1 listopada

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 21 paź 2020, o 19:20

Mimo zawrotnego tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa, rząd i episkopat niechętnie podchodzili do tematu zamykania cmentarzy na 1 listopada. Do takiego rozwiązania wzywali eksperci w obawie przed dalszym pogarszaniem się sytuacji epidemicznej w Polsce. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, rządzący zawarli właśnie porozumienie z władzami Kościoła w tej sprawie.

Jak ustaliło RMF FM z zawartej umowy wynika, że księża mają wystosować do wiernych apele o powstrzymanie się od odwiedzin mogił bliskich 1 listopada. Jednocześnie kapłani mają zaproponować, by takie odwiedziny przełożyć na kilka dni przed lub po Wszystkich Świętych.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2020, o 19:26

Okres Wszystkich Świętych należy rozłożyć na poszczególne weekendy, a 1 listopada zamknąć cmentarze. Trzeba zrobić wszystko, aby to święto nie odbyło się w tym roku w takiej formie jak dotychczas – mówi w rozmowie z Interią dr Paweł Grzesiowski, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń. Lekarz apeluje o "niewyjeżdżanie na Wszystkich Świętych". (...) ale jeśli już ktoś się zdecyduje, to rozłożenie tych wyjazdów w czasie albo np. tylko w obrębie jednego województwa - dodaje. -

Zastanówmy się, Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce. Co więcej, 1 listopada jest w tym roku w niedzielę, a zatem to będzie cały weekend. Jeśli dodamy do tego statystyki z poprzednich lat, zobaczymy też, ile wypadków drogowych jest w tym okresie. Wiele z tych osób musi trafić do szpitala. Czy znajdą się dla nich wolne łóżka? Obawiam się, że nie - mówi dr Paweł Grzesiowski.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2020, o 19:37

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe apeluje do wszystkich Polaków o rezygnację z masowych odwiedzin cmentarzy we Wszystkich Świętych. „Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane” – czytamy w apelu podpisanym przez prezesa PSP Krzysztofa Wolickiego.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2020, o 20:00

"W tym szczególnym czasie lepiej wstrzymać się z rodzinnymi spotkaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby mieszkające daleko. Nie raz wspólne wspomnienia o zmarłym są okazją do wspólnego obiadu lub spaceru, jednak zważywszy na okoliczności takie zachowania mogą mieć fatalne konsekwencje. Zdecydowanie bezpieczniej będzie także zostawić dzieci, młodzież oraz osoby starsze w domu.

Choć to może być dla nich trudne, warto chwilę porozmawiać i spróbować przekonać ich o konieczności zachowania maksymalnej ostrożności."
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2020, o 20:28

Nie tłoczmy się cmentarzach. Te groby są tam przecież przez pozostałe 364 dni w roku
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2020, o 21:01

" Minister Zdrowia przewiduje, że w najbliższych dniach może on wzrosnąć nawet do 20 tysięcy dziennie. Jego zdaniem wprowadzone obostrzenia, czyli m.in. nakaz noszenia maseczek, zachowanie dystansu społecznego, przejście szkół średnich oraz wyższych na naukę zdalną, dadzą efekt i spowodują spadek zakażeń najwcześniej za dwa tygodnie.

Wciąż problematyczną kwestią jest właśnie rozprzestrzenianie się wirusa podczas takich dni jak 1 listopada. Dlatego też zarówno rząd, lekarze, jak i duchowni apelują, by w tym roku tego dnia nie odwiedzać cmentarzy i zostać w domu."
Na górę

Postautor: SND » 22 paź 2020, o 09:03

"To, co możemy osiągnąć przez kolejne 2 tygodnie, wskutek restrykcji, które zaczęły obwiązywać, zostanie kompletnie zniwelowane przez 1 listopada, kiedy Polacy tłumnie zaczną się spotykać.

Możemy być bezobjawowi i stać się źródłem zakażenia dla naszych najbliższych - mówi ekspertka i zwraca uwagę na sytuację ludzi starszych. - Ryzyko zgonu jest 200-300 razy wyższe."
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 11:46

Ponad 12 tys. zakażeń w ciągu doby . Zamknąć cmentarze na 1 listopada. Tam ruszą tłumy. W kwietniu zamknęli nawet lasy gdy było kilkuset zakażonych w całym kraju.
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 12:07

Cmentarz komunalny może zamknąć burmistrz, parafialny proboszcz i nie trzeba wielkiego halo z Warszawy.
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 20:55

Gość pisze:
> Cmentarz komunalny może zamknąć burmistrz, parafialny proboszcz i nie
> trzeba wielkiego halo z Warszawy.


Zgadza się. Tylko, że ci tam na górze konsultują z episkopatem a ci na dole z dziekanem. A dziekan kieruje się ustaleniami rządu z episkopatem...i kólko się zamyka
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 21:19

Gość pisze:
> Gość pisze:
> > Cmentarz komunalny może zamknąć burmistrz, parafialny proboszcz i nie
> > trzeba wielkiego halo z Warszawy.
>
>
> Zgadza się. Tylko, że ci tam na górze konsultują z episkopatem a ci na dole z
> dziekanem. A dziekan kieruje się ustaleniami rządu z episkopatem...i kólko się zamyka


kto podskoczy dziekanowi?
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 07:33

SND pisze:
> "To, co możemy osiągnąć przez kolejne 2 tygodnie, wskutek restrykcji,
> które zaczęły obwiązywać, zostanie kompletnie zniwelowane przez 1
> listopada, kiedy Polacy tłumnie zaczną się spotykać.
>
> Możemy być bezobjawowi i stać się źródłem zakażenia dla naszych
> najbliższych - mówi ekspertka i zwraca uwagę na sytuację ludzi starszych. -
> Ryzyko zgonu jest 200-300 razy wyższe."


Z Episkopatem nie wygrasz
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 08:20

Gość pisze:
> SND pisze:
> > "To, co możemy osiągnąć przez kolejne 2 tygodnie, wskutek restrykcji,
> > które zaczęły obwiązywać, zostanie kompletnie zniwelowane przez 1
> > listopada, kiedy Polacy tłumnie zaczną się spotykać.
> >
> > Możemy być bezobjawowi i stać się źródłem zakażenia dla naszych
> > najbliższych - mówi ekspertka i zwraca uwagę na sytuację ludzi starszych. -
> > Ryzyko zgonu jest 200-300 razy wyższe."
>
>
> Z Episkopatem nie wygrasz
CO SIE TAK CZEPILISCIE TYCH CMENTARZY I ICH ZAMYKANIA!!!!!!!!!! obszar kilkunastu hektarów ,odległość między osobami kilkanaście metrów na świeżym powietrzu,ludzie wchodzą na 15min. i wychodzą,wszyscy są w maseczkach bo wiedzą jaka jest sytuacja,robią też rotację aby nie w jednm dniu na wszystkich cmentarzach, natomiast w zakładach pracują dziesiątki, setki ludzi przez 8 godzin ale tam jest ok,młodsze klasy-szkoły, przdszkola funkcjonuja praktycznie bez zmian , tam tez nie widzicie zagrożenia ?to może zamknijmy ulice bo tam też się ludzie przemieszczają i chyba w większym stopniu stwarzają zagrożenie---zanim napiszesz to pomyśl
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 08:31

Powiedział to ten co propagował tu marsz bezczaszkowych nazywając to "marszem o wolność"
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 08:41

Ty byłeś w ogóle na cmentarzu 1 listopada? Gdzie ty tam widział kilkanaście metrów odstępu? Jeden włazi na drugiego, przepychają się z tymi chryzantemami. parkingu zatłoczone.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”