komunikat SANEPIDu

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 9 lip 2020, o 12:33

Mamy ujęcie w lesie.Niepokojące,
Na górę

Postautor: kup » 9 lip 2020, o 12:35

FAJNIE, ZE OSOBY BEZ INTERNETU SIE DOWIEDZĄ!! PONADTO KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE URZEDU MIASTA NA KTORA NIKT NIE WCHODZI!! MOGLI BY JAKOS JASNIEJ ZAKOMUNIKOWAC!! JA PIŁEM RANO WODE MYŁEM ZEBY BO NIE WIEDZIAŁE I CO TERAZ?! URZAD MIASTA MAM PODAC DO SADU W RAZIE ZACHOROWANIA?!
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2020, o 13:24

No to prosimy o sprawdzenie szamb w Pasiekach: czy są szczelne i ile razy rocznie wywożone są z nich ścieki.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2020, o 13:38

hmm...mam nadzieję,że wsyscy się dowiedzą.Może wypuścić autko z nagraniem.To raczej poważna sprawa.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2020, o 14:47

Gość pisze:
"Mamy ujęcie w lesie.Niepokojące"

Ujęcia wody leżą w ciagu doliny biegnącej spod Pasiek. Szamba są z reguły nieszczelne ( część z nich to dawne studnie wyłączone z użytku po zrobieniu wodociągu) i odprowadzają ścieki bezpośrednio do gruntu. Jeśli poziom wody jest wysoki, tak jak po tych opadach, pompuje się do rowu, lub wylewa do lasu, na ugory i nieużytki. Żeby było ciekawiej w dolince biegnącej od Pasiek do źródełka od lat działa dzikie wysypisko- kolejne zagrożenie. Wypada tylko obserwować co z tym zrobią władze. Najprawdopodobniej przyschnie i przycichnie vide zatrucie Sołokiji.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2020, o 16:17

A co ze strefą ochronną ujęcia?

Jakos nie czuję chloru w wodzie.Czy są jakieś inne środki?
Na górę

Postautor: Madelin » 9 lip 2020, o 19:27

A co z myciem? Można w takiej wodzie?
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2020, o 21:29

Jak myc owoce i warzywa?
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2020, o 06:31

Widać tu jak działa Sztab Kryzysowy ,niestety nie każdy ma internet ,nie każdy przez cały dzień trzyma nos w Smartfonie brak komunikatu w radiu czy telewizji a wystarczyło by właśnie puścić w teren samochody z nagłośnieniem i podawać komunikaty wiadomo to kosztuje ale czy zdrowie ludzkie nie jest ważniejsze.
Na górę

Postautor: uuuj » 10 lip 2020, o 07:45

Ludzie! Nie siejcie paniki! To nie trucizna! Większą trucizną będzie chlor w wodzie. Przecież te bakterie były w wodzie i wczoraj i tydzień temu i nikt nawet tego nie poczuł. Codziennie ile "połykamy" takich bakterii bo nie żyjemy w sterylnych warunkach. Na rękach, owocach nie zawsze dokładnie umytych na puszkach czy butelkach ze sklepu. Przecież przed dotknięciem ust nikt tego nie myje. Nie siejmy paniki!
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2020, o 08:52

Ja nie mogę,teraz bakterie i wirusy to nie samo zło i spoko hehehehehhehehhehh Super wiadomość.
Woda to najcenniesze dobro dla człowieka,Czysta i dobra i dobrze strzeżona.Mam nadzieję,że to tylko incydent ale zwróci uwagę wszystkich.
Na górę

Postautor: gosciu » 10 lip 2020, o 11:32

Kiedy władze miasta zaczną używać mózgu ?Od wczoraj została uruchomiona fontanna na rondzie ,tylko patrzeć jak dzieci będą się biegać i chlapać się w w wodzie .SANEPID powinien zamknąć wszystkie fontanny w mieście .
Na górę

Postautor: Jeremiah » 10 lip 2020, o 12:06

W gminie Niemce blisko pięć tysięcy mieszkańców nie ma wody do picia, bo jest skażona bakteriami coli. Zamknięta jest lokalna piekarnia, część sklepów nie ma dostępu do bieżącej czystej wody. Bakterie coli wykryto w jednym z czterech ujęć w gminie. Mieszkańcy skarżą się, ze gmina dostarcza im za mało wody do picia.

Urząd gminy wynajął beczkowóz z MPWiK z Lublina, który dowozi wodę do mieszkańców. Pracownicy i strażacy dowożą busami wodę do picia.

https://lublin.tvp.pl/48878617/skazone- ... ch-gminach


A u nas???? Jakiś komunikacik na stronie UM odsyłający do komunikatu Sanepidu
Na górę

Postautor: Dlugo » 10 lip 2020, o 13:26

Długo to może potrwać?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”