akcja zgłaszania szamb

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Ano__22 » 10 cze 2021, o 12:16

Witam.
Jak w tytule, mieszkańcy gminy dostali do wypełnienia druk zgłoszenia zbiorników (szamb) wraz z podaniem umów na ich opróżnianie i dokumentów potwierdzających wywóz za ostatnie pół roku. Gmina oczekuje odesłania w ciągu 7 dni od dostarczenia pism (zwykły list wrzucony w skrzynkę, nie polecony, więc nie ma daty odbioru listu). A co jeżeli ktoś nie odeśle lub z różnych względów nie odebrał pisma (wyjazd, brak skrzynki pocztowej itp.)?
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2021, o 12:47

W tej pandemii były polecone w skrzynkach. Także na to nie wiem czy się będzie mozna tym tłumaczyć
Na górę

Postautor: mieszkan » 10 cze 2021, o 18:00

Cześć.
To jest chyba tylko po to żeby w urzędzie mieli co robić. Ja oddając dom do użytku( jakieś 10 let temu) składałem dokumenty do gminy w których między innymi było zgłoszone szambo. Ilość osób zameldowanych też mają. Firmy wywożące szambo składają raz na jakiś (chyba co 3 miesiące) czas raport, które adresy obsługują. Tak więc gmina posiada wszystkie informacje, aby wychwycić tych co wylewają szamba do rowu. Takie jest moje zdanie na temat tych zgłoszeń. Czy nie odsyłając im formularza coś mogą zrobić? Nie wiem.
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2021, o 19:23

mieszkan pisze:
> Cześć.
> To jest chyba tylko po to żeby w urzędzie mieli co robić. Ja oddając dom do
> użytku( jakieś 10 let temu) składałem dokumenty do gminy w których między
> innymi było zgłoszone szambo. Ilość osób zameldowanych też mają. Firmy
> wywożące szambo składają raz na jakiś (chyba co 3 miesiące) czas raport,
> które adresy obsługują. Tak więc gmina posiada wszystkie informacje, aby
> wychwycić tych co wylewają szamba do rowu. Takie jest moje zdanie na temat
> tych zgłoszeń. Czy nie odsyłając im formularza coś mogą zrobić? Nie wiem.

Nic nie mogą Ci zrobić, bo nie mają żadnej podstawy.
Na górę

Postautor: Sobota » 11 cze 2021, o 16:35

Taki cyrk to tylko w gminie Tomaszów 🤮🤮🤮🤮
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2021, o 18:12

Cyrkiem jest to, że na terenach wiejskich średnia ilość ścieków odebranych ze zbiorników "bezodpływowych" przypadających na jedną osobę wynosi często poniżej 1 m3 na osobę, w skrajnych przypadkach 0,3 m3 rocznie. Z tego zdają sobie sprawę doskonale władze i nie czynią nic. W Tomaszowie, gdzie możliwości pokątnego spuszczania szamb są dużo mniejsze wypada 10m3 na osobę rocznie- co też wskazuje, że zbiorniki bezodpływowe są nie całkiem "bez".
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2021, o 11:47

Gość pisze:
> Cyrkiem jest to, że na terenach wiejskich średnia ilość ścieków odebranych
> ze zbiorników "bezodpływowych" przypadających na jedną osobę
> wynosi często poniżej 1 m3 na osobę, w skrajnych przypadkach 0,3 m3
> rocznie. Z tego zdają sobie sprawę doskonale władze i nie czynią nic. W
> Tomaszowie, gdzie możliwości pokątnego spuszczania szamb są dużo mniejsze
> wypada 10m3 na osobę rocznie- co też wskazuje, że zbiorniki bezodpływowe są
> nie całkiem "bez".

Płaczesz bo sam musisz bulić dużo za ścieki a taki z wioski co kombinuje płaci o wiele mniej? Bardzo dobrze że ludzie sobie sami jakoś radzą z tym wywozem- jakoś nie słuchać by ktoś wywoził szambo do rowów melioracyjnych itp. Tylko słychać o awariach w Warszawie i nikt za to po d.. jakoś nie dostał że do Wisły tyle ekskrementów poszło. Pamiętam za łepka ludzie na wsi wywozili szambo na swoje łąki bądź na pola i jakoś nic nikomu się nie działo. Teraz wielka nagonka na ,,ekologie,, pod pretekstem chronienia środowiska buli się dużą kasę firmom pośredniczącym w utylizacji tego rodzaju odpadów bytności ludzkiej. Sam mieszkam w blokach i tez płacę to co ,,zatwierdzą,, władze bo nie mam wyjścia, ale gdybym tylko miał sam bym kombinował.Jedynym co mi zostaje staram się segregować jak najlepiej odpady, ale z tego co widzę w kontenerach ludzie maja w d...e segregacje przez to opłaty za wstępną segregacje na śmietnisku w tomaszowie wzrastają. Wyprowadź się na wieś to zobaczysz jak zaczniesz oszczędzać gdy podatkami za posiadane grunty, opłatę deszczową itd Ci dowalą, nie wspominając o odpadach których nie można spalić a które trzeba kisić dłuuuugo jeżeli są gabarytowe. Ludzie na wsi mają inny tok myślenia niż miastowi, miastowy pier..li o ekologi a zwykły chłop spali co mu zbywa,wyleje na łąkę co trzeba i po problemie. Kiedyś było prościej,łatwiej a teraz tylko płać tu płać tam bo przecież inaczej się nie da- a no da. Oczywiście nie pochwala m wywożenia śmieci do lasu itp.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2021, o 08:03

