Szczepienia przeciw Covid w Tomaszowie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 13:25

Na stronie UM jest temat dla seniorów o szczepieniach z ładnym zdjęciem ale nic poza tym, żadnych terminów i kontaktów. O co chodzi i kiedy i gdzie można robić zapisy?
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 13:27

brak wolnych terminów do końca marca. Podobno można się rejestrować a potem oddzwonią.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/najczestsze-pytania,jak-zapisac-sie-na-szczepienie-przeciw-covid-19---wyjasniamy-,artykul,11169792.html
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 17:34

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/min-dworczyk-w-tej-chwili-nie-ma-juz-wolnych-terminow-szczepien-przeciwko-covid-19-1106364

Mamy ponad 3 mln zajętych terminów, w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Zaapelował do seniorów, by nie szli do przychodni, a chęć zaszczepienia się zgłaszali telefonicznie, przez sms lub drogą internetową.
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 17:57

po co w takim razie temat na stronie miasta jak nie wpisują tam żadnych informacji
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 17:58

NFZ nie zapłaci za transport pacjenta ze schorzeniami uniemożliwiającymi samodzielne dotarcie do punktu szczepień – z rozliczeń usunięto taki „produkt”.

Kto zapłaci za transport? Otóż jednostki samorządu terytorialnego.
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2021, o 18:17

Gość pisze:
> NFZ nie zapłaci za transport pacjenta ze schorzeniami uniemożliwiającymi
> samodzielne dotarcie do punktu szczepień – z rozliczeń usunięto taki
> „produkt”.
>
> Kto zapłaci za transport? Otóż jednostki samorządu terytorialnego.

I taka właśnie informacja znajduje się na stronie UM.
Na górę

Postautor: Gość » 28 sty 2021, o 11:26

Alternatywą dla szczepień może być szybkie testowanie (np. szybkie genetyczne testy ślinowe, od pół roku prod.in. w Polsce – zablokowane przez rząd) i szybkie leczenie, np. iwermektyną (rejestracja zablokowana przez rząd), kamostatem (brak rejestracji przez rząd), czy amantadyną (wycofana z aptek przez rząd).
Są jeszcze inne potencjalnie skuteczne leki, ale o nich nie powiem, bo też rząd zakaże ich sprzedaży pod jakimś pretekstem…
Na górę

Postautor: Gość » 29 sty 2021, o 05:31

Ad "szczepionek":
1 Czy gdziekolwiek opublikowano pełną sekwencję wszystkich fragmentów/cząstek RNA i/lub DNA zawartych w preparatach nazywanych “szczepionkami”?
2.Jakie modyfikacje mRNA zastosowano, w tym czy zastosowano również, a jeśli tak to w jaki sposób, zmodyfikowane nukleotydy w czasie syntezy mRNA in vitro?
3.Czy preparaty mRNA zawierają technologię CRISPR-Cas9 lub jej warianty?
4.Czy istnieje, a jeśli tak, to jak wysokie prawdopodobieństwo, że odpowiedź immuno wygenerowana na bazie wytworzonego w komórce fragmentu białka S po podaniu do niej mRNA “szczepionki” będzie także skierowana przeciwko syncytynie lub innym białkom własnym człowieka?
5.Jakie jest prawdopodobieństwo efektu wzmocnienia choroby i/lub tzw. kondycjonowania patogenicznego (ang. pathogenic priming) i/lub reakcji autoimmunologicznej?
6. Czy antygenty znajdujące się na zastosowanym fragmencie białka S różnią się zasadniczo od antygenów występujących na białkach własnych człowieka?
7.Jak trwałe jest mRNA dostarczane do komórki? Ile cykli translacji może przejść jedna cząsteczka mRNA i ile szacunkowo cząsteczek mRNA może zostać dostarczonych do jednej komórki? Jaka jest średnia wydajność transfekcji komórek po podaniu “szczepionki”?
8.Czy zastosowane mRNA należy do klasy samo-replikujących się szczepionek mRNA?
9.Jakie inne adjuvanty o charakterze biochemicznym oraz fizycznym znajdują się w preparacie mRNA?
10.Czy w preparatach mRNA znajdują się “dodatki”, które można określić jako nanotechnologia? Jeśli tak to jakie i jaka jest ich rola w “szczepionce”?
11.Czy w preparatach zastosowano składniki lub modyfikacje fluorescencyjne, natury chemicznej lub enzymatycznej? Jeśli tak to w jakim celu?
12.Czy w tych “szczepionkach” znajdują się inne typy RNA, takie jak np. short interfering RNA, czyli siRNA lub inne? Jeśli tak to jaka jest ich rola? Z patentu modeRNA widać, że mogą być, by zmieniać funkcje genów.
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2021, o 18:11

Dane opublikowane przez Novavax i J&J budzą obawy co do skuteczności dopuszczonych już na rynek szczepionek firm Pfizer/BioNTech i Moderna w odniesieniu do południowoafrykańskiego wariantu – podkreśla Reuters.

