Ilu pracowników służby zdrowia w Tomaszowie zaszczepi się przeciw Covid?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 20 gru 2020, o 14:12

W Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie pracuje około 3 tysięcy osób, ponad 2 tysiące to personel medyczny. – W tym momencie gotowość do przystąpienia do szczepienia przeciwko Covid-19 zadeklarowało ponad 1130 osób. Mówimy o personelu medycznym, jak i niemedycznym – informuje Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie.

Podobnie jest w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. – Na razie zgłosiło się ok. 30 procent naszego personelu.

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/sa-grupa-zero-ale-lubelscy-medycy-nie-pala-sie-do-szczepien,n,1000280423.html
Na górę

Postautor: Gość » 20 gru 2020, o 15:00

Na uwagę, że w niektórych szpitalach do szczepień zgłosiła się tylko połowa pracowników, a nawet mniej, powiedział: – Jeśli mam traktować świat poważnie i kolegów lekarzy, i koleżanki pielęgniarki poważnie, to oczywiście w ogóle takiej opcji nie biorę pod uwagę - główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.
Na górę

Postautor: Gość » 20 gru 2020, o 16:35

Dlaczego pracownicy medyczni nie zamierzają „świecić przykładem”? I jak to się dzieje – już patrząc na ogół społeczeństwa – że w Wielkiej Brytanii (kolebce ruchu antyszczepionkowego po wschodniej stronie Oceanu Atlantyckiego) gotowość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 deklaruje 77% obywateli, a w Polsce, gdzie poziom zaszczepienia dzieci i młodzieży szczepionkami obowiązkowymi sięga 95%, a antyszczepionkowcy – w porównaniu z innymi krajami – mają ciągle znaczenie marginalne w zakresie realnego wpływu na opinię publiczną, nawet w środowisku medycznym panuje duża nieufność wobec szczepionek?

Po pierwsze, należy sobie zadać pytanie: dlaczego pracownicy medyczni mieliby ufać politykom i organizowanej przez nich akcji szczepień? Abstrahując od zaufania do nauki i autorytetów naukowych, decydenci przez ostatnich 10 miesięcy zarządzania pandemią nie zasłużyli – według mnie ani trochę – na szerokie zaufanie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych zawodów.

Po drugie, polityków obciąża to, że zawczasu nie przeprowadzili – nie rozpoczęli, nie zainspirowali, nie docenili wagi, nie sfinansowali – rzetelnej edukacji pracowników medycznych w zakresie szczepień przeciwko COVID-19. Nie w tej chwili, i nie od tygodnia, ale już od kilku tygodni powinna trwać przemyślana kampania edukacyjna adresowana do każdego z zawodów medycznych.

https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/255211,szczepienia-przeciwko-covid-19-dlaczego-polscy-medycy-nie-swieca-przykladem
Na górę

Postautor: Gość » 20 gru 2020, o 18:44

Narodowy Program Szczepień

https://www.youtube.com/watch?v=yFG5J2Q01Ys
Na górę

Postautor: Gość » 20 gru 2020, o 22:28

Na szczęście potrzeba więcej niż kilku mutacji, aby wirus zmienił swoje białka w taki sposób, by ominąć ochronę immunologiczną.

Niemniej jednak wiemy na przykład, że wirusy grypy mutują bardzo szybko i że szczepionki muszą być dostosowywane w każdym sezonie grypowym, aby zachowały skuteczność.

Dlatego szczepionki przeciwko COVID-19 będą musiały być prawdopodobnie dalej dopasowywane.


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-mutacja-koronawirusa-co-musimy-wiedziec-o-nowym-zagrozeniu,nId,4938812#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Na górę

Postautor: Mohort » 21 gru 2020, o 14:43

"Nowy wariant koronawirusa, który szybko rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Anglii, ma "niezwykłą dużą liczbę mutacji" - poinformowała wirusolog Wendy Barclay w wywiadzie dla BBC. Jak stwierdziła, wirusy zwykle różnią się od siebie jedną lub dwiema zmianami, jednak ten ma aż 22 jednocześnie."

Juz widzę jak ta szczepionka ogarnia tyle mutacji
Na górę

Postautor: Gość » 21 gru 2020, o 15:02

Mohort pisze:
> Juz widzę jak ta szczepionka ogarnia tyle mutacji

Ha ha ha... Masz rację

__________________________________________
Dla tych, którzy są za dobrowolnością szczepień, czyli dla ludzi myślących i kochających ponad wszystko wolność i prawdę:

https://www.youtube.com/watch?v=5D7P5bMfm4g&list=TLPQMjExMjIwMjD8mTVOirRcgw&index=1
Na górę

Postautor: Gość » 21 gru 2020, o 16:12

Gość pisze:
> Mohort pisze:
> > Juz widzę jak ta szczepionka ogarnia tyle mutacji
>
> Ha ha ha... Masz rację
>
> __________________________________________
> Dla tych, którzy są za dobrowolnością szczepień, czyli dla ludzi myślących i
> kochających ponad wszystko wolność i prawdę:
>
>
> https://www.youtube.com/watch?v=5D7P5bMfm4g&list=TLPQMjExMjIwMjD8mTVOirRcgw&index=1


ciekawe co z tymi co przeszli covid bez tych 22 mutacji
Na górę

Postautor: Gość » 21 gru 2020, o 23:44

Nowy, bardziej zakaźny szczep koronawirusa powoduje nasilanie się epidemii w Republice Południowej Afryki. Naukowcy starają się ustalić, czy szczepionka na COVID-19 będzie skuteczna na 501.V2 - podaje Associated Press.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-rpa-nowy-typ-koronawirusa-powoduje-nasilanie-sie-epidemii,nId,4940749#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

następna mutacja. tamto przylazło z Chin to co tam mutacje z WB czy RPA. zaraz będą. nie dadzą rady na ten pierwszy zaszczepic
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2020, o 00:09

Rypnie sie to wszystko jak nic.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 22 gru 2020, o 08:52

Szczepionka na Covid-19 podawana jest w stanach od niespełna tygodnia, a ofiary powikłań poszczepiennych są już liczone w tysiącach.
To nie są dane sondażowe lub przewidywania, tylko oficjalne dane z departamentu zdrowia Stanów Zjednoczonych. Na stronie cdc.gov zamieszczono dokument, według którego już u 3150 osób zaobserwowano ciężkie powikłania po przyjęciu szczepionki.

https://nczas.com/2020/12/22/juz-ponad-3-tys-osob-w-usa-ma-ciezkie-powiklania-po-szczepionce-na-covid-19/
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2020, o 09:08

Zanim zaszczepią wszystkich to już ten wirus zmutuje tyle razy , że szczepionke będą mogli sobie wsadzić
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2020, o 10:24

W 2018 roku ówczesny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, ustanowił Dorotę Hryniewiecką-Firlej, doradcą ds. przyszłości opieki medycznej przy MZ. Hryniwiecka-Firlej jest prezes Pfizer Polska – polskiego oddziału jednego z producentów szczepionki na Covid-19.
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2020, o 10:39

Ale ten Tusk narozrabiał.🤭
Na górę

Postautor: Gość » 22 gru 2020, o 16:57

Rosną obawy w związku z nowym szczepem koronawirusa, który we wrześniu pojawił się w Wielkiej Brytanii, a obecnie powoduje znaczący wzrost zachorowań na Wyspach. Ma on rozprzestrzeniać się bardzo szybko i być nawet o kilkadziesiąt procent bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe warianty. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 przyznaje: - Nie mam żadnych złudzeń.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”