Opłata za śmieci uzależniona od zużytej wody

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 2 mar 2021, o 20:21

Gość pisze:
> Nie rozumie , że ustawodawca określił 3 metody: od osoby. ilości zużytej
> wody i powierzchni lokalu. Co daje ważenie? Trafi to do pieca albo do lasu.
> Nikt nie przewidział, że kilkaset osób jak w naszym mieście wyparuje z
> systemu. Te osoby szybko się odnajdą gdy trzeba pobrać zasiłek zależny od
> wysokości dochodu na osobę.

Dlatego poprosić Świdnik o udostepnienie aplikacji. Wyłapała ponad 1,3 tys. osób, które mieszkały w Świdniku, ale nie płaciły za śmieci.
Na górę

Postautor: Gość » 3 mar 2021, o 20:54

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Nie rozumie , że ustawodawca określił 3 metody: od osoby. ilości zużytej
> > wody i powierzchni lokalu. Co daje ważenie? Trafi to do pieca albo do lasu.
> > Nikt nie przewidział, że kilkaset osób jak w naszym mieście wyparuje z
> > systemu. Te osoby szybko się odnajdą gdy trzeba pobrać zasiłek zależny od
> > wysokości dochodu na osobę.
>
> Dlatego poprosić Świdnik o udostepnienie aplikacji. Wyłapała ponad 1,3 tys. osób,
> które mieszkały w Świdniku, ale nie płaciły za śmieci.

Dlatego ustawodawca powinien trafić do zielonego pojemnika. Albo nie, lepiej do żółtego, zawsze to 2 nerki do odzyskania. Może czas zacząć ufać mieszkańcom, a nie z góry traktować jak zlodzieji? Dawno jechałem do Lublina, już czuć, że się jedzie przez Świdnik? Co trafi do pieca? Papier co można oddać za darmo? Plastik co można oddać za darmo? Zostają odpadki z kuchni i ewentualnie popiół.
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2021, o 19:02

Politycy powinni płacić od lania wody przed wyborami
Na górę

Postautor: ski67 » 5 mar 2021, o 20:51

Jestem za płaceniem za śmieci od zużycia wody. Ponieważ dużo mieszkańców naszego miasta wynajmuje mieszkania jak w blokach tak i też domach prywatnych gdzie np. jest zameldowane (zgłoszone) jedna lub dwie osoby a mieszka trzy -cztery i więcej. Osoby zamieszkujące w blokach na stancjach zazwyczaj nie segregują śmieci. Wiem bo widzę mieszkam w bloku w którym jest trzy stancje a ich właściciele nie zgłosili ilości osób tam zamieszkałych. Podobnie ma się też sytuacja w domach prywatnych i niech nikt z domów prywatnych wynajmujących nie mówi, że jest w 100% uczciwy. Pobierają odstępne za wynajem 800 - 1100 zł. a mieszkający jeszcze do tego ponoszą inne koszty wynajmu. Nadmiar śmieci wrzucają do kontenerów osiedlowych. Co do wody to przeciętnie zużywa się około 3 -3,5m3 na osobę wiem bo mam takie zużycie i też mam rodzinę.
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2021, o 22:20

ski67 pisze:
> Jestem za płaceniem za śmieci od zużycia wody. Ponieważ dużo mieszkańców
> naszego miasta wynajmuje mieszkania jak w blokach tak i też domach
> prywatnych gdzie np. jest zameldowane (zgłoszone) jedna lub dwie osoby a
> mieszka trzy -cztery i więcej. Osoby zamieszkujące w blokach na stancjach
> zazwyczaj nie segregują śmieci. Wiem bo widzę mieszkam w bloku w którym
> jest trzy stancje a ich właściciele nie zgłosili ilości osób tam
> zamieszkałych. Podobnie ma się też sytuacja w domach prywatnych i niech
> nikt z domów prywatnych wynajmujących nie mówi, że jest w 100% uczciwy.
> Pobierają odstępne za wynajem 800 - 1100 zł. a mieszkający jeszcze do tego
> ponoszą inne koszty wynajmu. Nadmiar śmieci wrzucają do kontenerów
> osiedlowych. Co do wody to przeciętnie zużywa się około 3 -3,5m3 na osobę
> wiem bo mam takie zużycie i też mam rodzinę.

