Maseczki ochronne dla mieszkańców miasta

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 6 maja 2020, o 10:06

A ten znowu napla ile wlezie. Powinieneś być księdzem.
W Tomaszowie co inteligentniejsi wiedzą, że to "plandemia", że stanowi zagrożenie, ale wyłącznie polityczne dla PiS i Dudy. Ciągle grają na strachu ludzi.
Jesteś zakochany w prezesie, czy jesteś "PiSowiec pospolity"? A może dzięki PiS grzejesz jakieś stanowisko w mieście albo powiecie?
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2020, o 10:21

Obejrzyjcie jeszcze ten krótki film:

https://www.youtube.com/watch?v=LRZ_UphNDqY

Odpowiedzcie sobie na pytani:
1) komu służy prezes PiS i jego pretorianie?
2) komu służy tzw. opozycja, jeśli prezentują podobną narrację?
3) Według jakich zasad prognozowane są najbliższe miesiące co do "pandemii" w Polsce i Europie?
4) kto dofinansowuje WHO i po co to robi?
5) dlaczego wierzysz w medialna propagandę zagrożenia i kto jest właścicielem tych mediów?

Może tyle pytań naprowadzających wystarczy, abyś zrozumiał/a "co tu jest grane".
A tego od "Najwyższego Czasu" olejcie. Zapewniam, że nie ma dobrych intencji. Chce , abyście się nadal bali "plandemii".
Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2020, o 14:17

Minister Łukasz Szumowski wprost. „Mandaty muszą się pojawić, bo widać rozprężenie”

https://nczas.com/2020/05/06/minister-lukasz-szumowski-wprost-mandaty-musza-sie-pojawic-bo-widac-rozprezenie/
Na górę

Postautor: Gość » 7 maja 2020, o 20:15

A ten znowu napla ile wlezie. Powinieneś być księdzem.
W Tomaszowie co inteligentniejsi wiedzą, że to "plandemia", że stanowi zagrożenie, ale wyłącznie polityczne dla PiS i Dudy. Ciągle grają na strachu ludzi.
Jesteś zakochany w prezesie, czy jesteś "PiSowiec pospolity"? A może dzięki PiS grzejesz jakieś stanowisko w mieście albo powiecie?
No ty inteligentny raczej nie jesteś forumowy
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2020, o 11:45

Słowa dotyczące obowiązkowego noszenia maseczek i konsekwentnego karania za ich brak nabierają w ustach ministra zdrowia zupełnie nowego znaczenia kiedy weźmie się pod uwagę jego ostatnią wypowiedź.

Podczas wywiadu w telewizji Polsat Bogdan Rymanowski zapytał ministra zdrowia o obrazki z Sejmu, gdzie parlamentarzyści noszą maski a nawet i rękawiczki i zapytał o to czy tak właśnie dla swojego bezpieczeństwa powinni zachowywać się obywatele. Minister zdrowia odpowiedział: Jeżeli są chorzy, bądź jeżeli mają jakiekolwiek problemy zdrowotne to oczywiście tak, natomiast jak ja nie noszę maseczki ani rękawiczek. Z resztą z rękawiczkami to jest inna sprawa, najważniejsze jest aby nie dotykać ust i nosa, bo tutaj niezależnie czy w rękawiczce czy skórą zawsze możemy tego wirusa przenieść. Natomiast ja jako osoba zdrowa, bez objawów nie miałem maseczki, nie używałem – powiedział minister.

Prowadzący zapytał go w dalszej części o to, że on właśnie nie używał ani maseczki ani rękawiczek. – Bo wiem i pamiętam żeby nie dotykać i ust i nosa rękami, choć jestem alergikiem i często chciałbym potrzeć sobie swędzące oko (…) Pamiętajmy jednak, że ten dystans jest znacznie ważniejszy – odpowiedział.

