Premier w Tomaszowie: "Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście"

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Jeremiah » 21 paź 2020, o 18:56

Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać - mówił premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim, zachęcając do "tłumnego" pójścia do urn 12 lipca.
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 07:11

Jeremiah pisze:
> Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest
> dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać -
> mówił premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim, zachęcając do
> "tłumnego" pójścia do urn 12 lipca.


Kłamca Pinokio !!
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 11:59

"Przekroczyliśmy 200 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od początku trwania pandemii. Na pierwsze 100 tysięcy "pracowaliśmy" 216 dni. Drugie 100 tysięcy osiągnęliśmy po zaledwie 17 dniach."
Na górę

Postautor: zaraza » 22 paź 2020, o 13:01

UE-PiS-Tools po następnej kwarantannie będziemy Eurepejczykami z euro ?
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 16:28

"Minister Adam Niedzielski w rozmowie na portalu rp.pl stwierdził, że „jest też przestrzeń na kolejne obostrzenia, takie bardziej drastyczne, które spowodują, że wyhamujemy, bo w tej chwili musimy robić wszystko, aby bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej”.

Od tygodnia Polacy mają chodzić wszędzie w maseczkach, są kolejne ograniczenia. I jaka jest zmiana? Kolejne wzrosty. Rozumiem w takim razie, że maseczki i ograniczenia nic nie dają – pisze na Twitterze Grzegorz Gawin z partii KORWiN.

To jednak nic zaskakującego, redaktor portalu nczas.com Radosław Piwowarczyk przypomina „wypowiedź prof. Guta z wiosny, który mówił, że maseczki są „źródłem zakażenia” i równie dobrze można „źródła zakażenia od razu wrzucić do autobusu”. To było jeszcze przed jesienną zmianą mądrości u Pana profesora.”
Na górę

Postautor: Gość » 22 paź 2020, o 17:11

. Pogłębiający się kryzys na tle koronawirusa, bo wcale nie bezpośrednio przez niego spowodowany, bezlitośnie obnażył zwyczajną głupotę polityków zarówno ze strony rządzącej, jak i opozycji. Dopóki głupota polityków nie dewastuje gospodarki, to państwo może się nawet rozwijać. Jeśli jednak nadchodzi kryzys, to głupota polityków nabiera szczególnej mocy, zwłaszcza odnośnie gospodarki. I tak się teraz w Polsce dzieje.

Tak zwana piątka Kaczyńskiego odnośnie rolnictwa, to jak wzniecanie pożaru na parterze, gdy piętro już płonie. Rząd PiS jest bezpośrednio odpowiedzialny za nieprzygotowanie struktur państwa na problemy wywołane przez koronawirusa, a szereg jego chaotycznych i bezmyślnych działań te fatalne skutki pogłębia i przyspiesza. Opozycja w większości również choćby zdrowym rozsądkiem nie błyszczy. Najnowszy "wyczyn", to projekt posłów lewicy, by karać za głoszenie, że epidemii nie ma.

To tak jakby miały wrócić najciemniejsze lata stalinowskiej komuny i wieloletnie wyroki więzienia za "szeptaną, wrogą propagandę". Oczywiście, żeby to mogło działać musi powstać system donosicielstwa. Sądzę, że to w przypadku formacji wywodzącej się z PZPR nie dziwi, ale jakoś też nie zdziwiłoby mnie, gdyby PiS również był za tym pomysłem. Przecież już tak zwani sygnaliści pełnią ważną rolę w spółkach skarbu państwa.


http://www.mysl-polska.pl/2532
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 09:19

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 400 tys. więcej niż Zjednoczona Prawica w październiku w 2019 r. - argumentował polityk, mówiąc o możliwej wygranej, ale jak zwrócił uwagę, wiele starszych osób nie wzięło udziału w pierwszym głosowaniu. Teraz również na ich głosy liczby obóz Dudy. - Wydaje mi się, że wtedy te osoby obawiały się koronawirusa - dodał Bielan.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-prezydenckie-2020-adam-bielan-nie-jestesmy-pewni-zwyciestwa-ale-w-nie-wierzymy/g8hww28

Wirus wiedział, że sa wybory i odpuścił.
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 12:52

Wtedy jeszcze rząd przekonywał, że 500 plus stworzono właśnie po to, by poprawić poziom dzietności w Polsce. Teraz rząd zmienia narracje w iście propagandowym stylu. Gabinet Mateusza Morawieckiego w oficjalnym dokumencie informuje, że 500 plus nigdy nie miało stymulować ilości urodzeń w Polsce. Rząd albo kłamał do tej pory, albo kłamie teraz.

