Dlaczego sanepid uwięził ludzi w domach?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: COV_FAKE » 27 wrz 2020, o 08:16

Drogi prymitywie (ty wybrałeś tę formułę) pleciesz o kwarantannie i o tym że chadzasz do SANEPIDU w celu pyskówek. Ja mówię o problemie GLOBALNIE
Mówię, że są naukowcy PRZYZWOICI - którzy mówią WPROST
TEST PCR JEST BZDURĄ w aspekcie COVID https://www.youtube.com/watch?v=MJPFuWZJmjs

Że są urzędnicy państwowi którzy potrafią ryzykować karierę i przyzwoite synekury głosząc prawdę jak niemiecki szef policji w Dolnej Saksonii
https://www.youtube.com/watch?v=TtXFCGK-rMk

Nie koresponduję z tobą dla przekonania ciebie - zamieszczam wpisy by inni MYŚLĄCY (czyli jednoznacznie wykluczam ciebie)dotarli do tych informacji
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 09:22

Globalnie to masz nawalone w swoim łbie. Nie ma tematu w którym ludzie mogliby podyskutować o realnym problemach. Na hasło covid zaraz się wprdalasz ze swoją krucjatą. Na co komu ludziom uwięzionym w domach na podstawie wewnętrznej instrukcji link do dyskusji dwóch naukowców? Wkleją ten link do korespondencji z sanepidem?
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 10:26

Ministerstwo Zdrowia zlikwidowało testy dla osób po izolacji i kwarantannie więc sanepid zapobiegawczo w ramach wewnętrznej instrukcji więzi ludzi w domach dodatkowe 10 dni. I to ludzi którzy chcą...wrócić do pracy. Wiem, że to dla niektórych niepojęte . Są tacy co wolą siedzieć w domu korzystając z gorących posiłków z gops.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 10:57

Można się wykupić od tych 10 dni komercyjnym testem za 5 stów. I tak nasze państwo traktuje ludzi. Chcących wrócić do pracy więzi lub wyciąga od nich kasę a sponsoruje zasiłki plus pod wszelką postacią.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 27 wrz 2020, o 12:08

Profesor Ryszarda Chazan o Covid...

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 67777.html
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 12:12

"Mimo to uważam, że powinno się zachęcać społeczeństwo do zasłaniania ust i twarzy, zwłaszcza w transporcie publicznym, w placówkach ochrony zdrowia. Maseczki powinny nosić bezwzględnie osoby chore, zdrowe z dodatnim testem, a także wszystkie osoby z objawami przeziębienia. Znaczne ważniejsze jest jednak zachowanie pewnej odległości, szczególnie kiedy przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, częste wietrzenie i dezynfekcja pomieszczeń. Należy także stałe przypominać o częstym myciu rąk i nieuczestniczeniu w dużych zgromadzeniach."

Czytasz do końca to co sam linkujesz?
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 27 wrz 2020, o 12:19

Dla tego też linkuję bo czytam. A nagłówek cytowanego linku mówi o niewyobrażalnej głupocie "zatrzymania świata" fałszywą tezą o PANDEMII
- to też przeczytałeś?
Prof Chazan wytyka również nieźle mediom za "posłuszne realizowanie rządowych zamówień przekazu" - przeczytałeś?
Maseczkę natomiast wkładam w wymaganych miejscach publicznych "za oceanem" i w PL
Nie dlatego, że wierzę w tę bzdurę - tylko po to, by nie pozwolić "sługusom systemu" - jego "mrówom - na nałożenie na mnie kar i różnych "fine`ów"
Bo to byłaby głupota z mojej strony - dać im taką szansę. Z systemem należy walczyć jego bronią - informacją, tylko uczciwą...
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 12:20

Przecież ta wypowiedź profesora na którego się powołujesz przeczy wszystkiemu co sam głosisz na tym forum

"Mimo to uważam, że powinno się zachęcać społeczeństwo do zasłaniania ust i twarzy, zwłaszcza w transporcie publicznym, w placówkach ochrony zdrowia. Maseczki powinny nosić bezwzględnie osoby chore, zdrowe z dodatnim testem, a także wszystkie osoby z objawami przeziębienia. Znaczne ważniejsze jest jednak zachowanie pewnej odległości, szczególnie kiedy przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, częste wietrzenie i dezynfekcja pomieszczeń. Należy także stałe przypominać o częstym myciu rąk i nieuczestniczeniu w dużych zgromadzeniach."


Jak pandemia to fake to po jakiego robić to co wyżej powiedział profesor. Trochę logiki.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 27 wrz 2020, o 13:02

Nie "profesora" tylko jeżeli już to pani "profesor" (nie znoszę i nie akcptuję femininatywów ie "profesorka, szpieżyni, naukowczyni, mininstra itd)
Spróbuj przeczytać ten tekst kilka razy (ludziom z pewnymi ograniczeniami to pomaga zrozumieć czytany tekst)
Zrozumiesz wtedy jak mocnym uderzeniem w PSEUDO PANDEMIĘ COVID jest wypowiedź pani Profesor Ryszardy Chazan.
Spróbuj czytać tę wypowiedź ze zrozumieniem - i nie mów że to zrobiłeś, bo pomyliłeś nawet płeć autora...
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 13:06

COV_FAKE pisze:
> Nie "profesora" tylko jeżeli już to pani "profesor"
> (nie znoszę i nie akcptuję femininatywów ie "profesorka, szpieżyni,
> naukowczyni, mininstra itd)
> Spróbuj przeczytać ten tekst kilka razy (ludziom z pewnymi ograniczeniami
> to pomaga zrozumieć czytany tekst)
> Zrozumiesz wtedy jak mocnym uderzeniem w PSEUDO PANDEMIĘ COVID jest
> wypowiedź pani Profesor Ryszardy Chazan.
> Spróbuj czytać tę wypowiedź ze zrozumieniem - i nie mów że to zrobiłeś, bo
> pomyliłeś nawet płeć autora...