Rozmowa na ten temat miała miejsce dwa dni przed wypowiedzią dotyczącą karania za brak maseczki. Nasuwa się zatem pytanie o konsekwencje we wprowadzanym prawie. Jedni pod groźbą mandatu muszą nosić maseczki, a inni jak minister Szumowski nie musi tego robić, gdyż pamięta, że nie może dotykać twarzy.

https://prawy.pl/108301-szumowski-chce-surowych-kar-za-brak-maseczek-widac-rozprezenie/
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2020, o 11:50

Brat ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w wywiadzie z „Super Expressem”, przyznaje że dotacji dla jego firmy od państwowych instytucji było więcej, niż ta ostatnio przez nas opisywana. Firma otrzymała także dotacje od Komisji Europejskiej i amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia.

Przypomnijmy, że spółka OncoArendi Therapeutics, zarządzana przez Marcina Szumowskiego, brata ministra zdrowia, na początku marca otrzymała dotację rządową na kwotę 22 milionów złotych. Dotację przekazało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

https://nczas.com/2020/04/27/ile-tak-naprawde-dostala-firma-brata-lukasza-szumowskiego-dotacji-bylo-znacznie-wiecej/?amp&__twitter_impression=true&fbclid=IwAR38CreD8JcP62WiSc5t7zuoMMYTh4h3X-3hn6dgVoXf_wNxXqFD9wLoSiQ

Z uwagi na ustalenia własne ABW, a także wyniki kontroli CBA oraz wszczęcie śledztwa prokuratury w chwili obecnej w ABW trwa kontrolne postępowanie sprawdzające wobec Mariana Banasia. Rozpoczęło się 2 grudnia 2019 roku - powiedział „Rzeczpospolitej" Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Wszczęcie postępowania oznacza, że Banaś traci dostęp do informacji niejawnych. Bez takiego dostępu praktycznie nie może kierować Najwyższą Izbą Kontroli, bo wiele działań NIK wymaga wglądu do tajnych dokumentów.

Śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych szefa NIK wszczęła także prokuratura.

No to według PIS znakomite referencje na szefa NIK. Brawo
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2020, o 11:55


Słowa dotyczące obowiązkowego noszenia maseczek i konsekwentnego karania za ich brak nabierają w ustach ministra zdrowia zupełnie nowego znaczenia kiedy weźmie się pod uwagę jego ostatnią wypowiedź.

Podczas wywiadu w telewizji Polsat Bogdan Rymanowski zapytał ministra zdrowia o obrazki z Sejmu, gdzie parlamentarzyści noszą maski a nawet i rękawiczki i zapytał o to czy tak właśnie dla swojego bezpieczeństwa powinni zachowywać się obywatele. Minister zdrowia odpowiedział: Jeżeli są chorzy, bądź jeżeli mają jakiekolwiek problemy zdrowotne to oczywiście tak, natomiast jak ja nie noszę maseczki ani rękawiczek. Z resztą z rękawiczkami to jest inna sprawa, najważniejsze jest aby nie dotykać ust i nosa, bo tutaj niezależnie czy w rękawiczce czy skórą zawsze możemy tego wirusa przenieść. Natomiast ja jako osoba zdrowa, bez objawów nie miałem maseczki, nie używałem – powiedział minister.

Prowadzący zapytał go w dalszej części o to, że on właśnie nie używał ani maseczki ani rękawiczek. – Bo wiem i pamiętam żeby nie dotykać i ust i nosa rękami, choć jestem alergikiem i często chciałbym potrzeć sobie swędzące oko (…) Pamiętajmy jednak, że ten dystans jest znacznie ważniejszy – odpowiedział.