Ale dlaczego od razu 10 zł za m3? To skok o 100%. Nie można było zacząć 7 zł i wyłapać niezgłoszonych nie karząc przy tym uczciwych?
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2021, o 06:06

Wielu ludzi zacznie oszczędzać wodę, miastu wyjdzie z kalkulacji, że trzeba przeliczać kwoty wydane na wywóz śmieci na nowe mniejsze jej zużycie, więc stawki od wody zacznie podnosić. A wtedy ludzie dostaną dodatkowy bodziec, żeby zużycie wody zmniejszyć.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/oplaty-za-smieci-w-nowy-sposob-efektem-mniejsze-zuzycie-wody/v24xg7v

Z danych GUS wynika, że w ciągu doby zużywamy średnio około 100 litrów na osobę, czyli mniej niż kraje takie jak Niemcy (123 l), Wielka Brytania (167 l) czy Holandia (132 l). Nie dziwi też, że wyprzedzają nas gorące kraje śródziemnomorskie, np. Grecja (227 l). Mniej od nas w Europie myje się tylko Rumunia (85 l).

https://www.newsweek.pl/trendy/ile-wody-zuzywaja-polacy-srednie-zuzycie-wody-na-osobe-jak-oszczedzac-wode/erfsvpv

Dziady Europy
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 6 mar 2021, o 07:18

Sieć wodociągową trzeba za coś utrzymać więc przy drastycznych oszczędnościach wody przez mieszkańców podniosą cenę za m3
Na górę

Postautor: Gość » 10 mar 2021, o 09:26

Jedyna logika wyboru tej metody tkwi w ujawnieniu liczby osób zamieszkujących dany lokal. Bo z wody każdy korzysta. Podziękujmy cwaniaczkom którzy oszczędzali 21 zł miesięcznie zgłaszając zaniżona liczbę osób.
Na górę

Postautor: Gość » 11 mar 2021, o 00:19

Było wysypisko i było ok. Unii się zachciało. Za AWS i SLD kopało się doły na podwórku i tam wrzucało. Przynajmniej za miliard lat będzie z czego ropę pozyskać.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 11 mar 2021, o 05:29

Jedyna logika wyboru tej metody tkwi w ujawnieniu liczby osób zamieszkujących dany lokal. Bo z wody każdy korzysta. Podziękujmy cwaniaczkom którzy oszczędzali 21 zł miesięcznie zgłaszając zaniżona liczbę osób.
A reszta płaci za cwaniaczków
Na górę

Postautor: Gość » 21 mar 2021, o 12:59

Ponad 40 samorządów zainteresowało się algorytmem, który wyszukuje nieprawidłowości w deklaracjach śmieciowych. Część z nich już zastosowało u siebie świdnicką aplikację i odnalazło pierwszych dłużników.

https://www.swidnik.pl/aplikacja-coraz-popularniejsza/
Na górę

Postautor: kawior » 21 mar 2021, o 19:16

Gość pisze:
> Ponad 40 samorządów zainteresowało się algorytmem, który wyszukuje
> nieprawidłowości w deklaracjach śmieciowych. Część z nich już zastosowało u
> siebie świdnicką aplikację i odnalazło pierwszych dłużników.
>
> https://www.swidnik.pl/aplikacja-coraz-popularniejsza/

no to co stoi za przeszkodą zastosowania go u nas ? przecież chodzi o to by wszyscy sprawiedliwie płacili a nie płacili za "cfaniakuf" ? dobrze ktoś napisał, zacznie się oszczędzanie wody = podniesienie cen za wodę = mniej będziemy dostawać w tej samej cenie co wcześniej, bo oni przecież mają na sztywno ustawiony "zarobek" poniżej którego przestanie być to opłacalne
Na górę

Postautor: Gość » 21 mar 2021, o 19:58

kawior pisze:
> Gość pisze:
> > Ponad 40 samorządów zainteresowało się algorytmem, który wyszukuje
> > nieprawidłowości w deklaracjach śmieciowych. Część z nich już zastosowało u
> > siebie świdnicką aplikację i odnalazło pierwszych dłużników.
> >
> > https://www.swidnik.pl/aplikacja-coraz-popularniejsza/
>
> no to co stoi za przeszkodą zastosowania go u nas ? przecież chodzi o to by wszyscy
> sprawiedliwie płacili a nie płacili za "cfaniakuf" ? dobrze ktoś napisał,
> zacznie się oszczędzanie wody = podniesienie cen za wodę = mniej będziemy dostawać w
> tej samej cenie co wcześniej, bo oni przecież mają na sztywno ustawiony
> "zarobek" poniżej którego przestanie być to opłacalne

Ano właśnie. Zagadka. Prościej dowalić od zuzytej wody. A jak ludzie przesadnie zaczną oszczędzac wodę to podnieść cenę za wodę
Na górę

Postautor: Gość » 23 mar 2021, o 05:42

Gość pisze:
> Ponad 40 samorządów zainteresowało się algorytmem, który wyszukuje
> nieprawidłowości w deklaracjach śmieciowych. Część z nich już zastosowało u
> siebie świdnicką aplikację i odnalazło pierwszych dłużników.
>
> https://www.swidnik.pl/aplikacja-coraz-popularniejsza/

Świdnik niedaleko
Na górę

Postautor: Gość » 24 mar 2021, o 09:26

Polacy i tak mniej się umyją od innych w Europie. Wyprzedzamy tylko Rumunów
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”