„To już inna pandemia” – ocenia dr Dan Barouch z centrum medycznego Beth Israel Deaconess Medical Uniwersytetu Harvarda.

Barouch przypomina, że na świecie pojawiło się już kilka nowych wariantów koronawirusa, a wszystkie te nowe wersje okazują się bardziej odporne na szczepionki.

Dyrektor wykonawczy koncernu Pfizer Albert Bourla ocenił, że istnieje „wysokie prawdopodobieństwo”, iż pojawiające się na świecie nowe warianty koronawirusa mogą sprawić, że szczepionka tej firmy stanie się nieskuteczna.

https://nczas.com/2021/01/30/nowa-lepsza-pandemia-w-budowie-bedziemy-sie-szczepic-bez-konca-mutant-z-afryki-oslabia-dzialanie-szczepionek/

Będziemy się szczepić bez końca?
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2021, o 04:46

To się okaże..
Zauważ, że jesteśmy sprzedani koncernom prowadzącym badania chemiczne i medyczne. Koncerny potrzebują ludzi to testów przeróżnych substancji, a pod szyldem covida wypróbować można dowolne chemikalia, nie tylko związane z lekami. Organizowaniem rynku testowego zajmuje się m.in. firma która dla kamuflażu kupiła jakąś tam bezwartościową technologię niby leku na covida. Szczepionki będą wymuszone prawem (kto nie zgodzi się zaszczepić zapłaci solidną karę, a i tak będzie fizycznie zmuszony).

Biznes nie zna litości. Seniorzy na pierwszy ogień - nikt nie rozróżni, czy zeszli na starość czy na covida testowego.
.
Ta "szczepionka" to jest nieprzebadany na ludziach produkt inżynierii genetycznej (mRNA).

Zanim się zaszczepisz tym wynalazkiem poczytaj o skutkach ubocznych szczepionek, o testowaniu szczepionek w Afryce i Indiach, o tym co może się znajdować w tym czymś i co może grozić.
Ufasz im tak że zaryzykujesz życiem? Nie rozumiem jak można bezmyślnie ryzykować. Myślisz, że im zależy na zdrowiu Polaków? Mają w tym interes by podać wszystkim ta pseudo szczepionke. Bez testów i gwarancji co w niej jest.

Prawdopodobnie będą nowotwory, bezpłodność i inne choroby. Ale wtedy już będzie za późno by stwierdzić związek ze szczepionką.

A przede wszystkim tylko co 10 umiera - tak więc bez obawy.

Starsi ....Szczepcie się !!!! Jak najszybciej. Szybciej będziecie odchodzić. Oczywiście nie będzie to miało nic wspólnego z covid-19 itd...itp....Producent nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności. To chyba dobitnie o czymś świadczy... Ale SZCZEPCIE SIĘ !!! Zdrowia życzę , bo będzie wam potrzebne
A TYM BARDZIEJ MŁODZI, BO ODCZYNY POSZCZEPIENNE WYSTĄPIĄ WAM PO ROKU. CHROŃCIE SIĘ I UNIKAJCIE TŁUMÓW, A PRZEDE WSZYSTKIM SZCZEPIONEK NIE SPRAWDZONYCH

Przypominam, że nasi oświeceni przyjęli ustawę o braku odpowiedzialności za błędy lekarskie podczas pandemii, a producent szczepionki też się zabezpieczył od odpowiedzialności na wypadek powikłań.

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego to seniorzy mają się szczepić w pierwszej kolejności.?może dla tego że może ZUS ich nie lubi?
Skutki zobaczą Ci którzy przeżyją !!!

A tej szcczepionk dla wszystkich starczy.
Tak jak na Titaniku kapitan uspakajał pasażerów, proszę się nie pchać, wody starczy dla wszystkich.
Na górę

Postautor: Krajany » 31 sty 2021, o 04:52

ZUS ?
Zus z pewnością! A po co mają emerytury wypłacać?
Czystkę etniczną zrobią w seniorach to kasy będzie więcej tylko wtedy w Takim Tomaszowie nikogo nie ma poza seniorami!
Więc miastko puste się zrobi...
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2021, o 10:55

Skąd się bierze w tomaszowskim tak duża ilość zakażeń covid ,jesteśmy w czołówce województwa lubelskiego/
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2021, o 11:10

A skąd te informacje.
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2021, o 11:12

Z Dziennika Wschodniego
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2021, o 19:52

Gdyby pojawiły się kolejne problemy u dostawców mogłoby się to odbić się na grafiku szczepień seniorów, bo nasze rezerwy się skończyły - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-problemy-z-dostawami-szczepionek-michal-dworczyk-rezerwy-sie,nId,5021124#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”