Rozmowa na ten temat miała miejsce dwa dni przed wypowiedzią dotyczącą karania za brak maseczki. Nasuwa się zatem pytanie o konsekwencje we wprowadzanym prawie. Jedni pod groźbą mandatu muszą nosić maseczki, a inni jak minister Szumowski nie musi tego robić, gdyż pamięta, że nie może dotykać twarzy.


https://prawy.pl/108301-szumowski-chce-surowych-kar-za-brak-maseczek-widac-rozprezenie/
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2020, o 12:17

W lutym Szumowski kpił z noszenia maseczek, potem zalecił żeby nosić. Nastepnie zaczął straszyć karami a na końcu oświadczył, że on nie nosi bo nie ma objawów. Cyrk
Na górę

Postautor: Jeremiah » 8 maja 2020, o 20:17

Pogubił się w zeznaniach
Na górę

Postautor: Gość » 10 maja 2020, o 21:10

Granica otwarta?
Hmmm...
Na górę

Postautor: Gość » 11 maja 2020, o 14:14

W lutym Szumowski kpił z noszenia maseczek, potem zalecił żeby nosić. Nastepnie zaczął straszyć karami a na końcu oświadczył, że on nie nosi bo nie ma objawów. Cyrk
A wzbudzał takie zaufanie
Na górę

Postautor: Gość » 12 maja 2020, o 10:07

Minister potwierdził, że maseczki o których napisała gazeta nie spełniają norm. – W związku z tym zażądaliśmy wymiany towaru na adekwatny – poinformował. Szumowski powiedział, że wymienionego w artykule Łukasza G. instruktora narciarskiego zna „sprzed kilku lat, kiedy jeździł z nim na nartach”.

– On zgłosił się do ministerstwa jako normalny kontrahent, poszukiwał kontaktu, dostał ten kontakt, z tego co wiem od mojego brata. Na tyle było tej tzw. pomocy, przekierowanie do odpowiednich osób – powiedział minister.

https://nczas.com/2020/05/12/trefne-maseczki-od-przyjaciela-szumowskiego-ministerstwo-zaplacilo-za-nie-5-milionow-zlotych/
Na górę

Postautor: Gość » 13 maja 2020, o 23:11

Portal wPolityce.pl informuje o tym, że podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki był mocno zirytowany „rozprężeniem”. Policja dostała jasne polecenia, by karać tych, którzy nie mają maseczki.

Kto nie musi nosić maseczki?

Szczerze to mówiąc nikt nie musi nosić maseczki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia obowiązkowi temu nie podlegają osoby, które „nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia”.

Jakie przyczyny zdrowotne to uniemożliwiają nie wskazano. Zależy to zatem od indywidualnej oceny. Co ważne „okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane”.

https://nczas.com/2020/05/13/skandal-policja-bedzie-wystawiac-mandaty-za-brak-maseczki-rzad-pis-wydal-jasne-dyspozycje/
Na górę

Postautor: Gość » 15 maja 2020, o 13:16

Minister zdrowia Łukasz Szumowski widać doskonale czuje się w swojej roli, bo w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM znów postraszył Polaków powrotem do drakońskich restrykcji związanych z zamrożeniem gospodarki w przypadku dużej liczby zarażeń.

– Jeżeli będziemy mieć dużo przyrostów, to zdecydowanie tak – wypalił. Stwierdził także, że nie podoba mu się, że Polacy chodzą bez sławetnych już “kagańców”.

https://dzienniknarodowy.pl/szumowski-straszy-zamknieciem-gospodarki-jezeli-bedziemy-miec-duzo-przyrostow-to-zdecydowanie-tak/?fbclid=IwAR3btzJ7v80_kP4123HP35sVS57U_FUZFRyNFnXUwjM89wbzP_GnviOHOug
Na górę

Postautor: Gość » 15 maja 2020, o 20:20

Szumowski nawiązał też do wypowiedzi Gadomskiego.„Są województwa w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 – np. województwo mazowieckie. W ciągu tygodnia-dwóch możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju” – poinformował wiceminister zdrowia, Sławomir Gadomski.

„Być może za jakiś czas będzie można ograniczyć noszenie maseczek do przestrzeni zamkniętych, miejsc pracy, transportu.”

https://wmeritum.pl/szumowski-o-koncu-noszenia-maseczek/313193
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”