy traktuje jak na to zasługujesz a nikt na pewno nie traktuje poważnie
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2021, o 21:27

Gość pisze:
> "A kogo Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dotyczył bezpośrednio z
> pewnością pozostał w domu na skupieniu, medytacjach, wyciszeniu się."
>
> No proszę mamy receptę na obchodzenie narodowych świąt. Kogo bezpośrednio
> dotyczyło Powstanie Styczniowe, Powstanie Warszawskie, Zbrodnia w Katyniu
> itd. niech pozostanie w domu na skupieniu. Reszta może się bawić i skakać.
>
> Naprawdę forumowy. Władze miejskie jako ostatniego potrzebują ciebie jako
> obrońcę. Doprowadzisz wszystko do absurdu.

Ciekawe czy mu za to płacą. Bo bardziej ośmiesza nich broni.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”