Gwno mnie obchodzi płeć autora:) Na tym chcesz się teraz skupić bo wyszedłeś na anty covidowego błazna który zaprzecza istnieniu epidemii a jednocześnie powołuje się na wypowiedź profesora który zaleca zasłanianie usta i nosa, zachowanie dystansu i dezynfekcję? Czyli dokładnie to z czego ty i tobie podobni kpicie:)
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 27 wrz 2020, o 13:13

Nie puchatku. Maski należy nosić by nie płacić bandyckiemu systemowi gigantycznych kar - i ja ją noszę w publicznych miejscach tam gdzie pachołki systemu mogą wyrwać mi moje ciężko zarobione pieniądze...
Tak w ogóle to "gówno" ciebie obchodzi nie tylko "płeć autora" ale i sens wypowiedzi profesor Ryszardy Chazan z cytowanego linku.
Takich jak ty "systemowych puchatków" obchodzi tylko co powie TVP1 ewentualnie TV Trwam...
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 14:52

COV_FAKE pisze:
> Nie puchatku. Maski należy nosić by nie płacić bandyckiemu systemowi
> gigantycznych kar - i ja ją noszę w publicznych miejscach tam gdzie
> pachołki systemu mogą wyrwać mi moje ciężko zarobione pieniądze...
> Tak w ogóle to "gówno" ciebie obchodzi nie tylko "płeć
> autora" ale i sens wypowiedzi profesor Ryszardy Chazan z cytowanego
> linku.
> Takich jak ty "systemowych puchatków" obchodzi tylko co powie
> TVP1 ewentualnie TV Trwam...


I o tym mówi prof. Chazan?) W którym miejscu wspomina o karach. Sam się wkopałeś pajacu

Mimo to uważam, że powinno się zachęcać społeczeństwo do zasłaniania ust i twarzy, zwłaszcza w transporcie publicznym, w placówkach ochrony zdrowia. Maseczki powinny nosić bezwzględnie osoby chore, zdrowe z dodatnim testem, a także wszystkie osoby z objawami przeziębienia. Znaczne ważniejsze jest jednak zachowanie pewnej odległości, szczególnie kiedy przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, częste wietrzenie i dezynfekcja pomieszczeń. Należy także stałe przypominać o częstym myciu rąk i nieuczestniczeniu w dużych zgromadzeniach.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... cs&utm_v=2
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 15:35

"Kwarantanna trwa 10 dni. Natomiast u osób, które zamieszkują wspólnie z osobami izolowanymi, trwa ona cały czas wspólnego zamieszkiwania (1-10 dni) plus 10 dni od ostatniego dnia styczności (może to być pierwszy dzień, jeśli się „rozdzielą”, albo 10., ostatni dzień izolacji osoby zakażonej)" – napisano w instrukcji przygotowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny"

Wewnętrzna instrukcja źródłem prawa? Już nawet nie ustawa, rozporządzenie? Można się odwołać od instrukcji? Bareja:) Paragraf 22?
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2020, o 21:20

Gość pisze:
> "Kwarantanna trwa 10 dni. Natomiast u osób, które zamieszkują wspólnie
> z osobami izolowanymi, trwa ona cały czas wspólnego zamieszkiwania (1-10
> dni) plus 10 dni od ostatniego dnia styczności (może to być pierwszy dzień,
> jeśli się „rozdzielą”, albo 10., ostatni dzień izolacji osoby
> zakażonej)" – napisano w instrukcji przygotowanej przez Główny
> Inspektorat Sanitarny"
>
> Wewnętrzna instrukcja źródłem prawa? Już nawet nie ustawa, rozporządzenie?
> Można się odwołać od instrukcji? Bareja:) Paragraf 22?


Czyli izolowany w 14 dniu dalej według sanepidu jest chory i zaraża. O godz. 00.01 z 14 na 15 dzień staje się cudownie ozdrowieńcem. skąd to sanepid wie skoro nie ma testu na koniec izolacji? z instrukcji?
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2020, o 10:28

No ale przecież testy od 2.09 nie są wymagane, pomyślałem. Przecież zgodnie z nowym rozporządzeniem moja żona powinna opuścić izolację po 10 dniach od dnia wykrycia zakażenia, a ja, licząc nawet 10 dni od ostatniego dnia kontaktu, który mógł być potencjalnie niebezpieczny (czyli 10 dzień od dnia pozytywnego testu żony), maksymalnie 20 dni. Czyli 03.09 powinniśmy opuścić kwarantannę.

Ponieważ wydaje się to tak oczywiste, postanowiłem uzyskać informację w NFZ. Niestety pani na infolinii stwierdziła, że pewnie mam rację, ale cóż ona może.

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,3 ... rects=true


Niby logiczne. Skoro mąż i żona siedzą razem przez 10 dni od wykrycia zakażenia to po 10 dniach oboje powinni wyjść na wolność jeżeli oboje nie mają żadnych objawów. O nie. Mąż w 10 dniu zakaził żonę i żona dostaje kolejne 10 dni aresztu ale ten sam mąż w 11 dniu jest zdrowy i wolny:)
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”