Dokument, o którym mowa to „Sprawozdanie Rady Ministrów z realizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w 2019 roku”. Według danych w roku 2019 urodziło się 13 tys. mniej dzieci niż w roku 2018.

https://nczas.com/2020/10/23/rzad-pis-to-w-koncu-oficjalnie-500-plus-nie-zwieksza-dzietnosci-i-nigdy-nie-mialo/
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 20:59

Niemcy zaczęli pomagać pacjentom z koronawirusem z innych państw. Jednocześnie twierdzą, że są otwarci na pomoc Polsce, ale rząd PiS „jest zbyt dumny”.
Na górę

Postautor: Gość » 23 paź 2020, o 23:18

Nie ma możliwości, żeby premier mi czegokolwiek zakazał. Gdzie on był pół roku temu? Przecież sam mówił, że nie ma się już czego bać, że wirus jest w odwrocie. Dla mnie to chwyt poniżej pasa. Może od razu do więzienia nas wsadzić? - oburza się 100-krotny reprezentant Polski.

- Pewne ograniczenia są oczywiste, sam się do nich stosuję. Nie ma spotkań towarzyskich, nie włóczę się po knajpach, nie witam się z ludźmi, ale niech premier nie robi z nas idiotów. Bo widzę, że są równi i równiejsi - przekonuje Lato i daje za przykład msze święte w kościołach.

Jestem katolikiem z krwi i kości, ale porządek trzeba zrobić w kościele, bo to co tam się dzieje, to partyzantka. Księża powinni dawać przykład, a sami nie zakładają masek, podają komunię bez rękawiczek prosto do ust. Nie wiem, nie dotyka się tego tematu, bo ma się w tym interes polityczny?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/906186/koronawirus-lato-to-chwyt-ponizej-pasa-tomaszewski-doskonala-decyzja
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2020, o 11:44

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. W piątek odznaczył Igę Świątek i był na Stadionie Narodowym.

Lans nie popłacił.
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2020, o 20:21

Należałam do tej grupy zakaźników, którzy uważali, że są zdecydowanie za wcześnie wprowadzone poluzowani, czyli dopuszczenie imprez rodzinnych i skupisk ludzi w kościołach - powiedziała w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News prof. Anna Boroń-Kaczmarska, lekarz, specjalista chorób zakaźnych i zdrowia publicznego z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-anna-boron-kaczmarska-obostrzenia-byly-luzowane-za-wcze,nId,4813342#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2020, o 06:49

Jeremiah pisze:
> Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest
> dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać -
> mówił premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim, zachęcając do
> "tłumnego" pójścia do urn 12 lipca.


z tymi urnami to dziś dwuznaczne trochę
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2020, o 07:28

„Gazeta Prawna”, powołując się na informatorów z rządu, twierdzi, że jeśli do piątku koronawirus „nie zwolni” to możemy się szykować do pełnego lockdownu. To najczarniejszy scenariusz do polskich przedsiębiorców… i nie tylko.

Informatorzy „Gazety Prawnej” wyjaśniają, że pełny lockdown to również wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy. Wszystko ma zależeć od tego, czy październikowe obostrzenia poprawiły sytuację.

Marta Petka-Zagajewska, ekonomista banku PKO BP, wskazuje, że tylko największe restauracje (zatrudniające dziewięciu i więcej pracowników) dawały dotąd prace ponad 213 tys. osób.

W równie tragicznej sytuacji jest branża fitness. Przedsiębiorcy podkreślają, że przecież ćwiczący nabierają odporności, a ich placówki są sterylnie czyste, ale rządu to nie rusza.
Na górę

Postautor: Gość » 26 paź 2020, o 07:46

"Gdyby sytuacja bardzo się pogarszała, to może się pojawić konieczność wprowadzenia stanu nadzwyczajnego" – stwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Poseł w rozmowie z dziennikarzami ocenił też, że rząd „świetnie" przygotował się do drugiej fali pandemii"
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”