Studia w Tomaszowie dla Ukrainców?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 2 kwie 2021, o 14:06

No. Miasto i powiat dołożyło kiedyś po 200 tys. do budynku po Tombudzie. Podarowali razem kulowi ponad 3 ka ziemi. Nie ma kampusu, nie ma budynku dydaktycznego. Interes ale dla KUL. Ta ziemia naprzeciwko nadleśnictwa warta ze 2 mln zł. KUL oddaje, miasto sprzedaje i ma taką kasę w budżecie. I to byłby zysk dla mieszkańców.

A ty forumowy defekujesz się już w każdym temacie. Jak uzyskałeś rentę socjalną i kto tobie to załatwił?
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2021, o 15:24

Katolicki Uniwersytet Lubelski ma w Tomaszowie Lubelskim dwie nieruchomości przy ul. Lwowskiej 80 i 120. To pozostałości po zamkniętym w 2016 roku Wydziale Zamiejscowym Nauk Prawnych i Ekonomicznych. W jednym z budynków działa prowadzone przez uczelnię Centrum Edukacyjno-Kongresowe. Oba obiekty, gdyby miał służyć kształceniu przyszłych pielęgniarek, wymagałyby nakładów finansowych.

https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/tomaszow-lubelski-chce-byc-uniwersytecki-na-poczatek-pielegniarstwo,n,1000279323.html

'...Oba obiekty, gdyby miał służyć kształceniu przyszłych pielęgniarek, wymagałyby nakładów finansowych...." - miasto poniesie nakłady żeby KUL dostawał subwencje na zagranicznych studentów?
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2021, o 16:36

Upomnienie się o te działki byłoby podniesieniem ręki na kościół
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2021, o 23:00

Dwie uczelnie w Zamościu prowadzą studia pielęgniarskie nie żądając od samorządowców determinacji i nie robiąc nikomu łaski.
Na górę

Postautor: Gość » 3 kwie 2021, o 11:45

Widział kto kraj który tworzy studia dla obcokrajowców???
Na górę

Postautor: Gość » 4 kwie 2021, o 23:04

Jvs pisze:
> Jak ja to czytam to nóż mi się w kieszeniach o otwiera moje pokolenie
> pokolenie ma jeszcze czterdziestolatków czerwone paski ze wsi nie mieli
> szansy na podjęcie studiów w mieście liczyły się jakieś punkty za
> pochodzenie i my mamy płacić żeby za naszą kasę uczyli się Ukraińcy?
> Jak ja słyszę takie teksty a nie wiem czy są prawdziwe to normalnie mówię
> ludziska Przestańcie płacić podatki w ogóle się władza skapnęła że ludzie
> się może zbuntować i przestać płacić No to teraz będzie wiecie te pieniążki
> sami .urwy wezmą.

Każda normalna uczelnia jak chce sobie utworzyć wydział to sobie go tworzy. A tu KUL oczekuje "determinacji" samorządowców. Ile można? Działki, pomoc przy wykupie biurowca. Co jeszcze? A najlepsze , że to dla Ukrainców z Roztocza Rawskiego. Ręce opadają.
Na górę

Postautor: Gość » 5 kwie 2021, o 10:55

Gość pisze:
> Jvs pisze:
> > Jak ja to czytam to nóż mi się w kieszeniach o otwiera moje pokolenie
> > pokolenie ma jeszcze czterdziestolatków czerwone paski ze wsi nie mieli
> > szansy na podjęcie studiów w mieście liczyły się jakieś punkty za
> > pochodzenie i my mamy płacić żeby za naszą kasę uczyli się Ukraińcy?
> > Jak ja słyszę takie teksty a nie wiem czy są prawdziwe to normalnie mówię
> > ludziska Przestańcie płacić podatki w ogóle się władza skapnęła że ludzie
> > się może zbuntować i przestać płacić No to teraz będzie wiecie te pieniążki
> > sami .urwy wezmą.
>
> Każda normalna uczelnia jak chce sobie utworzyć wydział to sobie go tworzy. A tu KUL
> oczekuje "determinacji" samorządowców. Ile można? Działki, pomoc przy
> wykupie biurowca. Co jeszcze? A najlepsze , że to dla Ukrainców z Roztocza Rawskiego.
> Ręce opadają.