Wpis powyżej jest świetną ilustracją przyczyn, dla których lasy, pobocza, wąwozy są pełne są wyrzucanych pokątnie śmieci i pokazuje też dlaczego wieczorami nie ma czym oddychać, wyjaśnia powody dla których ze świecą szukać czystych rzek. Jeśli nie wiecie dlaczego połowa mieszkańców w wieku produkcyjnym nie płaci za wywóz śmieci każąc robić to innym- jest wyjaśnienie. Kliniczny przykład.
Głupota, egoizm, drobne cwaniactwo, ograniczone horyzonty, filozofia "aby ode mnie" podniesione do rangi cnoty.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2021, o 08:48

Gość pisze:
> Wpis powyżej jest świetną ilustracją przyczyn, dla których lasy, pobocza,
> wąwozy są pełne są wyrzucanych pokątnie śmieci i pokazuje też dlaczego
> wieczorami nie ma czym oddychać, wyjaśnia powody dla których ze świecą
> szukać czystych rzek. Jeśli nie wiecie dlaczego połowa mieszkańców w wieku
> produkcyjnym nie płaci za wywóz śmieci każąc robić to innym- jest
> wyjaśnienie. Kliniczny przykład.
> Głupota, egoizm, drobne cwaniactwo, ograniczone horyzonty, filozofia
> "aby ode mnie" podniesione do rangi cnoty.
Bardzo dobra diagnoza głupoty. Ja podam kolejny przykład. Sąsiad prowadzi sklep i przywozi plastyki i inne duperele i pali to na podwórku. Pewnie zamiast dużego kontenera ma mały na odpady i resztki spopiela u siebie. Potem wdychamy my wszyscy nie wspominając o jego dzieciach. Powiedziałem mu wprost, że jak tak dalej będzie postepował zgłaszam sprawę. Przestał, ale straciłem sąsiada. To jest ta mentalność jak zyskać parę groszy kosztem zdrowia, opłat, nie licząc się z nikim. I to tłumaczenie zacytowane( pewnie tego cenzora forumowego) jest tego dowodem jak płytko myślimy.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2021, o 17:10

Gość pisze:
> Wpis powyżej jest świetną ilustracją przyczyn, dla których lasy, pobocza,
> wąwozy są pełne są wyrzucanych pokątnie śmieci i pokazuje też dlaczego
> wieczorami nie ma czym oddychać, wyjaśnia powody dla których ze świecą
> szukać czystych rzek. Jeśli nie wiecie dlaczego połowa mieszkańców w wieku
> produkcyjnym nie płaci za wywóz śmieci każąc robić to innym- jest
> wyjaśnienie. Kliniczny przykład.
> Głupota, egoizm, drobne cwaniactwo, ograniczone horyzonty, filozofia
> "aby ode mnie" podniesione do rangi cnoty.

Co innego wywalać śmieci do rowu a co innego wywozić szambo na pole czy łąkę- troszkę za bardzo bierzesz nad wyrost tą ,,ekologie,, Co do czystości rzek w Polsce to dzięki ,,Twoim,, oczyszczalniom rzeki są zanieczyszczane i firmom produkcyjnym które na lewo wywalają nadmiar odpadów. Zwykły rolnik nie wywala wszystkiego jak leci do środowiska, chyba dawno byłeś na wsi. Co do spalania odpadów na wsi, co innego spalać coś po za aglomeracjami miejskimi gdzie powietrze i tak jest czystsze a co innego spalać coś w mieście gdzie sąsiad od sąsiada mieszka parę metrów od siebie a powietrze od spalin samochodowych i tak jest zanieczyszczone ołowiem itp. Jesteście tacy eko to na rowery się przesiądzie a nie trujecie innych bo szukacie wygody. Co innego jest śmiecić i wywalać odpady gdzie popadnie a co innego racjonalnie nimi gospodarować tak by nie bulić grubej kasy jak w mieście gdzie za każdy worek płacimy, a za głupotę innych nie segregujących jeszcze więcej. Czy moja wypowiedz nosi ślady cwaniactwa? Oczywiście że tak... w tych czasach jeżeli chcesz wyłamać się przed szereg i posrane normy trzeba być cwanym, oczywiście nie sprawiając problemu sąsiadom, jeżeli normy społeczne nie są przekraczane i nie przeszkadzamy innym to w czym macie problem że taki ktoś spalił coś co mu zbywało? Ujęło Ci coś? Czy masz ,,gula,, bo koleś ominą system? Zawsze ktoś będzie spalał śmieci nawet sezonowo raz do roku i nic tym nie zrobisz, a jak jesteś typem konfidenta to już inna kwestia. Kiedyś i Ty będziesz robił coś co nie będzie zgodne z prawem i módl się by ktoś Cię nie podpier... Nie ma ludzi bez grzechu. Wasze zapędy eko trzeba racjonowac tak jak to by ktoś omijał przepisy nie przesadzając i nie szkodząc innym dookoła.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”