500+ nie sprawiło żeby Polacy zaczęli rodzić więc następny pomysł to sprowadzanie Ukrainców. KUL ma prawo tworzyć co mu się żywnie podoba ale za własną kasę. Każda samorządowa złotówka wydana na wspomożenie KUL który liczy na studentów z Ukrainy będzie jak danie w pysk mieszkańcom Tomaszowa którym ciągle podnosi się opłaty i podatki.
Na górę

Postautor: Gość » 5 kwie 2021, o 15:44

Proponuję przypomnieć samorządowcom bez względu na partię o tym żeby szanowali i roztropnie wydawali pieniądze nas podatników
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2021, o 10:04

Gość pisze:
> Proponuję przypomnieć samorządowcom bez względu na partię o tym żeby
> szanowali i roztropnie wydawali pieniądze nas podatników

ciekawe czy to dotrze gdzie trzeba
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2021, o 20:52

No to jak. Oni nie pozwalają ekshumować Polaków pomordowanych przez UPA a my ich obywatelom studia sponsorować???
Na górę

Postautor: Gość » 7 kwie 2021, o 17:09

Rośnie napięcie na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Rosjanie ściągają tam ogromne siły wojskowe. Ukraina liczy na pomoc NATO, a były prezydent chciałby przenieść rozmowy do Polski, tym samym wciągając nasz kraj w konflikt.

https://nczas.com/2021/04/07/polska-zostanie-wciagnieta-w-konflikt-rosyjsko-ukrainski-najwieksza-koncentracja-wojsk-od-lat-video/

Ojczyzny bronić a nie na studia do Polski wyjeżdżać
Na górę

Postautor: Gość » 7 kwie 2021, o 17:27

Swiatyj Bandera im pomoże
Na górę

Postautor: Gość » 8 kwie 2021, o 08:58

https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021040714095014-polacy-studiuja-medycyne-na-ukrainie-czy-wielu-z-nich-wroci-do-kraju-sputnik/
Na górę

Postautor: Gość » 8 kwie 2021, o 09:04

Nie daj Boże żeby wrócili do Polski po studiach na Ukrainie. Niech tam leczą.

"Na Ukrainie znacznie łatwiej – w porównaniu do Polski – jest dostać się na studia medyczne, bo progi w zakresie wyników egzaminów maturalnych są o wiele niższe. U sąsiadów nie jest to aż tak ważne, jak w polskim przeregulowanym systemie edukacyjnym. W polskich warunkach dostanie się na medycynę po ukończeniu liceum jest bardzo trudne. Trzeba zdać maturę na bardzo wysokim poziomie. A i tak nie gwarantuje to, że dostaniesz się na uczelnię, na którą byś chciał - tłumaczy Sławomir"
Na górę

Postautor: Gość » 8 kwie 2021, o 09:12

Gość pisze:
> Nie daj Boże żeby wrócili do Polski po studiach na Ukrainie. Niech tam
> leczą.
>
> "Na Ukrainie znacznie łatwiej – w porównaniu do Polski – jest dostać
> się na studia medyczne, bo progi w zakresie wyników egzaminów maturalnych
> są o wiele niższe. U sąsiadów nie jest to aż tak ważne, jak w polskim
> przeregulowanym systemie edukacyjnym. W polskich warunkach dostanie się na
> medycynę po ukończeniu liceum jest bardzo trudne. Trzeba zdać maturę na
> bardzo wysokim poziomie. A i tak nie gwarantuje to, że dostaniesz się na
> uczelnię, na którą byś chciał - tłumaczy Sławomir"

"Zwraca uwagę też na to, że studia medyczne na Ukrainie są tańsze. Średni koszt roku studiów wynosi około 15 tys. zł, czyli ponad dwa razy mniej niż na płatnych studiach w Polsce."

A Ukraincy w Tomaszowie będą płacić za studia? Wątpię. KUL wydrze dotację na studenta zagranicznego 3krotnie wyższą niż na polskiego studenta a samorząd wyposaży sale dydaktyczne. I taki to interes.


"Jeśli będzie dalsza determinacja ze strony władz miasta, będziemy robić wszystko, żeby uruchomić ten kierunek – mówi dr Zbigniew Kędzierski z Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL, koordynator pielęgniarstwa na najstarszej lubelskiej uczelni."

https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/tomaszow-lubelski-chce-byc-uniwersytecki-na-poczatek-pielegniarstwo,n,1000279323.html

Co ma do tego samorząd? Dwie uczelnie w Zamościu prowadza pielegniarstwo i nie wyciągają łapy do samorządu.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”